انصارالله یمن تحریم آمریکا علیه رئیس الحشد الشعبی عراق را بشدت محکوم کرد

0 17
انصارالله یمن تحریم آمریکا علیه رئیس الحشد الشعبی عراق را بشدت محکوم کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش انصارالله یمن در بیانیه‌ای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه رئیس سازمان الحشد الشعبی را محکوم کرد.

شبکه المسیره یمن امروز شنبه گزارش داد که دفتر سیاسی انصارالله این کشور تحریم‌های واشنگتن علیه «فالح الفیاض» را شدیداً محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما تحریم‌‌های آمریکا علیه رئیس سازمان الحشد الشعبی را اقدام خصمانه می‌داند که به کارنامه سیاه این کشور در برابر عراق و مردم عزیز این کشور است».

انصارالله یمن تأکید کرد: «ما یقین داریم که این تحریم‌ها هرگز بر اداره مردم عراق در آزادسازی وطن‌شان و اخراج نظامیان اشغالگر از کشورشان تأثیر نخواهد داشت و ایالات متحده آمریکا باید به فکر بحران‌های داخلی خود باشد».

وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز جمعه در بیانیه‌ای با اعلام قرار گرفتن الفیاض در لیست تحریم‌های آمریکا مدعی شد که تحریم علیه این مقام عراقی با موضوع نقض حقوق بشر مرتبط است.

«استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای درباره این تحریم اعلام کرد: «آمریکا نقش کنندگان حقوق بشر در عراق را مورد بازخواست قرار خواهد داد، کسانی که در تلاش هستند تا تلاش مردم عراق برای تظاهرات مسالمت‌آمیز، جستجوی عدالت و ریشه کردن فساد در کشورشان را نادیده بگیرند.»

وزیر خزانه داری آمریکا ادعا کرد: «شبه‌نظامیان مرتبط با ایران و سیاستمدارانی نظیر فالح الفیاض با هدایت و نظارت بر کشتار تظاهرات کنندگان مسالمت‌آمیز، کارزار خشونت‌آمیزی را علیه دموکراسی و جامعه مدنی عراق به راه انداختند.»

این تحریم‌ها علیه الفیاض در حالی اعمال می‌شود که وی چندی پیش درباره توطئه‌ها برای تخریب چهره سازمان الحشد الشعبی هشدار داده بود.

آمریکا طی سال‌های جنگ نیروهای مسلح عراق با داعش، بارها نیروهای الحشد الشعبی را هدف حملات خود قرار داد که سال گذشته در جریان حمله این نیروها در منطقه القائم، نزدیک به ۱۰۰ تن از آن‌ها را به شهادت رساند و در آخرین جنایت خود علیه الحشد الشعبی، سپهبد سردار سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، جانشین فالح الفیاض را در فرودگاه بغداد به شهادت رساند.

پارلمان عراق ۱۵ دی، دو روز بعد از این اقدام تروریستی، به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.