تشرف ۳ میلیون عراقی به سامرا در ایام شهادت امام هادی (ع)

0 12
تشرف 3 میلیون عراقی به سامرا در ایام شهادت امام هادی (ع)

۰۲ اسفند ۱۳۹۹ – ۱۲:۰۹ زمان مطالعه : ۱ دقیقه

سرویس فرهنگ و هنر – با وجود محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا، بیش از ۳ میلیون زائر عراقی در ایام شهادت امام هادی (ع) به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شده‌اند.

ب، همزمان با شهادت امام هادی (ع) و با وجود بسته بودن مرزهای این کشور و اعمال محدودیت برای ورود زوار خارجی، جمعی از عاشقان ائمه اطهار (ع) به حرم امامین عسکریین (ع) در شهر مقدس سامرا مشرف شدند.

زائران عراقی از راه های دور و نزدیک در ایام شهادت امام هادی (ع) به خانه امام زمان (عج) تشرف یافتند و در این ایام علاوه بر اینکه بسیاری با پای پیاده به این مکان مقدس مشرف شدند، در مسیر زوار نیز موکب های پذیرایی و اسکان تدارک دیده شده بود.

بر اساس گزارش منابع خبری عراق، همزمان با ایام شهادت امام هادی (ع) بیش از سه میلیون زائر به سامرا و حرم امامین عسکریین (ع) مشرف شدند؛ این امر در حالی است که در بسیاری از کشورها همچنان محدودیت های کرونایی اعمال می شود و تشرف به اماکن مقدس با ضوابط خاصی انجام می گیرد.

البته طی روزهای اخیر نیز محدودیت های کرونایی در شهرهای مقدس عراق اعمال شده است و همین امر موجب خلوتی دوباره حرم های مقدس شده است. اما در ایام شهادت امام هادی (ع) جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) با وجود شیوع کرونا و حتی تهدید داعش به سامرا مشرف شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.