۲۰ منطقه ویژه اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود/ فعال‌بودن ۸۲۵ شهرک صنعتی در ایران

0 15
۲۰ منطقه ویژه اقتصادی در کشور ایجاد می‌شود/ فعال‌بودن ۸۲۵ شهرک صنعتی در ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فتحعلی محمدزاده در مراسم بهره‌برداری از منطقه ویژه اقتصادی بانه که به صورت ویدیوکنفرانس با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشورمان دارند، اظهار کرد: صنایع کوچک اثرات قابل توجه بر اشتغال مولد و پایدار، درآمد ملی، دستیابی به رشد متعادل در جامعه و توسعه صادرات صنعتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان صنایع کوچک به عنوان یک سازمان توسعه‌ای وظیفه‌ای مهم و سنگین در قبال پایه‌های صنعت کشور یا همان صنایع کوچک و متوسط دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۸۲۵ شهرک و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور گفت: یکی از این ۹ منطقه، منطقه ویژه بانه است که مراسم افتتاح آن امروز انجام می‌شود و امیدواریم به ظرفیت بسیار خوبی برای رونق و توسعه هرچه بیشتر این منطقه و کل استان و کشور تبدیل شود.

به گفته محمدزاده، ایجاد ۲۰ منطقه ویژه در کل کشور هدف‌گذاری شده است که البته اجرای تعدادی از این مناطق شروع شده و امیدواریم هرچه زودتر اجرایی و به بهره‌برداری برسد.

وی اضافه کرد: ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی در فاز نخست از خروجی‌های این پروژه است و  امروز واگذاری زمین به ۱۰ متقاضی در زمینه پوشاک، لوازم خانگی و… همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به این استان مرزی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی کشور اذعان کرد: منطقه ویژه اقتصادی بانه با توجه به موقعیت اقلیمی که در فاصله ۷ کیلومتری مرز سیرانبند است ظرفیت خوبی برای توسعه صادرات در کردستان و کشور است.

وی گفت: این منطقه می‌تواند نقش بسیار مهمی را در توسعه منطقه ایفا کند و به عنوان برگ زرینی از خدمات دولت تدبیر و امید در کردستان بهره‌برداری شود.

محمدزاده ابراز امیدواری کرد؛ در تکمیل فازهای بعدی تاخیر در بهره‌برداری از فاز اول این پروژه جبران شود و  ۸۵ هکتار را آماده کنیم.

وی گفت: ‌هم‌اکنون در استان کردستان ۲۹ شهرک صنعتی داریم که ۲۰ شهرک آن فعال و ۹ شهرک آن به دلیل کمبود زمین با توجه به شرایط توپوگرافی منطقه فعال نیست.

گفتنی است؛ منطقه ویژه اقتصادی بانه با ۸۵ هکتار مساحت و بیش از ۲۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای ۲ هزار نفر فرصت شغلی فراهم می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.