پیروی از مکتب شهید سلیمانی موجب تحقق اهداف انقلاب اسلامی می‌شود

0 47

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالگرد شهدای مقاومت و یادواره شهدای بسیج مسجد فاطمه‌الزهرا(س) در شهر ری تأکید کرد: مکتب شهید سلیمانی با الگوی خودسازی به دنبال تحقق اهداف چهل سال دوم انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران، مهندس سعید اوحدی شامگاه روز پنجشنبه ۱۸ دی ماه در سالگرد شهدای مقاومت و یادواره شهدای بسیج مسجد فاطمه‌الزهرا(س) ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده گفت: شهدا و خانواده‌های معظم آنها نیازی به برگزاری یادواره ندارند و مطابق آیات قرآن در بالاترین مرتبه روزی می‌خورند ولی ما نیازمند برگزاری این مراسم‌ها هستیم و دل‌های زنگار زده ما برای حضور در این مراسم پر می‌کشد و شهید چون زنده است به ما که از غافله عقب افتادیم بشارت می‌دهد.
معاون رییس جمهور با اشاره به شأن نزول آیات قرآن افزود: خداوند متعال قرآن را از عرش به فرش نازل فرمود تا انسان به عرش برسد و شهدا در همین مسیر آسمانی شدند و اگر در سالگرد شهادت سردار دلها حضور پیدا می‌کنیم می‌خواهیم این بشارت را دریافت کنیم و تغییری در ما ایجاد شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: شناخت و بصیرت در درک نعمت‌ها سبب شکر نعمت است و ما می‌خواهیم با حضور در این مراسم‌ها با قلب خود حاج قاسم عزیز و مکتب او را بشناسیم و بدانیم او چه ویژگی‌هایی داشت که اینچنین بدرقه شد و همه مردم با هر فکر و اندیشه‌ای در شهادت ایشان گریستند.
وی با بیان اینکه شهدای مدافع حرم در مقابل داعش که تعداد زیادی از قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای از آن حمایت می‌کردند پیروز شدند، گفت: در واقع حاج قاسم سلیمانی و مکتب او باعث جذب مردم منطقه شد و ایشان با رفتار و اخلاق خود و حضور در صحنه و میدان نبرد با داعش حماسه‌های بسیاری رقم زد. پیام سردار دلها این بود که «باید شهید باشی تا شهید شوی» و او بی‌قرار شهادت و بی‌قرار خدمت به مردم بود و به اندازه‌ای بصیرت، اقتدار و بزرگی داشت که حضور او در همه صحنه‌ها آرامش‌بخش بود.
 اوحدی با اشاره به ارادت و توجه حاج قاسم سلیمانی به خانواده معظم شهدا تأکید کرد: این شهید عزیز می‌دانست که مادران شهدا مستجاب‌الدعوه هستند و از آنها دعای شهادت طلب می‌کرد. در واقع رمز و راز نفوذ این سردار در دل‌های مردم، حرکت در مسیر صحیح و ارتباط با اخلاص با پروردگار متعال بوده است و به این دلیل است که حاج قاسم سلیمانی بزرگترین شکست تاریخ را به آمریکا و حامیان داعش وارد کرد و بدانید که آمریکا و رژیم اسرائیل هرگز توانایی گسستن مقاومت ایران اسلامی را نخواهند داشت.
اوحدی در ادامه ضمن اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری به‌عنوان منشور چله دوم انقلاب اسلامی، گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقشه راه به دقت تبیین شد و امروز مکتب شهید سلیمانی با الگوی خودسازی به دنبال تحقق اهداف انقلاب اسلامی در چهل ساله دوم است.
در پایان این مراسم با حضور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مسئولان و مقامات کشوری و لشگری از خانواده‌های معظم شهدای بسیج مسجد فاطمه‌الزهرا(س) تجلیل شد.
مهندس اوحدی در پایان این مراسم با خانواده معظم شهدا و ایثارگران به صورت چهره به چهره دیدار و گفت‌وگو کرد.
انتهای 
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.