موزه موسیقی در سنندج احداث می‌شود

0 16
موزه موسیقی در سنندج احداث می‌شود

حشمت‌اله صیدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، با هدف احداث موزه موسیقی ، شهردار سنندج بهمراه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان ، مدیر کل میراث فرهنگی کردستان و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری از چندین بنای تاریخی بازدید بعمل آمد.

شهردار سنندج اظهار داشت: انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی از سوی یونسکو و پیوستن این شهر به شبکه شهرهای خلاق موسیقی یکی از رویدادهای مهم و ماندگار این دوره شهرداری و شورای  بود.

صیدی بیان کرد: ایده ایجاد شبکه‌های شهر خلاق جهان سال ۲۰۰۴ توسط یونسکو اجرا شد و شهرهای خلاق جهان براساس ۷ موضوع موسیقی، صنایع دستی، فیلم، هنرهای رسانه‌ای، خوراک‌شناسی، ادبیات و هنرهای بومی ثبت جهانی می‌شوند.

وی گفت: سال ۹۷ شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج با همکاری اساتید و هنرمندان برجسته نسبت به تهیه پروپوزال و مدارک و مستندات لازم  جهت ملحق شدن سنندج  به شبکه شهرهای خلاق  بعنوان شهر خلاق موسیقی به یونسکو ارسال کرد.

صیدی افزود: یونسکو پس از بررسی و راستی‌آزمایی توسط داوران بین‌المللی در تاریخ ۸ آبان ۹۸ رسماً سنندج را بعنوان شهر خلاق موسیقی ثبت و این شهر به شبکه شهرهای خلاق جهان ملحق شد.

وی با بیان اینکه تنها ۲۴۶ شهر در دنیا توانستند به شبکه شهرهای خلاق یونسکو در جهان  ملحق شوند، گفت: در ایران چهار شهر سنندج (موسیقی) بندرعباس و اصفهان (صنایع دستی) و رشت (خوراک‌شناسی) در شبکه شهرهای خلاق جهان قرار دارند.

وی افزود: در سفر نوبخت معاون رئیس جمهور تابلو سنندج شهر خلاق موسیقی در ورودی عمارت شهرداری سنندج نصب شد.

وی عنوان کرد: احداث موزه موسیقی یکی از برنامه‌های شهرداری در راستای انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق است که در مراسم رونمایی از تابلو شهر خلاق از دکتر نوبخت درخواست ۵ میلیارد تومان اعتبار کردیم که خوشبختانه مورد موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت.

شهردار سنندج اعلام کرد: چندین بنای تاریخی در سطح شهر جهت احداث موزه موسیقی مورد نظر است که با حضور جمعی از مسولان استانی از این بناها بازدید بعمل آمد.

وی ابراز امیدواری کرد: با انتخاب بنای مورد نظر و توافق با مالکان این بناهای تاریخی بتوانیم نسبت به احداث و تجهیز موزه موسیقی در سنندج گام برداریم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.