تزریق واکسن کرونا به ۶۴۰ نفر در اردبیل/ برای سفر عید برنامه‌ریزی نکنید

0 18
تزریق واکسن کرونا به ۶۴۰ نفر در اردبیل/ برای سفر عید برنامه‌ریزی نکنید

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، شهرام حبیب زاده با اشاره به واکسیناسیون ۶۴۰ نفر در اردبیل خبر داد و گفت: امیدواریم با رعایت مردم و انجام واکسیناسیون، شاهد کاهش بیماری تا سال آینده در کشور باشیم.

وی افزود: درخواست ما این است که هیچ‌کس بدون زدن ماسک از منزل خارج نشود، فاصله اجتماعی به‌خصوص در مناطق پرخطر و پرازدحام رعایت شود، مواد خوراکی و آشامیدنی در خارج از منزل مصرف نشود و در مناطق پرازدحام و تجمعات حضور پیدا نکنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: اگر رفتار ما در مقابل ویروس براساس‌ دستورالعمل‌های بهداشتی نباشد در عرض ۱۰ روز وارد وضعیت قرمز خواهیم شد.

وی ادامه داد: برای از بین بردن شیوع ویروس کرونا، باید ۹۰ درصد از جامعه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند. چون هر شهری که وضعیت نارنجی و قرمز داشته باشد به‌ناچار براساس قانون مصوب کشوری بازار و کسبه تعطیل شده و ورود و خروج به استان ممنوع خواهد بود که هیچکس راضی به بسته شدن بازار نیست. از این‌رو تنها با همکاری و مشارکت مردم می‌توانیم وضعیت زرد را در استان حفظ کنیم.

حبیب زاده تاکید کرد: در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم شاهد افزایش میزان بستری‌ها و مرگ و میر در استان خواهیم بود، به‌طوری‌که تاکنون حدود ۱۳۰۰ نفر از هم استانی‌هایمان را به‌دلیل این بیماری منحوس از دست داده‌ایم.

وی از عموم مردم استان خواست از برنامه‌ریزی جهت مسافرت یا مراسم در ایام عید جداً خودداری کرده و هیچ برنامه‌ای در این زمینه تدارک دیده نشود، وضعیت استان تا عید نامشخص است، می‌توانیم با رفتار خود وضعیت بیماری را در این حد نگه داریم یا به وضعیت بحرانی برسانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.