الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می‌شود/ یک تروریست احمق در تاریخ دیدیم

0 21
الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می‌شود/ یک تروریست احمق در تاریخ دیدیم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز چهارشنبه (یکم بهمن‌ماه) در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرا رسیدن بهمن‌ماه اظهار داشت: امروز روز اول ماه بهمن یادآور روزهایی هست که در زمستان رایحه بهاری را مردم احساس می کردند و در زمستان سال ۵۷ بعد از ۱۶ سال مبارزه و استقامت به پیروزی رسیدند.

وی افزود: سالی که انقلاب ما پیروز شد سال ۹۹ قمری بود و امروز هم که ما صحبت می‌کنیم سال ۹۹ شمسی هست. سال ۹۹ قمری پیروزی در برابر استبداد و استعمار و امسال هم پیروزی در برابر فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی با ایستادگی مردم خواهد بود.

روحانی ادامه داد: باید شکرگزار خداوند باشیم که در سال ۹۹ قمری دوران یک ظالم و مستبد تمام شد و امروز هم در سال ۹۹ شمسی یک مستبد دیگر دورانش سپری شد و امروز روز پایان حکومت نحسش هست و کسی که در تمام چهار سال ظلم و فساد و ایجاد فساد برای مردم خود و جهان ثمر دیگری نداشت پایان یافت.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امام در طول مبارزه و حکومت اسلامی که آن بزرگوار حضور داشت بر دو مسئله همواره تاکید داشت که توکل خداوند و اعتماد به مردم بود، گفت: امام اسلام و اجرای احکام آن را با نظر اکثریت جامعه مسلمان ایران کنار هم قرار داد و این را بدانید وقتی اسلام و احکام اسلام در جامعه ما می تواند حاکمیت کامل داشته باشد که ما بتوانیم اکثریت مردم را به خوبی با اسلام آشنا کنیم.

وی افزود: تنها مشکل اسلام دعوت است و ما باید بتوانیم دعوت کننده خوبی باشیم و الا اسلام منطبق با فطرت و سرشت مردم است. اگر یک روزی بخشی از جامعه ما از اسلام فاصله بگیرند و تقصیر ماست که درست نتوانستیم اسلام را تبیین کنیم.

روحانی با تاکید بر اینکه امام علاوه بر اجرای احکام اسلام، بر مردم‌سالاری هم تاکید می کند، خاطرنشان کرد: کلمه میزان رای ملت است یک سخن حکیمانه و در عین حال سیاسی و بنیادین برای نظام اسلامی بود که اصل ۶ قانون اساسی بر همین مبنا تدوین شده است.

رئیس جمهور با اشاره به خطاب امام به منتخبین مجلس اول خبرگان قانون اساسی در مرداد ۵۷ اظهار داشت: امام می‌فرماید اکثریت هرچه گفتند آرای ایشان معتبر است ولو ضرر خودشان باشد شما که ولی آنها نیستید و شما فقط وکیل آنها هستید و مردم خودشان مصالح خودشان را می‌دانند؛ اکثریت مردم هر چه می گویند معیار است ولو اینکه ما فکر کنیم به ضرر آنها هم هست ما ولی مردم نیستیم و حاکم بر اراده آنها نیستیم و همه ما با آرای مردم به سراغ مردم آمدیم و آنها به هر حال رای داده اند.

روحانی با تاکید بر این که این خیلی مهم است که جمهوری اسلامی ایران که ثمره ۱۶ سال مبارزه و ایثار و رهبری امام و همه مجاهدان از سال ۴۱ تا سال ۵۷ بود و به پیروزی رسید و تا روزی می‌ماند که دو اصل جمهوریت و اسلامیت را مد نظر قرار بدهیم، گفت: در مسئله جمهوریت مردم‌سالاری، آرای مردم و نظر اکثریت، همیشه در نظامی که از پایین تا بالا همه با رای مردم انتخاب می شوند بسیار مهم است.

وی افزود: امیدوارم ما از اسلام یک تفسیر صحیح و درست و بدون تحریف به جامعه ارائه کنیم نه اسلام افراطی و نه اسلام خرافی. عده ای اسلام افراطی را معرفی می کنند که اسلام واقعی آن نیست و عده‌ای هم اسلام خرافی را معرفی می‌کنند که اسلام آن هم نیست.

