چندین مقر شبه‌نظامیان ترکیه در استان حلب زیر بارانی از راکت و آتش توپخانه رفت

0 23
چندین مقر شبه‌نظامیان ترکیه در استان حلب زیر بارانی از راکت و آتش توپخانه رفت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع مطلع میدانی در استان حلب (شمال غرب سوریه) از حمله شدید توپخانه‌ای و راکتی ارتش سوریه به مقر گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه خبر داد.

این منبع که نامش فاش نشد به وبگاه خبری «خبر ۲۴» -نزدیک به کُردهای سوریه- گفت، ارتش سوریه امروز شنبه بشدت اقدام به گلوله‌باران مقرهای وابسته به شبه‌نظامیان تحت حمایت ترکیه در ریف حلب غربی کرد.

بنا بر این گزارش، ارتش سوریه چندین مقر وابسته به گروهک موسوم به «الجبهه الوطنیه» در اطراف دو روستای «کفر عمه» و «تقاد» در غرب استان حلب را زیر بارانی از گلوله‌های توپخانه و راکت قرار داد.

به گفته این منبع، گزارش‌های اولیه حاکی از تلفات قابل توجه شبه‌نظامیان تحت حمایت ترکیه است.

بخش‌هایی از نوار شمالی و شمال غربی مرز سوریه با ترکیه در استان حلب مانند شهر عفرین تحت کنترل ترکیه و شبه‌نظامیان متحد آنکاراست.

همزمان با این اتفاق، منابع خبری در سوریه نزدیک به مخالفان از حمله جنگنده‌های روسیه به مقرها و سنگرهای گروه‌های مسلح در استان لاذقیه خبر دادند و از سویی دیگر و در اقدامی هم‌زمان، ارتش سوریه در استان ریف ادلب نیز مقر شبه‌نظامیان وابسته به ترکیه را هدف گلوله‌های توپخانه قرار دادند.

با آنکه ارتش سوریه بخش عظیمی از خاک خود را توانست از گروه‌های تروریستی و مسلح پس بگیرد،‌ به دلیل حمایت آمریکا، ترکیه و کشورهای دیگر از گروه‌های مسلح، هنوز شهر ادلب و بخش‌هایی از این استان، به همراه نوار شمالی این کشور و بخش‌هایی از شرق سوریه هنوز در اشغال گروه‌های مسلح و کُردهای متحد آمریکاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.