تخصیص ۷۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ۴ هزار واحد مسکونی ماهشهر

0 13
تخصیص ۷۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای ۴ هزار واحد مسکونی ماهشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، اسحاق جهانگیری پس از ورود به فرودگاه آبادان در گفت و گو با خبرنگاران ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار امیدواری کرد بتوانیم آرمان هایی امام خمینی(ره) ترسیم کرده بود و مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده اند را ادامه دهیم.

معاون اول رییس جمهور استان خوزستان را قلب توسعه ایران و بزرگترین و مهمترین و راهبردی ترین استان کشور برشمرد و گفت: استان خوزستان ویژگی ها و فرصت های متعددی برای توسعه و اجرای طرح های بزرگ دارد.
وی با اشاره به اینکه استان خوزستان در کنار فرصت ها، با محدودیت ها و تنگناهایی نیز روبرو است که لازم است مسئولین کشور به صورت مستمر در این استان حضور پیدا کرده و به مشکلات و تنگناها رسیدگی کنند.

 جهانگیری هدف از سفر خود به استان خوزستان را بررسی مسائل و گفتگو با مسئولین و نخبگان استان عنوان کرد و اظهار داشت: در این سفر تعدادی از طرح های اقتصادی، عمرانی، صنعتی و کشاورزی افتتاح و تعدادی نیز به بهره برداری خواهد رسید.

معاون اول رییس جمهور بندر امام خمینی(ره) را از مهمترین بنادر کشور و شاهراه اصلی واردات کالاهای اساسی دانست و گفت: در دوره سخت تحریم ها که واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم جزو اصلی ترین سیاست های دولت در مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران بود، واردات کالاهای اساسی عمدتاً با محوریت بندر امام خمینی(ره) و استان خوزستان انجام شد که در این سفر نیز بازدیدی از این بندر و جریان ورود و خروج کالا انجام می شود.

 جهانگیری افزود: خوشبختانه در ده ماهه سال جاری میزان صادرات و واردات کشور قابل توجه بوده و صادر کنندگان کشور این کار بزرگ را به نام خود ثبت کرده اند که ارز حاصل از صادرات آنها در اختیار وارد کنندگان قرار گرفت و جور کمبود صادرات نفت را بر عهده داشتند تا نیازهای کشور تامین شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به برخی مسائل در شهرهای استان خوزستان و به خصوص اهواز خاطر نشان کرد: مسائل مرتبط با فاضلاب و آب شرب از مهمترین موضوعاتی است که در دستور کار قرار دارد و موضوع ساخت و ساز واحدهای مسکونی در اطراف شهرهای مهم نظیر ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) نیز در دست اقدام است و تلاش شده است تا واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل تعمیر و بازسازی شوند.

وی با اشاره به جلسه روز چهارشنبه هیات دولت، گفت: هیات وزیران برای بازسازی ۴ هزار واحد مسکونی ماهشهر ۷۸۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض تصویب کرد و ۵۲۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات ارزان قیمت درنظر گرفته شده تا در بندر امام خمینی(ره) و ماهشهر مورد استفاده قرار گیرد.

جهانگیری همچنین از تصویب پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان به وزارت نیرو و شهرداری های اهواز و بندر امام خبر داد و گفت: این اعتبارات قرار است برای حل مشکلات فاضلاب که در این ایام برای مردم دغدغه شده بود هزینه شود.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در خصوص ماده ۵۶ نیز تعدادی از بانک های عامل جلساتی را با وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و استاندار خوزستان برگزار کرده است تا منابع مورد نیاز برای اجرایی شدن طرح های عمرانی استان خوزستان از جمله فاضلاب هر چه زودتر به نتیجه برسد که امروز تعدادی از این طرح ها با حضور مسئولین وزارت نیرو کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی فرودگاه بین المللی آبادان را از فرودگاه های پراهمیت کشور برشمرد و اظهار داشت: این فرودگاه از سالیان گذشته یکی از فرودگاه های مهم کشور بوده که امروز سالن ترمینال آن نیز به بهره برداری خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.