پیگیری‌ها نتیجه داد| بستن کمر همت برای محرومیت‌زدایی «ورمله»

0 58
پیگیری‌ها نتیجه داد| بستن کمر همت برای محرومیت‌زدایی «ورمله»

خبرگزاری فارس- ایلام؛ مهسا نظری: مردم روستای ورمله از توابع شهرستان هلیلان که تعداد آنها به ۱۳ خانوار می‌رسد سال‌هاست با ترس و دلهره در خانه‌هایی قدیمی و سنگی که آشیانه‌ی حیوانات سمی هچمون مار، عقرب و… است، زندگی می‌کنند.

کودکان روستای ورمله به دلیل نداشتن مدرسه و امکانات آموزشی کماکان از شرکت در کلاس‌های درسی محروم هستند؛ این کودکان که میبایست مانند هم سن و سالان خود مشغول درس و بازی باشند، متاسفانه مجبورند کنار خانواده‌ی خود در شرایط سخت و طاقت فرسایی زندگی کنند.

به دنبال پیگیری علت کمبود امکانات در روستای ورمله متوجه شدیم که راه ارتباطی متصل به این روستا بسیار نامناسب و پرخطر است که همین امر مانع خدمات رسانی به این روستا شده بود؛ به گفته‌ی ساکنان روستای ورمله، نامناسب بودن راه ارتباطی علاوه بر اینکه تردد را دشوارتر می‌کرد، مانع آب رسانی و انتقال خدمات به این روستا جهت رفاه روستاییان نیز شده بود.

لازم به ذکر است؛ خبرگزاری فارس در گذشته نیز گزارشی در خصوص مشکلات روستای ورمله از توابع شهرستان هلیلان منتشر کرده که در همین راستا اقداماتی از سوی مسوولین مربوطه برای رفع مشکلات مردم روستا صورت گرفته است.

اما با این وجود هنوز هم مشکلاتی وجود دارد که کماکان مردم روستا امید دارند با کمک مسوولین تا حدی از سختی‌هایی زندگی روستایی و کمبودهای آن کاسته شود.

احداث جاده به طول ۵ کیلومتر

سعید شهبازی فرماندار هلیلان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: جاده‌ای برای روستای ورمله که در ابتدا هیچ گونه راه ارتباطی نداشته به طول ۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان احداث شده و تا کنون نیز ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: پس از بهسازی مسیر ارتباطی شبکه‌ی آبی هم به داخل روستا کشیده شده و در ادامه مسولین در تلاشند تا بتوانند منازل این روستاییان را بهسازی کنند و در این زمینه ۳۰ الی ۴۰ درصد نیز پیشرفت داشته‌اند.

فرماندار هلیلان تصریح کرد: در زمینه‌ی اتصال برق و احداث مدرسه نیز اقداماتی برای این روستا صورت گرفته است که وضعیت معیشت روستاییان را تا حدی بهبود بخشیده است.

کمبود آب در روستا وجود ندارد

نورالله تیموری مدیر عامل شرکت و آب و فاضلاب استان در خصوص رفع مشکل آب آشامیدنی این روستا اظهار کرد: روستا ورمله در گذشته فاقد تاسیسات بوده است که امسال اقداماتی در زمینه‌ی بهسازی چشمه همراه با خط انتقال، ایجاد مخزن آب و… برای آن انجام شده است که موجب شده هم اکنون این روستا هیچ مشکلی در زمینه‌ی کمبود آب نداشته باشد.

مشکلات برق ورمله از طریق کرمانشاه رفع می‌شود!

غلام‌رضا رضایتی مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق ایلام در راستای برق روستای ورمله بیان کرد: روستای ورمله از لحاظ جغرافیایی جز استان ایلام است اما از طریق استان کرمانشاه خدمات‌دهی می‌شود.

انتظار می‌رود به علت اینکه روستای ورمله از لحاظ جعرافیایی مربوط به استان ایلام است مشکلات و کمبودهای آن تحت کنترل مسوولین مربوطه در خود استان باشد تا با توجه بیشتری به مشکلات کنونی و احتمالی در آینده رسیدگی شود.

کمبود اعتبار مانع آسفالت شده است

نورالله دلخواه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: جاده‌ی احداث شده در این روستا تا مرحله شن ریزی پیش رفته که به علت کمبود اعتبار به مرحله آسفالت نرسیده است.

وی افزود: البته آسفالت جاده‌های روستایی برای روستاهایی با بیش از ۲۰ خانوار است که علی‌رغم این موضوع اگر اعتبار کافی فراهم شود آسفالت این مسیر نیز انجام می‌شود.

افزایش سطح رفاه در ورمله

روستای ورمله با تعداد ۶۹ نفر روستای کوچکی از توابع شهرستان هلیلان است که تا مدتی پیش در فقر و محرومیت شدید به سر می‌برد که با کمک و همکاری مسوولین تا حدی سطح رفاه در این روستا افزایش یافت.

این روستاییان که تا کنون شرایط سختی را گذرانده‌اند نیازمندند که همچنان مورد توجه و حمایت‌هایی از سوی مسوولین مربوطه در استان قرار گیرند تا بتوانند در شرایط بهتری زندگی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.