شرایط یمن از زمان قدرت گرفتن «بایدن» وخیم تر شده است

0 14
شرایط یمن از زمان قدرت گرفتن «بایدن» وخیم تر شده است

سخنگوی شرکت نفت یمن از تحمیل خسارت های میلیونی به ملت این کشور به دلیل توقیف کشتی های حامل مواد سوختی توسط ائتلاف متجاوز سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «عصام المتوکل» سخنگوی شرکت نفت یمن اعلام کرد که خسارت توقیف کشتی های حامل مواد سوختی یمن توسط ائتلاف متجاوز سعودی طی سال ۲۰۲۱ به ۳۲ میلیون دلار رسیده است.

وی افزود: این خسارت سنگین توسط ائتلاف سعودی بر ملت یمن تحمیل شده است به طوریکه طی سال گذشته به دلیل تداوم توقیف کشتی های مذکور توسط ائتلاف متجاوز، دست کم ۹۱ میلیون دلار خسارت به ما تحمیل شد.

المتوکل ادامه داد: این یک نمایش خنده دار تاریخی است؛ کشتی های حامل مواد سوختی را توقیف می کنند و بعد به دنبال ارسال کمک های بشر دوستانه به ملت یمن هستند.

وی گفت: شرایط در یمن به دلیل تداوم توقیف این کشتی ها فاجعه بار شده است. سازمان ملل مدعی حقوق بشر است اما در قبال یمن کاری نمی کند. ما از سوی این سازمان و جامعه جهانی چیزی جز ابراز نگرانی نمی شنویم.

المتوکل تاکید کرد: سازمان ملل باید برای آزاد کردن کشتی های نفتی یمن با هدف ممانعت از وقوع یک فاجعه انسانی در این کشور در سایه تعطیلی مراکز بهداشتی و بیمارستان ها و بخش های آب و برق فوراً وارد عمل شود.

وی اضافه کرد: در دوره دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا تحریم فرآورده های نفتی به یمن شدت گرفت اما در دوره جو بایدن رئیس جمهور جدید این کشور شرایط بدتر شده و یمن کاملاً تحت محاصره قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.