موافقت وزارت نفت با گازرسانی به شهرهای میرجاوه و تفتان/مذاکره برای استفاده از ظرفیت دریا در توسعه صادرات غیرنفتی/ پیگیری وضعیت نابسامان حاشیه شهرها

0 53

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

شکوفایی استعداد های نهفته ورزشی در سیستان و بلوچستان با بستر سازی مناسب وزارت ورزش و جوانان

اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش، میر جاوه، بخش های نصرت آباد و کورین در مجلس با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

اسماعیل حسین زهی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در زمینه توانمندسازی و اختصاص اعتبارات و تجهیزات به شهرداری های تازه تاسیس حوزه انتخابیه،  با مهدی جمالی نژاد، معاون امور عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها دیدار و گفت و گو کرد.

همچنین نماینده مردم خاش در مجلس در دیدار با وزیر وزرش و جوانان تأکید کرد که شکوفایی استعداد های نهفته ورزشی در سیستان و بلوچستان نیازمند توجه ویژه و بستر سازی مناسب توسط وزارت ورزش و جوانان است.

حسین زهی در هفته گذشته با وزیر و معاونین وزارت راه و شهرسازی و مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و گفت‌وگو کرد و در این دیدار در خصوص لزوم استفاده از ظرفیت دریا در توسعه صادرات غیرنفتی، نقش ویژه وزارت راه و شهرسازی در به عنوان پیشران حوزه ی دریایی،مسئولیت های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی بحث و تبادل نظر گردید.

حسین زهی هم چنین با اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان دیدار کرد و در این دیدار در خصوص روش های اصلاح ساختارهای اداری، نحوه مداخله نهادهای نظارتی در تعیین تعرفه خدمات مهندسی، شیوه اعطای صلاحیت های مهندسی و چالش های موجود در ارائه خدمات مجریان ذیصلاح بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس با بیژن نامدار زنگنه  وزیر نفت دیدار کرد و از اخذ موافقت آغاز عملیات اجرای شبکه گازرسانی شهری شهرستان میرجاوه و تفتان(شهر نوک آباد) شهر ده رئیس،بخش لادیز، مرکز نظامی تیپ ۲، پادگان آموزشی ۰۸، شهرک صنعتی خاش و روستای های محدوده خط انتقال گاز از ابتدای سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

توجه به آموزش و پرورش به عنوان محور توسعه کشور

فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه انتتخابیه گفت: در خصوص دیداری با مدیر و معاونان دانشکده علوم قرآنی زاهدان صورت گرفته و در این دیدار قابلیت ها و مشکلات پیش روی دانشکده علوم قرآنی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. البته در این دیدار ضمن قول پیگیری مباحث مطرح شده با بیان اینکه علوم قرآنی در اسلام جایگاه ویژه ای دارد، بر جهت برطرف کردن مشکلات این حوزه تاکید شد.

فدا حسین مالکی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم نیز در خصوص پیگیری لزوم رفع انحصار در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ما مشکل نیروی انسانی در این استان نداریم اما دو مشکل اساسی داریم اینکه ضعف مدیریت و انحصار در دانشگاه علوم پزشکی است که اگر انحصار رفع شود مشکلات برطرف می شود.

وی هم چنین با حضور در سازمان آتش نشانی زاهدان با آتش نشانان زاهدانی دیدار و از این سازمان بازدید کرده و  با بیان اینکه شغل آتش‌نشانی حرفه ای سخت و زیان آور است افزود: آتش نشانان از اقشار ایثارگر و از جان گذشته هستند که با آمادگی جسمانی بالا و روحیه ایثارگری سبب جلب اعتماد ورضایتمندی مردم شده و باید با اجرای دقیق دستورالعمل های ایمنی در حوزه پیشگیری و ارتقاء تجهیزات آتش نشانی گامی موثر جهت مقابله با حوادث و بحران‌های احتمالی برداریم.

مالکی هم چنین در نشست با  مدیر کل آموزش و پرورش استان، شورای معاونین اداره کل، مدیران و شورای معاونین ادارات شهرستان ها و مناطق استان ضمن تبریک دهه مبارک فجر، گفت: محور توسعه در هر کشوری آموزش و پرورش است و هر جامعه ای بر مدار و بستر تحول ساز آموزش و پرورش حرکت می کند.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان نیز در نشست با علیرضا تابش رییس بنیادمسکن انقلاب اسلامی کشور از اقدامات موثر بنیاد مسکن خصوصا در مناطق حاشیه نشین شهر قدر دانی نمود اما تاکید شد با این حال وضعیت نابسامان حاشیه شهرهای استان وبخصوص حاشیه کلانشهر زاهدان نگران کننده است که از حداقل های سطح رفاه محروم می باشند.

 

توسعه تخت های بیمارستانی سیستان و بلوچستان؛  مهمترین اولویت های مجمع نمایندگان استان

حسینعلی شهریاری نماینده دیگر نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از حوزه انتخابیه خود گفت: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بالقوه ی بسیار زیادی از جمله آب و هوای مناسب ، مرزهای طولانی و قرار گرفتن در کریدر جنوب – شمال ، تنوع میوه های گرمسیری ، سواحل مکران و معادن دارد که لازم است توجه ویژه ای به این استان شود.

