بندر سیراف ثبت جهانی می‌شود/ تلاش برای تبدیل بوشهر به قطب گردشگری دریایی کشور

0 20
بندر سیراف ثبت جهانی می‌شود/ تلاش برای تبدیل بوشهر به قطب گردشگری دریایی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان کنگان، علی اصغر مونسان امروز در حاشیه افتتاح پروژه هتل پنج ستاره کنگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سفر قبل به بوشهر پروژه هتل پنج ستاره  کنگان با مشکلات زیادی از لحاظ مالی برای ادامه کار مواجه بود و با تسهیلاتی که اختصاص داده شد امروز شاهد افتتاح این پروژه مهم هستیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: ایجاد هتل پنج ستاره در استان بوشهر وعده دولت تدبیر امید به مردم این دیار بود که با همت مسؤولان تحقق پیدا کرد و طبق صحبت‌های استاندار بوشهر یک هتل پنج ستاره دیگر و یک هتل چهار ستاره با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در این استان درحال احداث است.

مونسان در خصوص افتتاح موزه منطقه‌ای بوشهر خاطرنشان کرد: این موزه بزرگ در یک ساختمان تاریخی واقع شده بود که خود این ساختمان به شدت آسیب دیده بود و کار مرمت آن به خوبی توسط وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام شد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن بیان اینکه این موزه در کشور منحصر به فرد است افزود: این موزه به عنوان یک موزه منطقه‌ای با محتوا بسیار خوب قرار است چند استان را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر حدود هشت پروژه گردشگری افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است گفت: ما اعتقاد راسخ داریم که استان بوشهر یک استان تاریخی با بناهای تاریخی است که ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری را دارد و امیدواریم تلاش کنیم با همت مسؤولان، بوشهر را به عنوان قطب گردشگری دریایی کشور تبدیل کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: آمارهای گردشگری در استان بوشهر به شدت رشد داشته و بوشهر به یک منطقه گردشگری تبدیل شده است که ما امیدواریم صنعت گردشگری در استان بوشهر در کنار قطب انرژی بودن آن یک مزیت خوب برای مردم باشد و ایجاد اشتغال کند.

مونسان در خصوص بندر تاریخی سیراف ابزار داشت: ما قطعا قبول داریم که سیراف یک شهر تاریخی با قدمت چند هزارساله و مهم است و من این وعده را خواهم داد که این بندر و چند بندر ساحلی جنوب کشور را آماده برای ثبت جهانی کنیم و مردم استان بوشهر منتظر اخبار خوب باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.