توجه به توان داخلی ما را درعرصه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی تا حد زیادی بی نیاز کرد

0 16

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پیشرفت های صنایع دفاعی و نفت، گفت: خوشبختانه توجه به توان داخلی در عرصه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی توانست در این عرصه ما را تا حد زیادی بی نیاز کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت دفاع،  فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ که در شرکت پنها برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: به دنبال برنامه ریزی برای تحقق جهش تولید در صنعت هوایی هستیم.

وی ادامه داد: اگر به گذشته نگاه کنیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و دوره ای که از انقلاب فرهنگی گذشت دانشگاه های ما در تولید علم هدفمند شدند و اساتید و دانشجویان ما در دوران دفاع مقدس همگام جهاد در میدانهای نبرد سخت، جهاد علمی را دنبال کردند و امروز نتیجه جهاد های علمی آنها را به وضوح مشاهده می کنیم.
 
رئیس کمیسیون انرژی مجلس استفاده از تجارب گرانبهای دفاع مقدس در عرصه های علمی را در حوزه های مختلف بسیار مهم دانست و گفت: اگر بتوانیم دانش و فناوری های به دست آمده را به دانشگاه ها منقل کنیم میتوانیم جهش علمی کشور در عرصه های مختلف را شاهد باشیم.
عباسی بابیان اینکه بودجه حرف اول را در توسعه علمی نمی زند گفت: اگر بتوانیم پایان نامه ها و حرکت های علمی را هدفمند کنیم می توانیم با وجود محدودیت ها پیشرفت ها خوبی داشته باشیم.

وی تولید مواد استراتژیک در داخل را یکی دیگر از مسائل قابل توجه برای پیشرفت صنایع استراتژیک در کشور دانست و گفت: ما باید موضوع تکیه بر توان و تولید داخلی را در کشور جا بیندازیم و فرهنگ مصرف تولیدات داخلی را گسترش دهیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پیشرفت های صنایع دفاعی و نفت، گفت: خوشبختانه توجه به توان داخلی در عرصه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی توانست در این عرصه ما را تا حد زیادی بی نیاز کند.

عباسی گفت: با این پروژه می توانیم یک بالگرد بومی داشته باشیم که به خوبی می تواند با نمونه های خارجی رقابت داشته باشد. این پروژه و اقدام مشترک می تواند نمونه ای باشد برای پیشرفت در سایر حوزه های صنعتی مانند صنایع خودرو سازی که مصرف عمومی و مردمی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.