چاپ کتاب‌های کودک برای کنگره شهدای زنجان

0 24
چاپ کتاب‌های کودک برای کنگره شهدای زنجان

علیرضا نوری امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به برگزاری کنگره ۳۵۳۵ شهید زنجانی در سال آتی اظهار کرد: برگزاری کنگره شهدا در استان با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی انجام خواهد شد و همه دستگاه‌ها وظیفه دارند در این زمینه همراهی کنند.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان با اشاره به اینکه باید همه دستگاه‌های، مأموریت خود را برای برگزاری کنگره شهدا به شکل جدی و منسجم انجام دهند، گفت: این کنگره فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و همه وظیفه داریم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران باید جزو برنامه‌های مهم و محوری کنگره باشد که یک وظیفه و رسالت دینی و انقلابی است، افزود: در همین راستا کانون پرورش فکری استان زنجان برنامه‌های متعددی اجرایی خواهد کرد.

نوری با اشاره به برخی از برنامه‌های کانون ویژه کنگره ۳۵۳۵ شهید زنجان تصریح کرد: در این راستا تالیف ۹ کتاب کودک توسط این اداره کل در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: دستگاه‌های فرهنگی بسیاری داریم که در حوزه کودک وارد شده‌اند، اما این کار تخصصی کانون پرورش فکری است.

وی با اشاره به مسوولیت کانون پرورش فکری استان در کمیته تألیفات ۳۵۳۵ شهید زنجان گفت: در همین زمینه درخواست کردیم که کمیته تالیفات کودک و نوجوان را به ما دادند و این امر موجب انگیزه همکاران شد و هم اکنون ۹ کتاب در این حوزه در حال نگارش است.

نوری افزود: در دومین گام از همکاری‌های مشترک با کنگره شهدای استان زنجان از ۲۲ اسفند سال‌جاری اعضای برتر و حائزین رتبه‌های کشوری و بین‌المللی انجمن قصه گویی کانون استان با تولید محتوا در فضای مجازی و با رفع موانع مربوط به شیوع کرونا بصورت حضوری در مدارس استان زنجان به قصه‌گویی از زندگی و خاطرات شهدای گرانقدر استان خواهند پرداخت.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان همچنین از آماده‌سازی موسیقی کنگره شهدا با شعری از عبدالجبار کاکایی خبر داد و افزود: همچنین تولید نماهنگ درباره شهدای غواصان دریادل نیز از دیگر اقداماتی است که برای این کنگره انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین دو آلبوم موسیقی که پیش از این ساخته شده بود، به شکل دیگری در قالب آلبوم جدید برای کنگره آماده‌سازی می‌شود.

نوری با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای استان زنجان از اهداف اصلی این کنگره محسوب می‌شود، ادامه داد: برگزاری چنین برنامه‌هایی موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود و زمینه آشنایی جوانان و نسل‌های آینده جامعه را با شهدای گرانقدر استان فراهم کرده و بهترین ظرفیت برای معرفی زنجان به عنوان شهر غواصان دریادل است.

مدیرکل کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان یادآور شد: کنگره ۳ هزار ۳۵۳ شهید استان در سال آینده (۱۴۰۰) با مشارکت ادارات و سازمان‌های مختلف برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.