هنرمندان با تولید آثار فاخر نسل جدید را با دوران انقلاب آشنا کنند

0 16
هنرمندان با تولید آثار فاخر نسل جدید را با دوران انقلاب آشنا کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار مدیران و فعالان ستاد بزرگداشت دهه فجر در سه محور اصلی به سخنرانی پرداخت و گفت: محور اولی که باید مورد توجه قرار گیرد شرایط ویژه دهه فجر امسال و برگزاری جشن‎ها با شرایطی متفاوت تر از سال‌های گذشته است.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان ماندگاری انقلاب اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها، دستیابی به نقاط قوت مختلف و در مقابل وجود برخی ضعف‌های مدیریتی را از جمله مهمترین سرفصل هایی دانست که عامل ایجاد شرایط ویژه در دهه فجر امسال شده است.

آیت‌الله مصطفی محامی بیان داشت: با وجود تلاش همه جانبه دشمن برای نابودی انقلاب اسلامی ایران اما به لطف خداوند و هدایت امامین انقلاب مردم چون کوهی استوار ایستادگی کرده‌اند و نه تنها انقلاب محکم و استوار باقی ماند بلکه علیرغم همه تهدید ها و تحریم ها پیشرفت ها و نقاط قوت فراوانی را کسب کرد.

وی ادامه داد: ضعف ها و کاستی هایی در مدیریت و عملکرد برخی دستگاه های نظام وجود دارد که باید واقعیت ها را مشاهده و بشناسیم و در نهایت برای آن برنامه ریزی کنیم و به دنبال کتمان آن نباشیم زیرا که این ضعف ها حاصل عملکرد نامطلوب و کم کاری های خود ماست.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان خاطرنشان کرد: وجود چنین ضعف هایی عامل ایجاد مشکلات اقتصادی و آسیب های اجتماعی مختلفی شده که باید برای برگزاری جشن های پیروزی انقلاب به چنین آسیب هایی توجه ویژه داشته باشید.

دهه فجر فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا است

وی در ادامه با اشاره به شکسته شدن هیمنه برخی از کشور ها از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی عنوان کرد: کشورهایی که زمانی یکه تازی می کردند، طبق تعبیر مقام معظم رهبری در شرایط کنونی قدرت آن ها رو به افول است.

آیت‌الله محامی ادامه داد: گرفتاری های داخلی و جریانات اتفاق افتاده در خصوص انتخابات آمریکا و همچنین اوضاع نابسامان آن ها در فضای خارجی از جمله باتلاق عراق،‌ سوریه و یمن که گریبان گیر آن ها بوده و نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه در حال حاضر نیز گرفتار هستند و هیمنه آن ها شکسته شده است.

امام جمعه زاهدان اظهار کرد: آمریکا با اعمال تحریم های شدید و غیر قابل تصور به دنبال این بود که ایران را به زانو درآورد، که توفیق چندانی نیافتند و با همه تلاششان شکست خوردند هر چند که تا حدودی برای ما سختی های و محدودیت هایی ایجاد شد.

وی گفت: دشمن با استفاده حداکثری از رسانه و فضای مجازی به دنبال بمباران تبلیغاتی و تضعیف روحیه مردم در جامعه اسلامی و ناکارآمد نشان دادن انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان، آثار و نقش هایی که باید در جشن های پیروزی انقلاب ایفا شود را دومین محور سخنان خود قرار داد و گفت:  مشاهده وضعیت برخی کشور های مختلف اسلامی تاسف برانگیز است زیرا تحت نفوذ استعمارگران و مستشاران آمریکایی هستند و هیچ اختیاری از خود ندارند مانند دوران رژیم ستمشاهی که چنین فضایی در ایران وجود داشت اما در حال حاضر فضای انقلاب و استقلال و آزادی و این که در مسیر اسلام حرکت می کنیم توفیق بزرگی است.

وی دهه فجر را فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا دانست و گفت: شهدا  برای رشد انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کردند و از هستی خود گذشتند که باید از همه آن ها یاد کنیم‌ و سپاسگزار لطف و تلاش هایشان باشیم.

امام جمعه زاهدان مرور کارنامه درخشان انقلاب اسلامی، کار های انجام شده و موفقیت های دست یافته را از دیگر موارد مهمی دانست که باید در دهه فجر به آن پرداخته شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: بررسی آسیب های موجود در سطح جامعه از دیگر  نکات مهم است که باید نقاط ضعف را پیدا و آسیب شناسی کنیم تا در جهت رفع آن تلاش و نسبت به آینده پیشگیری کنیم.

وی کیفیت برگزاری جشن های پیروزی انقلاب را محور مهم سوم سخنان خود قرار داد و افزود: باید تلاش شود تا این جشن ها مردمی، خودجوش و با اختیار خود مردم برگزار شود و مردم به نوعی آتش به اختیار عمل کنند.

آیت‌الله محامی نکته دوم در این جهت را پرداختن به محتوا و تقویت شعور انقلابی و بصیرت در کنار شور و نشاط دانست و عنوان داشت: تنها به برگزاری جشن ها بسنده نکنیم بلکه باید ببینیم چه چیزی به مردم افزوده شده که باعث نگاه بهتر، آشنایی بیشتر و معرفت بالاتر نسبت به انقلاب و دستاورد های آن است.

وی خواستار استفاده از این فرصت برای بیان فلسفه انقلاب و جبهه مقاومت و دستاورد های آن نسبت به منافع ملی و مصالح جامعه اسلامی شد و گفت: دشمن در این جهت برای شبهه آفرینی تلاش خواهد کرد.

لزوم استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی برای انعکاس برنامه‌های دهه مبارک فجر

امام جمعه زاهدان بیان کرد: نسل جدید حال و هوای دوران انقلاب را ندیده و بسیاری از واقعیت های رخ داده را شبیه افسانه می داند که نیاز است تا هنرمندان دست به تولید آثار هنری زده و ورود جدی به این عرصه داشته باشند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی خواستار ارائه رویکرد ها و ابتکارات جدید در اجرای برنامه های دهه فجر شد و گفت:  در اجرای برنامه ها استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی مد نظ قرار گیرد.

امام جمعه زاهدان گفت: تلاش در جهت جذب دلها و اندیشه ها برای تقویت وحدت و انسجام امت اسلامی مهم است و اگر انقلاب محوریت پیدا کند و نه تنها دل و احساس بلکه مغز ها و اندیشه ها را جذب کند ادامه این مسیر برای نسل های آینده خود یک محور مهم برای وحدت، اتحاد و انسجام امت اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان خواستار هماهنگی و همکاری همه دستگاه ها برای تسهیل حضور همه مردم در برنامه های دهه فجر شد و گفت: نهاد های مختلف کار را تسهیل و به گونه ای زمینه سازی کنند تا مردم در سطوح مختلف جامعه امکان حضور و فعالیت در اجرای برنامه ها را داشته باشند.

آیت‌الله‌ مصطفی محامی به پرهیز از برگزاری برنامه های نمایشی تنها برای گزارش دهی تاکید کرد و ادامه داد: مهم این است که افراد با جدیت و با انگیزه کار را دنبال کنند و در پایان نیاز است تا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گزارشی از اقدامات انجام شده ارائه دهد آن هم نه گزارش آماری بلکه گزارشی که نشان دهنده  محتوا و میزان تاثیر گذاری برنامه هاست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.