ترامپ نام چه کسانی است؟

6 244

بگزارش تابناک بیش از ۵۰ قانونگذار آمریکایی در نامه‌ای به «جو بایدن»، رئیس‌جمهور او خواسته‌ند به توافق هسته‌ای با ایران برنگردد و سیاست «فشار حداکثری» علیه ایران را ادامه دهد.

این نامه به ابتکار «مایک گارسیا» و «گرگ مورفی»، دو قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا تنظیم شده و ۵۰ نماینده دیگر از آن حمایت کرده‌اند.

گارسیا در بیانیه‌ای به بیان ادعاهای اثبات‌نشده پرداخت و گفت: «توافق هسته‌ای ایران از نخستین روز، توافقی شکست‌خورده بوده. این توافق جلوی ایران هسته‌ای را نگرفت و از زرادخانه هسته‌ای ایران حمایت و حمایت این کشور از تروریست‌ها را تسهیل کرد.»

در نامه‌ای که روی وب‌سایت رسمی مایک گارسیا قرار گرفته، آمده است: «یکی از عظیم‌ترین میراث‌های رئیس‌جمهور دونالد جی ترامپ این است که هیچ دولتی بیشتر از دولت او برنامه‌های حامی اسرائیل نداشته است.»

قانونگذاران آمریکایی در این نامه، از اقدام تروریستی دولت آمریکا در به شهادت رساندن سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حمایت کرده‌اند.

نگارندگان نامه مدعی شده‌اند، سیاست «فشار حداکثری» که دونالد ترامپ بعد از خروج از برجام علیه ایران به کار گرفت، موفقیت آمیز بوده است. آنها در بخشی از نامه نوشته‌اند: «اقتصاد ایران در آستانه فروپاشی است.»

قانونگذاران آمریکایی با بیان این ادعا که دولت بایدن قصد دارد بدون انجام مذاکرات جدید بر سر برجام وارد این توافق شود، از این مساله ابراز نگرانی کرده‌اند.

آنها خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا نوشته‌اند: «بنابراین، اینکه شما بدون هیچ نوع مذاکره برای اصلاح نقائص آن توافق شکست‌خورده، قصد ورود دوباره به برنامه جامع اقدام مشترک یا “برجام” یا “توافق هسته‌ای ایران” را دارید، موجب نگرانی جدی است.»

آنها در ادامه نوشته‌اند: «رفع تحریم‌ها و ورود مجدد به توافق ایران در مقطع کنونی حتی از توافق اصلی بدتر خواهد بود، چون بخش‌هایی از این توافق نظیر ممنوعیت فروش سلاح‌های روسیه و چین به ایران همین حالا منقضی شده‌ و بخش‌های دیگر ظرف چند سال آینده منقضی می‌شوند.»

قانونگذاران آمریکایی در بخشی از این نامه مدعی شده‌اند، دولت جو بایدن رفع برخی تحریم‌ها به خصوص تحریم‌های نفتی اعمال‌شده از سوی دولت ترامپ قبل از آغاز هر گونه مذاکره با ایران را بررسی می‌کند.

در این بخش از نامه آمده است: «ما همچنین از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دولت شما، رفع تحریم‌ها، به ویژه حذف تحریم‌های نفتی ترامپ قبل از آغاز مذاکره با ایران را بررسی می‌کند، نگرانیم. جایگزین کردن کارزار فشار حداکثری با کارزار امتیاز حداکثری تنها ایران را جسور خواهد کرد.»

حامیان این نامه در ادامه مدعی شده‌اند سیاست جو بایدن در این زمینه رژیم صهیونیستی را تهدید خواهد کرد: «مماشات در برابر حکومت ایران، امنیت آمریکا و ایمنی نزدیکترین متحد ما اسرائیل را تهدید می‌کند.»

این نامه در شرایطی نوشته شده که مقام‌های دولت بایدن اظهارات مبهمی درباره بازگشت آمریکا به برجام مطرح کرده‌اند.

ادامه کینه ورزی های پمپئو علیه ایران

«مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا پنجشنبه به بیانیه «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا با عنوان «بازگشت آمریکا» واکنش نشان داد.

وی که با شبکه خبری «فاکس‌نیوز» مصاحبه می‌کرد، پرسید آیا منظور فرمانده کل قوا (بایدن) بازگشت به زمانی است که گروه داعش خلافت خود در سوریه و مناطقی به اندازه بریتانیا را داشت؟ امیدوارم اینگونه نباشد. رئیس جمهور ترامپ و تیم ما آنها را پایین کشاندند. البته همه میدانند که داعش کاملاً در اختیار و مورد حمایت دولت ترامپ و ارتش آمریکا بود و پس از شکست داعش از سپاه قدس، الحشد الشعبی و سایر مردمی ترامپ تصمیم به ترور سردار قاسم سلیمانی گرفت و اورا ترور کرد.

جو بایدن روز گذشته در ساختمان وزارت خارجه این کشور به تشریح محورهای سیاست خارجی خود پرداخت.

رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفت: «طی دو هفته گذشته من برای احیای عادت همکاری و تقویت بازوهای ائتلاف دموکراتیک که طی چهار سال گذشته به دلیل غفلت آسیب دیده بودند با سران بسیاری از دوستان نزدیکمان شامل کانادا، مکزیک، انگلیس، آلمان، فرانسه، ناتو، ژاپن، کره جنوبی و استرالیا صحبت کردم.»

پامپئو در ادامه این مصاحبه گفت: «زمانی که وی (بایدن) از بازگشت صحبت می‌کند، آیا این به معنای بازگشت اجازه دادن به چین برای راه رفتن روی تمام ما و نابود کردن میلیون‌ها شغل در مکان‌هایی نظیر کانزاس و کارولینای جنوبی است؟ امیدوارم که این چیزی نباشد که وی از بازگشت به دنبال آن است.»

وزیر خارجه سابق آمریکا اضافه کرد: «وی (بایدن) درباره متحدان صحبت کرد. زمانی که وی درباره بازگشت صحبت می‌کند آیا این به معنای بازگشت به متلاشی کردن متحدان و دوستانی نظیر اسرائیل و رفتار کردن با تروریست‌ها در ایران نظیر دوست بوده و تحویل ۱۵۰ میلیارد دلار به صورت نقد به آنهاست؟»

این اظهارات که به حمایت از سیاست های ترامپ در آمریکا صورت می گیرد نشان دهنده یک واقعیت تلخ است و آن واقعیّت چیزی جز این نیست که ترامپ نام یک فرد در آمریکا نیست بلکه نام بخش قابل توجهی از حاکمان آمریکائی است که منافقانه دم از دموکراسی می زنند ولی در عمل خشن ترین تروریسم را در جهان بوجود آورده اند. نظر شما چیست؟

6 نظرات
 1. نسیم می گوید

  کاملاً موافقم

 2. علی می گوید

  آمریکا حامی تروریسم

 3. سروش می گوید

  فرقی نداره ترامپ باشه یا هرکسی دیگه راه و روش سیاست آمریکا کاملا شبیه سیاست های ترامپ است

  1. سپهر می گوید

   کاملاً درست است

 4. مهدی می گوید

  دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام شد ولی عقیده و ورش ترامپ شیوه اصلی سیاست مداری آمریکا است

 5. سهیل می گوید

  تفکرات ترامپ در تمامی سیاست مداران آمریکایی و قدرتمندان جهان وجود دارد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.