تولید واکسن در کشور بیش از موشک دشمن را ناامید کرد

0 4

آیت‌الله رئیسی گفت: کاری در خصوص واکسن کرونا انجام شد از یک موشک در بخش نظامی اثرش برای امیدوار کردن مردم کمتر نیست شاید بیشتر باشد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای نخبگان و اقشار گفت: این ظرفیتی که در استان وجود  دارد به برکت علما و نخبگان و نتیجه در کارنامه قریب به ۲ هزار  شهید است که این نشان از خودسازی و ظرفیتی که خداوند به جوان‌های استان داده است این ظرفیت در پرتوی دین و جوانان دینی ایجاد شده است.

رئیس دستگاه قضا بیان کرد: همه این سرمایه‌های عظیم مادی و نیروی متراکم جوان نخبه که آماده کار و فعالیت و تولید و تلاش است برای مسؤولان مسؤولین آفرین است هر چه از خصوصیات این استان تعریف کنیم همه مسئولیت ایجاد می‌کند آنچه می‌تواند گره از مشکل استان باز کند اشتغال را ایجاد و گره از مشکل مردم باز کند آن یک تلاش و  مدیریت جهادی می‌خواهد که می‌تواند گره گشا باشد.

وی با بیان این‌که دشمن دنبال یاس و ناامیدی است گفت: دشمن در سایر صنایع مانند صنایع هسته‌ای، دفاعی بیشتر مانع ایجاد می‌کند یا سایر حوزه‌ها مشخصا در صنایع دفاعی مانع ایجاد می‌کند در حالی که روزانه ما در این حوزه پیشرفت می‌کنیم و در حوزه هسته‌ای هم کشور برتری هستیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان این که رهبری فرمودند باید تحریم‌ها برداشته و ما راستی‌آزمایی کنیم، گفت: آن طرف بدانند مردم ایران نسبت به مواضع خود جاذم هستند، امروز آنها محتاج هستند لذا آنچه برای نخبگان و صاحب منصبان مهم است این است که باید تلاش مضاعف انجام گیرد در گام اول موفقیت زیادی ایجاد شده در گام دوم تجربه‌ها باید چراغ راه باشد تا به اهداف نظام اسلامی حرکتی در خور و شایسته داشته باشیم.

وی افزود:  استان‌ها نباید خیلی منتظر پایتخت بود در استان نخبگان زیادی داریم که می‌توانند منشا خیر باشند کارخانجات که تعطیل شدند باید راه‌اندازی شود‌.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: قبل از اینکه بیایم اینجا رفتیم کارخانه به نظر من به ناحق و ناروا کارخانه تعطیل شده اشتغال آن روز ۳۰۰ نفر بود می‌توانست تعداد و نفرات بیشتری مشغول به کار شود بیش از ۴۰ هکتار زمین در مرکز استان به خود  اختصاص داده راه‌اندازی کارخانه می‌تواند اشتغال و تولید خوبی ایجاد کند.

وی گفت: فرزندان این استان در سطح کشور حرف برای گفتن دارند در رابطه با تخلفات و مفاسد اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی باید برخورد شود این آخرین راهکار است اولین راهکار ایجاد ساز و کار است که جرم تولید نشود باید کاری کرد که شاهد کاهش ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی باشیم که تبدیل به جرم و دادگاه و مسائل کیفی نشود.

آیت‌الله رئیسی افزود: نخبگان باید تلاش کنند آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی کاهش یابد ‌عدالت اجتماعی و اقتصادی می‌تواند آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی را کاهش دهد آنچه در جامعه از فساد و تبعیض می کنیم محصول دور شدن از عدالت هستیم.

آیت‌الله رئیسی عنوان کرد: رهبری فرمودند باید فقر، فساد و تبعیض ریشه کن شود که همه زیبنده نظام اسلامی نیست و مبارزه با این موارد سر لوحه قرار گیرد و که با ایجاد عدالت می‌شود فساد را ریشه‌کن کرد.

وی با بیان این‌که خارج شدن هر چیزی از اعتدال یعنی تبعیض گفت: در گام دوم انقلاب به اجرای عدالت اشاره شده و آنچه رهبری در مورد حضرت امام فرمودند اجرای عدالت است گام هایی خوبی برداشته شده برای اجرای عدالت اما کافی نبوده است و هر کسی به عنوان حاکمیت در جامعه اسلامی خدمت می‌کند باید برای تحقق عدالت تلاش کند که این کار موجب اعتماد مردم و افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود و مشارکت مردم تضمین می‌شود و موجب امیدواری آنها می‌شود.

رئیسی افزود: آنچه باید دنبال کرد سازمان اداری باید کارآمد شود و هر چه کارآمدتر شود اجرای عدالت در میدان بیشتر می‌شود و مردم بیشتر امیدوار و دشمن دچار یاس و ناامیدی می‌شود آنچه دشمن را ناامید می‌کند اقتدار در حوزه دفاعی و افزون شدن تولید است.

وی افزود: کاری در خصوص واکسن انجام شد از یک موشک در بخش نظامی اثرش برای امیدوار کردن مردم کمتر نیست شاید بیشتر باشد.

رئیسی تصریح کرد: در حوزه قضایی خستگی ناپذیر کار را دنبال کنند تا به نتیجه برسند، لذا به نخبگان می‌گویم با یک دنیا امید، امید به رهبری کار را دنبال کرد آینده برای ملت ایران بزرگ و روشن است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.