پارلمان ونزوئلا، اخراج نماینده اتحادیه اروپا را خواستار شد

0 12
پارلمان ونزوئلا، اخراج نماینده اتحادیه اروپا را خواستار شد

تهران – ایرنا – پارلمان ونزوئلا در پاسخ به اقدام جدید اتحادیه اروپا در تحریم شماری از مقام‌های این کشور، اخراج «ایسابِل بریهانت» نماینده این نهاد از ونزوئلا را از دولت خواستار شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری افه، پارلمان ونزوئلا که به دنبال پیروزی حزب سوسیالیست‌ها در انتخابات اخیر با جنبش تحت حمایت رئیس‌جمهوری چپگرا، «نیکلاس مادورو» هدایت می‌شود در حالی این درخواست را مطرح کرد که اقدامات خصمانه اتحادیه اروپا در راستای اهداف واشنگتن علیه این کشور آمریکای لاتین، پیشتر (ژوئن ۲۰۲۰) نیز دولت کاراکاس را برآن داشت تا نماینده اتحادیه را اخراج کند. تصمیمی که مادورو از آن صرف نظر کرد.

مادورو در آن زمان تأکید کرد که اگر سران اروپایی به ونزوئلا احترام نمی‌گذارند، باید این کشور را ترک کنند.

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای مشترک ۱۹ مقام دیگر دولت ونزوئلا را در فهرست تحریم‌های این اتحادیه قرار داد.

به گزارش تارنمای اتحادیه اروپا، این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی افرادی می‌شود که ادعا می‌شود ارزش‌های دمکراسی و حقوق بشر را در این کشور تضعیف کرده‌اند. به این ترتیب مجموعا ۵۵ مقام ونزوئلا در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند.

دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا مدعی شده‌اند که این تحریم‌ها با هدف تضعیف نظام «نیکولاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا وضع شده است و هدف آن ضربه زدن به مردم ونزوئلا نیست.

در این بیانیه ادعا شده است: افرادی که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند، مسئول تضعیف حقوق رای دهندگان، فعالیت مجلس ملی، نقض جدی حقوق بشر و آزادی در این کشور بوده‌اند.

«نِد پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تصمیم اروپا در تحریم ۱۹ مقام دولت ونزوئلا استقبال کرد و آن را پیامی واحد برای بازگرداندن دموکراسی در آن کشور دانست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.