صحن حضرت زهرا(س) در نجف برای نخستین‌بار نورباران شد+عکس

0 27
صحن حضرت زهرا(س) در نجف برای نخستین‌بار نورباران شد+عکس

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، صحن حضرت زهرا (س) با مساحت ۲۲۰ هزار مترمربع در جوار حرم علوی به همت ستاد بازسازی عتبات ساخته شده است.

این صحن که از اوایل دهه ۹۰ روند احداث آن آغاز شد، هم‌اکنون در حال تکمیل است و بخش‌هایی از این صحن در اربعین سال‌های گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اما هنوز صحن حضرت زهرا (س) به صورت کامل تکمیل و بهره برداری نشده است.

با این وجود، با تکمیل سیستم روشنایی بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س)، همزمان با ایام فاطمیه سیستم روشنایی این صحن مورد بهره‌برداری قرار گرفت و برای نخستین بار چراغ‌های صحن روشن و فضای معنوی و خاصی در این مکان مقدس حاکم شد.

در افتتاح سیستم روشنایی صحن، علاوه بر چراغ‌های ۳۲ هزار مترمربع از بخش زیارتی، سیستم روشنایی قسمت‌هایی از بخش غیرزیارتی شامل موزه حرم علوی با مساحت سه هزار و ۷۰۰ متر در ۶ طبقه، کتابخانه با مساحت سه هزار و ۷۰۰ مترمربع در پنج طبقه، دو مهمانسرا هر کدام به مساحت‌های یک هزار و ۸۰۰ و چهارهزار مترمربع در ۶ طبقه، دو مجتمع اداری هر کدام به مساحت‌های یک هزار و ۸۰۰ و چهارهزار مترمربع در ۶ طبقه، دو پارکینگ هر کدام به مساحت‌های یک هزار و ۵۰۰ مترمربع و یک هزار و ۸۰۰ مترمربع و همچنین واحدهای بهداشتی به مساحت یک هزار مترمربع در سه طبقه روشن شد.

در ادامه تصاویری از صحن حضرت زهرا (س) را پس از روشن شدن چراغ‌های صحن برای نخستین‌بار را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.