حزب‌الله:خصومت آمریکا با مردم منطقه بیش از خصومت دشمن صهیونیستی است

0 8
حزب‌الله:خصومت آمریکا با مردم منطقه بیش از خصومت دشمن صهیونیستی است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سفارت ایران در لبنان به مناسبت سالگرد شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و همراهانش مراسم گرامیداشت برگزار کرد.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «العهد»، شیخ «هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در این مراسم گفت: شخصیت سردار قاسم سلیمانی بیانگر بعد جهانی جمهوری اسلامی ایران در یاری مستضعفان تمام جهان است. شهید سلیمانی به خاطر قدس قربانی شد و انتظار مزد از احدی نداشت.

وی تأکید کرد، خصومت آمریکا با مردم منطقه بیش از خصومت دشمن صهیونیستی با آنهاست.

شیخ صفی‌الدین در ادامه گفت، قدرت محور مقاومت تنها متعلق به معتقدان به این محور نیست بلکه «قدرتی به خاطر کشورهایمان است» و صحبت درباره اهمیت وجود مقاومت برای حفاظت از لبنان بحثی پوچ است.

وی افزود، شهید سلیمانی می‌دانست که جنگ باید در راه خدا باشد و مسیر حاج قاسم مسیر قدرت و اقتدار است. شهید «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده الحشدالشعبی نیز دارنده صفات حسنه‌ای مانند حاج قاسم بود.

سفیر ایران

«محمد جواد فیروزنیا» سفیر ایران در لبنان هم گفت، ترور شهیدان سلیمانی و المهندس فجیع‌ترین جنایت تروریستی بود که دولت آمریکا مرتکب شد.

وی افزود، این ترور که با دستور شخصی «دونالد ترامپ» انجام شد، بار دیگر ثابت کرد که نیروهای آمریکا در این منطقه به هیچ ضابطه یا قانونی پایبند نیستند، آمریکا فقط به حمایت مطلق از رژیم صهیونیستی کفایت نمی‌کند بلکه با تروریسم تکفیری در منطقه ادغام شده است.

وی اخراج نیروهای آمریکایی از عراق و منطقه را هدقی قطعی و منطقی و در راستای منافع ملت‌ها و کشورهای منطقه خواند.

نماینده «نبیه بری»

«علی حسن خلیل» که به نمایندگی از «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در این مراسم شرکت داشت، گفت، انتخاب سردار قاسم سلیمانی به عنوان هدف ترور نشان دهنده ترس از اقداماتی بود که این شهید در چارچوب پروژه مقاومت ملت‌های منطقه در برابر طرح‌های خارجی قادر به انجام آن بود.

وی افزود، ایران با رهبری آیت‌الله سید علی خامنه‌ای همچنان در برابر تهدیدها خواهد ایستاد و حامی دائمی مسأله فلسطین باقی خواهد ماند.

عضو حماس

«اسامه حمدان» عضو ارشد حماس نیز شهید سلیمانی را برادر و شریک مقاومت فلسطین خواند و گفت، در میدانی که بسیاری از آن فرار می‌کنند وی در میدان حاضر بود و اولویتش تقویت توانایی مقاومت بود تا خط دفاع از امت باشد.

انتهای پیام/ص

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.