مساجد منعکس کننده مشکلات محلات و مردم باشند/کانون‌های محلات، عدالت‌خواهی را مطالبه‌گری کنند

0 12
مساجد منعکس کننده مشکلات محلات و مردم باشند/کانون‌های محلات، عدالت‌خواهی را مطالبه‌گری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار سیدصادق حسینی پیش از ظهر امروز در همایش معتمدین، بزرگان و ارکان مسجد در راستای تحقق محله اسلامی در سنندج، ضمن گرامیداشت دهه فجر و آغاز سالگرد انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی سرمایه بسیار گرانبها و حاصل از خودگذشتگی و تلاش امام راحل (ره) و امت اسلامی به برکت قرآن است.

وی افزود: پاسداری از این میراث گرانبها و گرامیداشت باد و خاطره بنیانگذار انقلاب و انقلابیون بیانگر این است که ما مسیر و خط  و شیوه زندگی آنها را اجرایی کنیم.

فرمانده سپاه کردستان امام راحل(ره) را الگوی قوی برای مسلمانان جهان دانست و گفت: پیروزی انقلاب اسلامی سبب رهایی از سلطه استکبار و برقراری عدالت و استقلال در کشور شد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه مسجد در جامعه اسلامی گفت: مسجد سنگر است و عامل وحدت، انسجام و تقویت بعد معنوی است.

سردار حسینی با اشاره به اینکه اولین قانون اساسی مسلمانان در مسجد وضع شده است، تاکید کرد: مسجد اساس کار در محلات شهر و روستا قرار گیرد.

وی افزود: امام مسجد باید معارف اسلامی را مسجد گسترش و ترویج کند.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان تحقق  اسلامی و گسترش اخلاق اسلامی را مرهون توجه به دستورات و احکام اسلامی دانست و گفت: پیامبر بزرگوار اسلام (ص) رسالت نبوی خود را گسترش اخلاق در جامعه  مطرح کرده است.

وی داشتن اخلاق نیکو، آینده‌نگری، حیا و آزادگی را در جامعه اسلامی ضروری برشمرد.

سردار حسینی یکی از مولفه‌های جامعه اسلامی را عدالتخواهی عنوان کرد و گفت: در کانون‌های محلات سطح شهر مردم باید عدالت‌خواهی را مطالبه‌گری کنند.

وی تاکید کرد: توجه به آسیب‌های اجتماعی، ازدواج آسان، مبارزه با اشرافی‌گری و کاهش آسیب طلاق باید در اولویت کانون‌های محلات قرار گیرد.

سردار حسینی افزود: تلاش برای رفع محرومیت و مشکلات محلات و توانمندسازی اهالی منطقه در روستاها در مساجد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: انتظار داریم در همه محلات و پایگاه‌ها در سطح شهر و روستا کانون‌های مطالبه‌گری شکل بگیرد و در این راستا مسولین پاسخگوی مشکلات مردم محلات باشند.

فرمانده سپاه کردستان همچنین بر تقویت بعد فرهنگی و معنوی محلات در راستای مقابله با انحرافات اجتماعی در جامعه تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه کشور ایران گفت: در سایه ایستادگی‌ها و مقاومت مردم غیور ایران تحریم‌های اقتصادی و فشارهای ظالمانه سبب روسیاهی و شکست ترامپ شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.