حضور حسینعلی شهریاری در غرفه خبرگزاری خانه ملت

این نماینده مجلس در دوره یازدهم در نشست با مدیرکل و معاونین سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان حضور یافت و در نشست افزود: در موضوع نظارت، نباید بگوئیم تمام این نظارتها وظیفه سازمان صنعت ، معدن و تجارت است بلکه همه ی دستگاه ها ، بخش های نظارتی دارند که باید از این ظرفیت به جهت بهبود اوضاع با یکدیگر همکاری نمایند البته در حوزه ی صنعت ، معدن وتجارت در استان فعالیتهای خوبی انجام شده که در صورت رسیدن به نتیجه نهایی ، اشتغال زیادی را ایجاد می نماید.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین در دیدار با پرسنل تامین اجتماعی و بازدید از بیمارستان نبی اکرم(ص) زاهدان، توسعه تخت های بیمارستانی استان را از مهمترین اولویت های مجمع نمایندگان استان عنوان کرد.

وی همچنین در نشست مطالبه‌گری ائمه جماعات تشیع و تسنن حضور یافت و از پروژه های عمرانی شهرداری زاهدان بازدید کرد.

شهریاری نیز در نشست با مجمع خیرین سلامت جنوب استان سیستان و بلوچستان حضور یافت و از  افتتاح و کلنگ زنی ۵ پروژه به همت خیرین در بلوچستان بمناسبت چهل دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر خبر داد.

وی هم چنین با اعضای هیات مدیره خانه کارگر و کانون بازنشستگان تامین اجتماعی زاهدان دیدار کرد و در این دیدار ایجاد تعادل بین مطالبات بازنشستگان و کارگران مطابق قانون را از کارکردهای این سازمان بیان کرد و اظهار داشت: مهمترین مطالبه حال حاضر جامعه کارگری صیانت از افزایش حقوق کارگران بر مبنای ماده ۴۱ قانون کار دانست.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس نیز با زنگنه معاون استاندار و مسئولان اجرایی استانی و شهرستان زاهدان دیدار کرد و در این دیدار علل صف های خرید نان و کپسول گاز مورد بررسی قرار گرفت.

 

پیگیری اعتبار لازم در برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی حوزه سیستان

محمد سرگزی  نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس در بازدید از حوزه انتخابیه خود گفت : در این خصوص جلسه ای پیرامون تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار با معاونت هماهنگی توزیع توانیر غلامعلی رخشانی مهر و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خلیل عوض زاده برگزار گردید که در این جلسه با توجه به فرسودگی شبکه‌ توزیع برق ، نوسانات و افت ولتاژ پس از درخواست و پیگیری های انجام شده با موافقت وزیر و تصمیماتی که در جلسه مذکور گرفته شد مقرر گردید با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال تبدیل ۲۵۰ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار از پایان ماه جاری تا خردادماه ۱۴۰۰ در سه فاز عملیاتی گردد

محمد سرگزی

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، با مهراله رخشانی مهر معاون وزیرآموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور دیدار کرد و در این دیدار پیگیری جهت تسریع عملیات عمرانی دو پروژه ملی هنرستان شهید باقری و ساخت دارالفنون با اعتباری بیش از صد میلیارد تومان و ارسال تجهیزات مورد نیاز مدارس شهرهای حوزه سیستان  صورت گرفت.

وی هم چنین با محمدجواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس دیدار کرد و در این دیدار در خصوص برنامه ریزی سفر ایشان به حوزه انتخابیه، پیگیری اعتبار لازم در برنامه های کاهش آسیب های اجتماعی حوزه سیستان و همچنین تکمیل پروژه مرکز جامع سلامت آسیب دیدگان از اعتیاد هامون به بحث و گفت‌وگو صورت گرفت.

سرگزی نیز از ادامه روند عملیات اجرایی زیر سازی محور مواصلاتی منطقه گردشگری کوه خواجه بازدید کرد و گفت: در این پروژه که با پیگیری بنده و همکاری ریاست سازمان راهداری کشور در حال اجرا می باشد آسفالت محور منطقه گردشگری کوه خواجه در دستور کار قرار گرفته است و تلاش می شود این منطقه تا آغاز فصل بهار برای ورود مردم و گردشگران آماده گردد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم  از پیگیری جدی در خصوص ارتقاء دو دهستان سفید آبه از توابع شهرستان نیمروز و جهان آباد از توابع شهرستان هیرمند نیز خبر داد.

وی هم چنین از  ادامه روند عملیات اجرایی زیر سازی اصلاح نقطه حادثه خیز سه راهی جزینک بازدید کرد و افزود: در این پروژه که با پیگیری  بنده و همکاری ریاست سازمان راهداری کشور با اعتبار شصت میلیارد ریالی در حال اجرا می باشد جهت اصلاح نقطه حادثه خیز سه راهی جزینک احداث میدان در این محل در دستور کار قرار گرفته است و تلاش می شود این تقاطع به نقطه ای بدون حادثه تبدیل گردد .

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس نیز با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیدار کرد که این دیدار به منظور بررسی مسائل و مشکلات ورزش و جوانان استان و همچنین نیازمندی‌های حوزه ورزش پنج شهرستان سیستان صورت گرفت که برای توسعه ورزش در این منطقه مصوبات و تصمیماتی مهمی اتخاذ گردید./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.