دولتمردان به گونه‌ای مظلوم‌نمایی می‌کنند که احساس می‌شود دولت دیگری بر روی کار است

0 14

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی  نوبت دوم امروز (سه شنبه، ۵ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده (۱۰۹) گفت: بر اساس این ماده ناطق نباید از موضوع مورد بحث خارج شود. هرگاه رئیس تشخیص دهد که ناطق از موضوع خارج شده و در ضمن یک نطق، دو نوبت‌به وی تذکر خروج از موضوع را بدهد و باز ادامه دهد، دفعه سوم می‌تواند وی را از ادامه نطق در آن موضوع در تمام جلسه منع نماید، مگر این‌که‌مجلس ادامه صحبت را تایید کند. بنابراین در حال حاضر در جریان رسیدگی به موضوع بودجه قرار داریم و نباید از موضوع مورد بحث خارج شویم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: نماینده دولت مباحثی را مطرح می‌کند که خارج از موضوع است؛ ایشان مطرح می‌کند که ما موافق گرانی‌ها نیستیم و می‌خواهیم نرخ‌ها ثابت بماند؛ چه کسی باعث دلار ۲۶ هزار تومانی، تورم ۶۲ درصدی، افزایش قیمت ۸۰ درصدی مسکن، سکه ۱۲ میلیونی، مرغ ۳۵ تا ۴۰ هزار تومانی، گوشت ۱۵۰ هزار تومانی و تخم مرغ دو هزار تومانی شده است. آیا گرانی‌ها را مجلس به وجود آورده، مشخص است که نتیجه سیاست‌های چه کسی است، به گونه‌ای مظلوم‌نمایی می‌کنند که احساس می‌شود دولت دیگری بر روی کار است و متأسفانه جای مدعی و منکر عوض شده است.

وی خطاب به نماینده دولت ادامه داد: آیا شاکله بودجه شما منشأ تورم عجیب نبود؟ آیا می‌دانید قیمت فولاد و سیمان چقدر است؟ نیاز است پشت تریبون مجلس توضیح دهند و بگویند عامل و منشأ این گرانی‌ها چه کسی است؛ در این رابطه ممکن است تصوراتی برای مردم به وجود آید و تصور کنند عامل این گرانی‌ها مجلس است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.