نخستین جلسه محاکمه جاسوس های انگلیس در یمن برگزار شد

0 212

نخستین جلسه محاکمه و دادگاهی جاسوس های انگلیس در یمن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، دادگاه کیفری در یمن در نخستین جلسه خود به جرایم یک باند جاسوسی انگلیس در خاک یمن رسیدگی کرد.

بر اساس این گزارش، جلسه مذکور روز دوشنبه برای بررسی جرایم تعدادی از افسران سازمان اطلاعات انگلیس و مزدوران آنها در خاک یمن برگزار شد.

در این جلسه متهمان به نام های، «عرفات قاسم عبدالله الحاشدی»، «علی محمد عبدالله الجغمانی»، «باسم علی علی الخروجه»، «سعید سلیم عبدالله یحیی حبیش»، «أیمن مجاهد حریش» و «محمد شرف قائد حریش» حضور داشتند.

اتهام این افراد، تلاش برای نیرو گرفتن و آموزش جاسوسی در تعدادی از استان‌های یمن و اقدام به فعالیت جاسوسی به نفع دستگاه اطلاعات انگلیس اعلام شده است.

متهمان با استفاده از انواع وسائل ارتباطی در زمینه رصد، تعقیب و ارسال اطلاعات، در خاک یمن اقدام به جاسوسی می کردند.

حوزه فعالیت آنها در صنعا، عمران، صعده، الجوف، مأرب، المهره و حضرموت بوده است.

ناظران سیاسی این اقدام دولت انقلابی یمن را بعنوان یک اقدام راهبردی خاطرنشان کردند و آن را نمایشگر قدرت تعیین کننده دولت صنعا دانستند بعقیده این کارشناسان بعید نیست در آینده روزی فرا برسد که دولت صنعا دولتمردانی که سبب حمله عربستان سعودی و امارات به یمن شدند و رژیم سعودی با تشویق آنها به مردم یمن حمله ور شد نیز مورد محاکمه قرار گیرند بی تردید یکی از این قبیل دولتمردان عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.