جنگنده‌های سعودی «الحدیده» یمن را بمباران کردند/ شهادت ۵ غیرنظامی

0 22
جنگنده‌های سعودی «الحدیده» یمن را بمباران کردند/ شهادت ۵ غیرنظامی

جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی در جدیدترین جنایت خود در یمن محور جنوبی «الحدیده» را بمباران کرده و ۵ شهروند یمنی را به شهادت رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن همچنان ادامه دارد. سعودیها در جدیدترین جنایت خود محور جنوبی «الحدیده» را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، جنگنده های متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی شهر «الرَّبَصه» در جنوب الحدیده را هدف شدیدترین حملات هوایی قرار دادند. به دنبال این حملات ۵ غیرنظامی یمنی به شهادت رسیدند.

پیش از این، جنبش «أنصارالله» یمن بیانیه‌ای را در خصوص تداوم نقض آتش بس استان الحدیده توسط ائتلاف متجاوز سعودی به سرکردگی عربستان، منتشر کرد. این جنبش در بیانیه خود آورده است: عربستان سعودی و ائتلاف تحت رهبری آن در یمن همچنان به نقض گسترده آتش بس در استان الحدیده ادامه می‌دهند و تاکنون کوچک‌ترین پایبندی به این آتش بس نداشته‌اند.

جنبش انصارالله در ادامه بیانیه خود تأکید کرده است: عربستان سعودی نه تنها استان الحدیده را هدف حملات هوایی گسترده قرار می‌دهد بلکه هواپیماهای جاسوسی آن نیز به صورت مداوم در حال پرواز بر فراز آسمان این استان هستند. این درحالی است که جامعه جهانی در قبال اقدامات سعودی‌ها سکوت پیشه می‌کند.

گفتنی است، از زمان برقراری آتش بس الحدیده در چارچوب توافق «استکهلم»، عربستان سعودی هیچ پایبندی به این آتش بس نداشته است. علیرغم اعتراضات گسترده یمنی‌ها به عدم پایبندی ریاض به آتش بس الحدیده اما سازمان ملل تاکنون هیچ اقدامی را برای متوقف ساختن تجاوزگری‌های سعودی انجام نداده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.