نظرسنجی| اکثریت صهیونیست‌ها نگران تکرار حادثه کنگره آمریکا در سرزمین‌های اشغالی

0 18
نظرسنجی| اکثریت صهیونیست‌ها نگران تکرار حادثه کنگره آمریکا در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اکثریت صهیونیست‌ها از تکرار حمله به کنگره آمریکا در حادثه مشابهی در سرزمین‌های اشغالی نگران هستند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست»، نتایج یک نظرسنجی نشان داد ۵۶ درصد از صهیونیست‌ها معتقدند این احتمال وجود دارد که حادثه‌ای مشابه حمله روز چهارشنبه به کنگره آمریکا، در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نیز رخ دهد.

از میان این افرادی که وقوع این حادثه در سرزمین‌های اشغالی را محتمل می‌دانند، ۷۷ درصد چپ‌گرا و ۲۸ درصد از راست‌گرایان هستند.

در مقابل ۳۲ درصد از کل شرکت‌کنندگان در نظرسنجی باور ندارند ممکن است چنین حادثه‌ای در سرزمین‌های اشغالی تکرار شود و  ۷ درصد معتقدند این اتفاق قطعاً در این سرزمین‌ها نیز رخ خواهد داد.

همچنین ۴۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی انتظار دارند این حادثه از سوی صهیونیست‌های راست‌گرا رخ دهد و در مقابل ۳۴ درصد گمان دارند که چنین اتفاقی توسط چپ‌گراها رخ خواهد داد.

اخیراً جمعی از معترضان به سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر راستگرای رژیم صهیونیستی توانستند به اقامتگاه او نزدیک شوند و بحث‌هایی میان مقامات امنیت داخلی (شین بت) و پلیس این رژیم جهت تقویت تدابیر امنیتی اطراف خانه نتانیاهو مطرح شد.

در نهایت تصمیم بر این شد که اطراف و حتی درون اقامتگاه نتانیاهو، بر روی حفاظ‌های آهنی که از قبل نصب شده‌ بودند، سیم خاردار کشیده شود. پلیس رژیم صهیونیستی نیز این اقدام را تأیید کرد ولی ارتباط آن با وقایع واشنگتن را رد کرد.

چهارشنبه شب در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری در جریان بود، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

در جریان این حمله پنج نفر کشته شده و ۶۰ مأمور پلیس واشنگتن مجروح شدند. به گفته سخنگوی اداره پلیس پایتخت آمریکا تا کنون ده‌ها نفر از این مهاجمین بازداشت شده‌اند.

علاوه بر این، نیروهای پلیس دو بمب را در مجاورت ساختمان‌های مرکزی کمیته ملی حزب هر دو دموکرات و جمهوری‌خواه کشف کردند.

«استیون ساند» رئیس نیروی پلیس کنگره ایالات متحده یک روز پس از آن‌که به کوتاهی در انجام وظایفش متهم شد، اعلام کرده قصد دارد از سمت خود استعفا دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.