شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه، مبعث افتتاح می‌شود

0 20
شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه، مبعث افتتاح می‌شود

علیرضا کچوئیان، استاد دانشگاه امام صادق(ع) و حافظ کل قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اشاره به اینکه شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه همزمان با روز مبعث افتتاح خواهد شد، اظهار داشت: موسسه مرکزی قرآن و نهج‌البلاغه در دهه ۸۰ با مدیریت حجت‌الاسلام رضازاده راه‌اندازی شد که در حوزه قرائت و حفظ قرآن کریم و قرائت و حفظ نهج‌البلاغه فعال است.

وی افزود: شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه همزمان با چهارشنبه ۲۰ اسفندماه در شب مبعث در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در منطقه مرزداران برگزار می‌شود. این موسسه بناست در تمام سطوح برای آموزش قرآن و معارف اهل بیت(ع) با هدف احیا و نشر معارف ثقلین در سطح جامعه و ایجاد بستر لازم و مناسب برای انس همگانی با قرآن و عترت، برنامه‌ریزی کند.

کچوئیان گفت: به طور مثال، بخشی از فعالیت‌های ما در حوزه آموزش سرایش شعر آئینی است که به همت حسین صیامی، شاعر آئینی کشور تدریس خواهد شد. برنامه‌های مشابه دیگری نیز در حوزه معارف اهل بیت(ع) خواهیم داشت.

مدیر شعبه تهران موسسه قرآن و نهج‌البلاغه با بیان اینکه مراسم روز چهارشنبه با سخنرانی حجت‌الاسلام رضازاده برگزار می‌شود، گفت: برگزاری برنامه‌های جشن به مناسبت روز مبعث و شعرخوانی حسین صیامی از دیگر برنامه‌های روز چهارشنبه ۲۰ اسفندماه است که بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) برگزار می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.