نامه هنیه به سران ایران و چند کشور درباره برگزاری انتخابات در فلسطین

0 16
نامه هنیه به سران ایران و چند کشور درباره برگزاری انتخابات در فلسطین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نامه‌هایی را به سازمان ملل، سران ایران، اردن، سوئیس و آفریقای جنوبی ارسال کرده و طی آن به تلاش‌های این جنبش برای تحقق وحدت ملت فلسطین و پایان گسستگی و همچنین موافقت درباره برگزاری انتخابات در سطوح مختلف اشاره کرد.

هنیه در این نامه به سران کشورهای مختلف با حمایت از این تلاش‌ها، تاکید کرد که در راستای موفقیت این گام‌ها که سبب تقویت وحدت ملت فلسطین می‌شود عمل خواهد کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ظرف چند روز آینده فرمان ریاستی برگزاری انتخابات را صادر خواهد کرد و انتخابات در نیمه ماه مه (۲۵ اردیبهشت۱۴۰۰ شمسی) برگزار می‌شود.

 دبیران کل گروه‌های فلسطینی چهار ماه پیش(سپتامبر گذشته) طی نشستی که در استانبول ترکیه برگزار کردند بر برگزاری هر چه سریع‌تر انتخابات پیاپی (پارلمانی، ریاست جمهوری و مجلس ملی)  توافق کردند.

حالا هم رهبران فتح و حماس بار دیگر بر توافق خود برای برگزاری پیاپی و متوالی این سه انتخابات و در بازه زمانی که بیشتر از شش ماه به طول نکشد، تاکید کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.