روزنامه رژیم صهیونیستی: تحریم انصارالله یمن نتیجه نمی‌دهد

0 13
روزنامه رژیم صهیونیستی: تحریم انصارالله یمن نتیجه نمی‌دهد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه جروزالم پست چاپ سرزمین اشغالی در گزارشی به وضعیت سیاسی و میدانی یمن و همچنین تصمیم دولت آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصارالله و چند تن از رهبران این جنبش پرداخت.

این روزنامه در بخشی از گزارش خود نوشت که وضعیت یمن به صحنه بازیگران مختلف داخلی و خارجی تبدیل شده است و به علت قرار گرفتن یمن در مجاورت با‌ب‌المندب، ائتلاف سعودی حمایت ضمنی مصر و رژیم اسرائیل را با خود به همراه دارد. بنابر ادعای جروزالم پست، انصارالله و ارتش یمن نیز حمایت تسلیحاتی ایران را به همراه دارند.

جروزالم پست سپس نوشت که هدف آمریکا از تروریستی خواندن انصارالله، بیش از هرچیزی افزایش فشارها بر ایران و دشوار کردن مسیر دولت جو بایدن برای هرگونه توافقی با ایران است. اما این رخداد تأثیری بر حمایت‌های ایران از انصارالله ندارد و همچنین نمی‌تواند تغییراتی در عرصه میدانی ایجاد کند.

این روزنامه همچنین به نگرانی‌ سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی اشاره کرد و نوشت که این سازمان‌ها از اینکه نتوانند کمک‌های بشردوستانه را به یمن و مناطق تحت کنترل ارتش و انصارالله برسانند، نگران هستند.

شب گذشته (پنجشنبه) نیز «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در یمن، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل و «مارک لوکوک» مدیرکل دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در سخنانی در جمع اعضای شورای امنیت، تروریستی خواندن جنبش انصارالله از سوی دولت آمریکا را اقدامی خطرناک دانسته و گفتند که این تصمیم کمک رسانی به مردم یمن را دشوارتر می‌کند.

روز دوشنبه (۲۲ دی)، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا از تصمیم خود برای اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور مبنی بر تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت «انصارلله» یمن خبر داد و گفت:  «قصد دارم سه رهبر انصارالله، عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم را به عنوان تروریست‌های جهانی اعلام کنم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.