مشاوران کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ «صفر» است

0 22
مشاوران کاخ سفید: احتمال استعفای ترامپ «صفر» است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سه نفر از مشاوران کاخ سفید به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته‌اند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا هیچ قصدی برای کناره‌گیری از قدرت ندارد.

یکی از مشاوران وی نیز شانس کناره‌گیری ترامپ از قدرت در اندک روزهای باقیمانده از دوران ریاست جمهوری وی را «هیچ» ارزیابی کرد.

یکی دیگر از مشاوران نیز با «صفر» دانستن احتمال کناره‌گیری ترامپ گفت: «وی فکر نمی‌کند که مرتکب خطایی شده باشد.»

این در حالی است که کنگره آمریکا سخت دنبال برکناری ترامپ از طریق متمم ۲۵ قانون اساسی یا استیضاح وی است.

طبق متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا، درصورت عدم کفایت، ناتوانی یا مرگ رئیس جمهور آمریکا، اکثریت کابینه می‌توانند به انتصاب معاون وی به عنوان رئیس جمهور رأی دهند.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه گفت که هنوز از «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا درباره فعال کردن متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا پاسخی دریافت نکرده است.

بامداد امروز پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» به نقل از مشاوران مایک پنس خبر داد که وی با استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا برای برکناری دونالد ترامپ مخالفت کرده است.

بر اساس گزارش این پایگاه خبری، پنس و تیمش نگران هستند که استفاده از این متمم ممکن است به ناآرامی و گسستگی بیشتر در آمریکا منجر شود.

از سوی دیگر  به گفته سه منبع آگاه، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری این کشور در گفت‌وگوهایی غیر رسمی در وزارتخانه‌های تحت امر خود درباره امکان استفاده از متمم ۲۵ برای برکناری ترامپ صحبت‌هایی داشته‌اند. اما بنابر دلایلی از پیگیری این اقدام منصرف شده‌اند.

حملات چهارشنبه شب طرفداران ترامپ به کنگره سبب شده تا نمایندگان و سناتورهای آمریکایی به فکر برکناری زودهنگام ترامپ بیفتند.

در جریان حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره دست کم ۴ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر مجروح شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.