ایلهان عمر: تحریم‌های پمپئو جان هزاران ایرانی را گرفت

0 17

                          ایلهان عمر: تحریم‌های پمپئو جان هزاران ایرانی را گرفت

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، «ایلهان عمر» نماینده ایالت مینه سوتا در کنگره آمریکا در واکنش به این ادعای «دونالد ترامپ» که وی نخستین رئیس جمهور دوره معاصر آمریکا است که آغازگر هیچ جنگی نبوده، در یک پیام توئیتری نوشت: «ترامپ ممکن است جنگی را آغاز نکرده باشد، اما در تبدیل کردن پایتخت کشور ما به یک منطقه جنگی موفق شد».

وی در ادامه نوشت: «او [ترامپ] به آغاز یک جنگ تجاری با چین کمک کرد؛ [جنگی] که به قیمت از دست دادن ۳۰۰ هزار فرصت شغلی و از بین رفتن درآمد برای بسیاری از مزرعه داران تمام شد. در نتیجه آن، ورشکستگی مزرعه داران و نرخ خودکشی به بالاترین حد خود رسید.

این نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در یک رشته توئیت با اشاره به پایان دوران ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا با خطاب قرار دادن «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور نوشت: «این مرد یک هیولاست. ما نباید میلیون‌ها انسانی را که از بیدادگری وی رنج کشیدند، را فراموش کنیم».

ایلهان عمر در ادامه این پیام نوشت: «پمپئو برای اعمال تحریم‌های سنگین علیه مردم ایران لابی‌گری کرد و بسیاری از آنها را از داروهای مورد نیازشان در دوران همه‌گیری [کرونا] محروم کرد و هزاران نفر کشته شدند».

وی همچنین نوشت: «ایران در حال حاضر ۱۲ برابر بیش از میزان مجاز اورانیوم غنی شده دارد و حکومت ایران از همیشه قدرتمندتر است».

این نماینده آمریکایی نوشت: «وی [پمپئو] ۹۰ میلیارد دلار سلاح به عربستان سعودی فروخت، رژیمی که به طور مرتب به زندان، بازداشت و کشتار حامیان حقوق بشر و کسانی که خواستار اصلاح سیاسی هستند می‌پردازد».

ایلهان عمر در ادامه دستاوردهای وزیر خارجه ترامپ نوشت: «عربستان سعودی به بمباران، محاصره، گرسنگی دادن و کشتار هزاران غیرنظامی یمنی در جنگ خود علیه این کشور پرداخته است».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.