از عفو ۱۴۳ نفری تا خداحافظی هاسپل از سازمان سیا

0 18
از عفو ۱۴۳ نفری تا خداحافظی هاسپل از سازمان سیا

دولت ترامپ در آخرین روز کاری خود شاهد تحولاتی همچون عفو ۱۴۳ نفر از سوی وی و همچنین استعفای رئیس سازمان سیا بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، «دونالد ترامپ» که ساعاتی تا پایان دوران ریاست‌جمهوری‌اش باقی مانده، بامداد امروز (چهارشنبه) ۱۴۳ دستور عفو و تخفیف مجازات را صادر کرد.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای در وبگاه رسمی خود با اعلام این خبر نوشت: از این میان، ۷۳ نفر عفو کامل شده‌اند و ۷۰ نفر دیگر نیز تخفیف مجازات گرفته‌اند.

کاخ سفید در این بیانیه لیست کامل این افراد را آورده است که از میان آنها نام «استیو بنون» استراتژیست سابق کاخ سفید و مشاور ترامپ به چشم می‌خورد.

از سوی دیگر «جینا هاسپل» که توسط «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به ریاست «سیا» منصوب شده بود، قبل از مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری «جو بایدن» از سمت خود کناره‌گیری کرد و به فعالیت ۳۶ ساله خود در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پایان داد.

طبق گزارش «راشاتودی»، هاسپل در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، در خصوص استعفای خود گفت که «عمیقاً به کاری که [او و سیا] با یکدیگر انجام داده‌اند، افتخار» می‌کند.

هاسپل در سال ۲۰۱۸ بعنوان رئیس سیا منصوب شد و به اولین زنی تبدیل شد که این سمت را در اختیار گرفته بود و جایگزین «مایک پمپئو» وزیر خارجه فعلی ایالات متحده شد.

رسانه‌های آمریکایی از هاسپل بعنوان یک چهره بحث‌برانگیز یاد می‌کردند زیرا او یکی از حامیان شکنجه در بازجویی‌های سیا بوده و سیا تحت نظر او یک زندان مخفی در تایلند راه‌اندازی کرده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.