۴۰ نقطه حادثه‌خیز در محور شهرکرد ـ بازفت با احداث تونل چری حذف می‌شود

0 30
40 نقطه حادثه‌خیز در محور شهرکرد ـ بازفت با احداث تونل چری حذف می‌شود

حسینعلی مقصودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: با احداث تونل گردنه چری، ۴۰ پیچ خطرناک شامل نقاط حادثه‌خیز و برف‌گیر در محور شهرکرد ـ بازفت حدف می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: ساخت این تونل از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و تا سال گذشته روند اجرای آن بسیار کند بوده است.

۳۵۰ متر از حفاری تونل چری انجام شده است

وی افزود: در سال جاری و با سرعت گرفتن پروژه، ۳۵۰ متر از حفاری تونل انجام شده و در مجموع ۵۰۰ متر تاکنون حفاری شده است.

مقصودی اضافه کرد: با توجه به نوع و جنس زمین و به دلیل وجود مخاطرات و افزایش ایمنی کار و همچنین حفظ پایداری تونل، بحث لاینینگ هم باید در اولویت روند اجرای تونل قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همچنین از برگزاری مراحل مناقصه و تشریفات انتخاب پیمانکار جهت شروع به کار خروجی تونل از ابتدای سال آینده خبر داد.

جاده ارتباطی چهارمحال و بختیاری به مسجدسلیمان ۱۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود

وی توضیح داد: تونل چری به طول سه هزار و ۴۵۰ متر یکی از مهمترین قطعات این مسیر ارتباطی به شمار می‌رود که با احداث و بهره‌برداری از آن، نقاط حادثه‌خیز و پیچ‌های پرخطر منطقه رفع و جاده ارتباطی چهارمحال و بختیاری به مسجدسلیمان در استان خوزستان ۱۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

مقصودی در ادامه با اشاره به پیگیری جهت احداث تونل هونی در گردنه تاراز، گفت: مطالعات این پروژه توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شده و با احداث این تونل ۳۰ کیلومتر مسیر خوزستان به فلات مرکزی کشور کوتاه‌تر خواهد شد.

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم با همکاری مدیران استان خوزستان و با هماهنگی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور این پروژه نیز اجرایی شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.