لزوم رفع مشکلات و موانع فعالیت های حوزه کشاورزی و دامپروری در استان اردبیل

0 19

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین و رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص دیدار با رییس تعاونی روستایی شهرستان اردبیل عمده مشکلات موجود در بخش تولید کشاورزی و دامداری را در ساختار مدیریتی در سطح کشور دانست و گفت: این ساختار در بعد علمی و کاربردی در این حوزه تعریف نشده است.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم  ادامه داد: عرصه کشاورزی و دامداری متاسفانه مظلوم ترین بخش در کشور واقع شده و آنطور که باید برای پیشبرد اهداف در این حوزه برنامه‌ریزی نشده است و امورات آن تحت تاثیر تعارض منافع واقع می‌شود.

وی با بیان اینکه از تجارب موفق سایر کشورها هم به‌خصوص در حوزه توزیع و قیمت گذاری تولیدات و نهاده های دامی نتوانسته‌ایم در این حوزه بهره‌مند شویم، افزود: درصورت تداوم بی‌توجهی ها به تدوین برنامه مناسب برای تولید عرصه کشاورزی و دامداری، آینده کشاورزی و دامداری کشور با خطر جدی روبرو خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس در ادامه با اذعان به اینکه تنوع تولید داریم اما همان تولیدکنندگان ما به‌طور مثال در بخش تولید مرغ با مشکلات دست و پاگیری مواجه هستند، بیان کرد: ضمن تلاش برای رفع موانع موجود در داخل استان، سعی می‌کنیم در مجلس با پیگیری لازم در راستای رفع موانع کشوری گام برداریم.

رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس یادآور شد: در ادامه این دیدار برخی مشکلات و موانع موجود بر سر راه فعالیت های حوزه کشاورزی و دامپروری از سوی رئیس اداره تعاونی روستایی شهرستان اردبیل و روسای اتحادیه های روستایی شهرستان مطرح و در رابطه با رفع این مشکلات تصمیماتی اتخاذ شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.