ظریف: مصوبه مجلس برای لغو تحریم‌ها قانون است/ ۵ اسفند کاهش نظارت آژانس بین المللی اتمی

0 7
ظریف: مصوبه مجلس برای لغو تحریم‌ها قانون است/ ۵ اسفند کاهش نظارت آژانس بین المللی اتمی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبه مجلس برای لغو تحریم ها گفت: همانطور که رئیس جمهور گفتند دولت نظراتش را قبل از مصوبه به مجلس با شفافیت و صراحت اعلام کرد اما الان مصوبه مجلس قانون است.

وی ادامه داد: از ۵ اسفند کاهش نظارت آژانس نه توقف نظارت آژانس است. ما عضو پادمان هستیم و آن را ادامه می دهیم. پروتکل الحاقی را ما خودمان انجام دادیم. در مورد کیفیت هم سازمان آمادگی دارد با آژانس گفت و گو کند و به نتیجه برسد.

ظریف تصریح کرد: نظارت های عادی آژانس انجام می شود. اقدامات و قانون مجلس بر اساس ماده ۳۶ برجام است. اگر آمریکا تعهدات خود را انجام دهد دلیلی برای اقدامات جبرانی ما نیست و ما هم همان تعهدات خود را انجام می دهیم.

وی در مورد حضورش در انتخابات و انتشار لیست‌های انتخاباتی از وی، گفت: لیست کابینه من در جدیت به اندازه همان لیست کابینه شخصیت‌های کارتونی است و تصمیم من همان چیزی است که اعلام کرده ام.

وزیر امور خارجه در خصوص تماس تلفنی شب گذشته روحانی و رئیس جمهور سوئیس، عنوان کرد: در تماس تلفنی آقای روحانی با رئیس جمهور سوئیس پیامی منتقل نشده است.

ظریف ادامه داد: من احساس میکنم سکوت بایدن نشان دهنده یک بحث داخلی در آمریکا است برخی از تیم آقای بایدن علی رغم شکست فشار حداکثری به دنبال بهره گیری از آن هستند. توافق یعنی بده بستان، آمریکایی‌ها و بیشتر اروپایی‌ها باید بیشتر بدانند که آنها یک توافق کرده اند و باید تعهدات آن را انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.