هزار و ۶۲۶ کیلومتر از راه های استان قزوین خط‌کشی شد

0 30
هزار و ۶۲۶ کیلومتر از راه های استان قزوین خط‌کشی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، امیر علی‌پور رئیس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۶۲۶ کیلومتر از راه های حوزه استحفاظی این استان اعم از بزرگراه، آزادراه و راههای اصلی و فرعی خط‌کشی شدند.

وی افزود:خط‌کشی راه‌ها مهمترین و بهترین روش برای افزایش ایمنی و کاهش حوادث جاده‌ای است که سالانه در ۲ هزار کیلومتر از راه‌ها انجام می‌شود.

علی‌پور ادامه داد: اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در راستای ارتقای حفاظ ایمنی میانه راهها و نواحی پل و پرتگاهی و بهسازی حفاظ‌های موجود امسال ۴۴کیلومتر حفاظ بتنی و ۱۰۵ کیلومتر نیوجرسی دوموج و سه‌موج نصب کرد.

وی از تهیه و نصب علایم ایمنی راهها به تعداد ۴هزار و ۸۱۶ عدد و همچنین تعمیر و نگه داری هزار و ۱۵۱ عدد علایم ایمنی خبر داد و گفت: این تابلوها شامل تابلوهای اخطاری، انتظامی و مسیرنما بوده است.

رییس اداره ایمنی راه و حریم اداره کل ر اهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، ۸۱ کیلومتر ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها با تهیه و حفظ علایم و تجهیزات ایمنی، نصب شیار لرزاننده با اولویت راه‌های دوخطه در ۶۶ کیلومتر از راهها و اجرای روشنایی نقطه ای در محل ۱۷ تقاطع همسطح و پارکینگ محورهای پرتردد و اجرای روشنایی طولی در ۲ کیلومتر از راههای  نواحی و گردنه‌های مه‌گیر را از دیگر اقدامات اداره ایمنی راه و حریم این اداره کل در سال جاری عنوان کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.