روحانی با اشاره به اینکه ما در ۱۶ سال مبارزه پیش از انقلاب و همچنین در هشت سال جنگ تحمیلی تنها بودیم و به تنهایی مقاومت کردیم، گفت: امروز هم در مسئله تحریم که سال‌هاست در فشار تحریم هستیم و در این سه سال اخیر در تروریسم اقتصادی بوده‌ایم، باز این حضور مردم بود که ما را تا امروز موفق کرد.

رئیس‌جمهور افزود: امروز الحمدلله دفتر سیاه ترامپ برای همیشه بسته می شود و هر ظالمی که سرنگون شود الحمدلله میگوییم؛ حالا ممکن است یک عده خوششان نیاید ولی این دستور ما و اسلام ما است که اگر ظالم و مستبدی سرنگون شد جای حمد خداوند است و باید از نعمت خداوند استفاده کرد.

وی درباره پایان یافتن دوران ریاست جمهوری ترامپ گفت: آدمی که امروز حکومت منحوسش پایان پیدا می‌کند چیزی که از خود در این چهار سال به جای گذاشت، دو قطبی کردن جامعه آمریکا بود و می بینید که در روز چهارشنبه که روز تحلیف رئیس‌جمهور جدید است، واشنگتن دی سی به یک پادگان نظامی تبدیل شده و این همه نظامی مسلح آمده‌اند تا امنیت این شهر را برقرار کنند و این جزو ثمرات کارهای ناشیانه یا مستبدانه ترامپ است.

روحانی با اشاره به این که بی اعتمادی جهان نسبت به امضا و تعهد آمریکا و تروریسم دولتی میراث ترامپ است، گفت: ما تاکنون ندیده بودیم که در آمریکا یک رئیس‌جمهور صراحتا اعتراف کند که یک فرمانده بزرگ نظامی یک کشور را در کشور دیگری که مهمان بوده ترور کند و بعد رسماً اعلام کند که من دستور ترور داده‌‌ام. یعنی واقعاً یک تروریست احمق در تاریخ دیدیم و تروریسم دولتی در پیشانی کاخ سفید ثبت شد و این کار را انجام داد.

روحانی با بیان اینکه امروز پایان حیات سیاسی ترامپ خواهد بود گفت: امروز انتظار ما از آنهایی که قدرت را در کاخ سفید در دست می‌گیرند آن است که به قانون و تعهدات برگردند و اگر بتوانند تلاش کنند که در طول چهار سال آینده تمام لکه های سیاه ۴ سال قبل را اگر پاک شدنی باشد پاک کنند.

وی تاکید کرد: بعضی از این لکه ها برای همیشه در تاریخ ماند و پاک شدنی نیست یک بار سنگینی را بر دوش خواهند داشت و باید به قانون و تعهدات و مقررات بین‌المللی و قطعنامه ها و قطعنامه ۲۲۳۱ برگردند.

روحانی با بیان اینکه البته اگر آنها به قانون برگشتند پاسخ ما هم مثبت خواهد بود و اگر صداقت خودشان را در عمل در برابر این قانون و قطعنامه‌ای که خودشان به آن رای داده‌اند و تعهدی که خودشان امضا کرده‌اند نشان دهند طبیعی است که ما هم به تمام تعهدات خودمان عمل خواهیم کرد، گفت: برای دنیا و ملت ما بیشتر روشن شد که سیاست فشار حداکثری و تروریسم اقتصادی نسبت به ایران ۱۰۰ درصد شکست خورده است. هرچند مردم در طول این سه سال رنج کشیده اند ولی در عین حال شکست این سیاست برای همه مبرهن است و مردم ما در این سه سال مقاومت و استقامت کردند و صبورانه رنج را تحمل کردند.

وی افزود: حتی در این یک سال اخیر که کرونا هم در کنار تحریم ضمیمه شد باز مردم در صحنه بودند و باز ترامپ جنایات جدیدتری مرتکب شد و حتی در مقطع کرونا هم مانع خرید واکسن کرونا شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.