صنعا: القاعده و داعش مأرب را پایگاه حمله به دیگر مناطق یمن قرار دادند

0 14
صنعا: القاعده و داعش مأرب را پایگاه حمله به دیگر مناطق یمن قرار دادند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مقامات یمنی تاکید کردند که گروه‌های القاعده و داعش مارب را پایگاهی برای حمله به استان‌های همجوار آن قرار داده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره، «احمد حامد» رئیس دفتر ریاست جمهوری یمن گفت که گروه‌های القاعده و داعش مارب را پایگاهی برای حمله به همه یمن قرار داده‌اند و از آنجا تحت مدیریت یک افسر سعودی خودروهای بمب‌گذاری و جوخه‌های ترور به هر جا فرستاده می‌شود.

حامد امروز طی نطقی در صنعاء گفت: «آنهایی که امروز برای مارب اشک تمساح می‌ریزند، وقتی که صنعاء از سوی الاصلاح، القاعده و داعش تهدید می‌شد، سکوت کرده بودند».

«یوسف الفیشی» رئیس تیم آشتی ملی دولت نجات ملی یمن نیز تاکید کرد که مارب پایگاهی برای حمله به استان‌های مجاور آن تحت مدیریت یک افسر سعودی بوده است.

الفیشی در گفت‌وگو با خبرگزاری یمنی سبا گفت: «کسانی که در مارب هستند، باندهایی از عناصر حزب الاصلاح، اخوان المسلمین، القاعده و داعش هستند که از داخل و خارج یمن در آنجا جمع شده‌اند و ساکنان بومی آنجا را آواره کردند و شهر و دیار آنها را اشغال کردند».

وی ضمن درخواست از آنها برای زمین گذاشتن سلاح و بازگشت به آغوش میهن و دست برداشتن از تخریب مارب گفت: «ما چرا از سازمان ملل، شورای امنیت و جامعه بین المللی و در راس آن آمریکا نمی‌شنویم که نگران  محاصره ظالمانه‌ای باشند که سی میلیون نفر از مردم یمن را عذاب می‌دهد».

حامد گفت: «چرا کسی نگران بسته ماندن فرودگاه صنعاء که به مرگ هزاران بیمار منجر شده نیست چرا نسبت به توقیف نفتکش‌های عازم یمن نگران نیستند که همه بخش‌های حیاتی، بهداشتی و خدمات رسانی یمن را از کار انداخته است، در حالی که برای عناصر القاعده و داعش که شهر مارب را اشغال کرده‌اند و ساکنان اصلی آنجا را آواره کردند، دل می‌سوزانند».

داعش اخیرا خبر داد که در جنگ علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در شهر مأرب مشارکت دارد و در کنار عناصر حزب «الاصلاح» (وابسته به اخوان)، نظامیان سعودی و آمریکا، علیه نیروهای مردمی یمن مشغول جنگ است.

عملیات آزادسازی مأرب بیش از دو هفته است که آغاز شده و نیروهای دولت صنعاء خود را به ۱۰ کیلومتری شهر راهبردی مأرب رسانده‌اند، اما سازمان ملل هم تحت فشار ائتلاف سعودی مخالف این عملیات است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.