امام جمعه سنندج از حضور باشکوه مردم در جشن‌های انقلاب قدردانی کرد

0 13
امام جمعه سنندج از حضور باشکوه مردم در جشن‌های انقلاب قدردانی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، ضمن قدردانی از حضور مردم در جشن چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: مردم فهیم و بابصیرت‌ کردستان با حضور در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کردند که همچنان محکم پای انقلاب ایستاده‌اند.

امام جمعه سنندج افزود: مردم کردستان در کنار سایر هموطنان با حضور در جشن انقلاب و شرکت در راهپیمایی خودرویی و موتوری ۲۲ بهمن نشان دادند که در مسیر دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن ثابت قدم هستند.

ماموستا رستمی در ادامه گفت: ایمان باید با اخلاص توام شود ایمان بدون عمل صالح به درد نمی‌خورد و مانند درخت بدون ثمر است.

امام جمعه سنندج گفت: دین اسلام حاصل شکنجه هزاران یار و اصحاب پیامبر، مهاجرت مردم مکه و ایثارگری انصار و غیره به دست آمده است و این رسالت تک‌تک ما است که حافظ این دین الهی باشیم.

وی با بیان اینکه اصحاب و یاران پیامبر برای گسترش دین اسلام سختی و شکنجه‌های فراوانی را متحمل شدند، افزود: زندگی خیلی از اصحاب به غارت رفت و خون بسیاری از این عزیزان برای گسترش این دین الهی ریخته شد.

ماموستا رستمی اذعان کرد: یاران و اصحاب پیامبر در این راه شکنجه‌هایی متحمل شدند تا دین اسلام بال و پر بگیرد و از تمام تمایلات دنیوی که از سوی کفار به آنها پیشنهاد می‌شد گذشتند.

وی افزود: اصحاب و یاران پیامبر در برابر تمام شکنجه‌ها محکم ایستادند کفار عرصه را با دادن شکنجه‌های سخت بر یاران پیامبر سخت و سخت تر کردند اما هرگز حاضر به برگشت از دین اسلام و پشت کردن به پیامبر نشدند.

امام جمعه سنندج با اشاره به اینکه ایمان اخلاص، شرف، حجاب و…است، گفت: ایمان حرکت در مسیر خط و سیره رسول الله است نه مد و مدگیرایی جوانان ما باید به این اصل مهم توجه اشته باشند.

وی اضافه کرد: امروز متاسفانه ما خود را به دام کید و حیله دشمنان می‌اندازیم و با پیروی از مدل‌های غربی دنیا و آخرت خود را به نابودی می‌کشانیم.

ماموستا رستمی به سرگذشت یکی از صحابه‌های پیامبر به نام عبدالله گریزی زد و عنوان کرد: این صحابه پیامبر در برابر تمام شکنجه‌های کفار ایستادگی کرد و حتی یک قدم از دفاع از اسلام و پیامبر زاویه نگرفت.

وی افزود: ایثار و از خودگذشتگی از ویژگی‌های بارز اصحاب و یاران واقعی پیامبر(ص) در طول تاریخ اسلام بوده است آنها از تمام هستی و داشته‌های خود برای کمک به دیگران گذشت کرده‌اند.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: بیت‌المال مربوط به همه مسلمانان است اگر در آن خیانت کنیم به تمام عالم بشریت خیانت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه فردای قیامت باید در برابر تمام اعمال خود در محضر پروردگار پاسخگو باشیم، اذعان کرد: راه و مسیر راست و مستقیم را پیامبر مکرم اسلام در قالب مکتب بی‌بدیل اسلام برای ما آورده باید با پیروی از این سیره و روش سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنیم.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: دین اسلام کامل‌ترین دین الهی است که برای تمام بخش‌های زندگی انسان‌ها برنامه دارد و هرگز کهنه نمی‌شود.

وی در ادامه از مسجد به عنوان بزرگترین و مبارک‌ترین مکان در زمین نام برد و گفت: باید از برکت و توفیقی که برای ما فراهم شده و توانسته‌ایم در خانه‌اش گرد هم بیایم قدردانی کنیم و بهترین استفاده را از این فرصت ببریم.

ماموستا رستمی همچنین از امنیت به عنوان بزرگترین برکت در ایران اسلامی نام برد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی ایران بیش از ۴۲ سال است امنیت کامل و پایدار در کشور ما وجود دارد.

وی اضافه کرد: به برکت این امنیت امکانات لازم برای رشد و توسعه در حوزه‌های مختلف فراهم شده و امیدواریم با تلاش و جدیت هرچه بیشتر مسئولان شاهد رفع مشکلات باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.