بسترهای لازم برای مشارکت غیرحضوری خیرین ایجاد شود/ تحویل ۹۵ مسکن به محرومین

0 13
بسترهای لازم برای مشارکت غیرحضوری خیرین ایجاد شود/ تحویل 95 مسکن به محرومین

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله شیخ علی خاتمی در مراسم روز احسان و نیکوکاری اظهار کرد: خوشبختانه کمیته امداد استان زنجان ابتکارات خوبی در حوزه خدمت‌رسانی به محرومان داشته است.

وی با اشاره به مراکز نیکوکاری ایجاد شده در مساجد و محلات گفت: مراکز نیکوکاری ایجاد شده در مساجد و محلات در ایام کرونایی بیش از هر زمان دیگری خود را نشان دادند و در شرایط بد اقتصادی مشارکت بسیار خوبی برای حمایت از نیازمندان به ثبت رساندند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان به پیشرفت کمیته امداد از روزهای اول تاکنون اشاره کرد و افزود: کمیته امداد پیشرفت بالایی داشته و انسجام و همدلی و کار جهادی در بین نیروهای کمیته امداد بسیار بالاست و این برای کمیته امداد یک سرمایه اجتماعی است.

خاتمی اضافه کرد: با عملکرد درست و بجای امداد در هزینه کرد کمک‌های مردمی حس نوعدوستی تقویت می‌شود و در شرایط کرونایی نیز باید جمع‌آوری کمک‌ها متفاوت بوده و بسترهای لازم برای مشارکت غیرحضوری افراد فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴ هزار و ۲۰۱ فرصت شغلی و کاریابی با اعتباری بالغ بر ۹۹ میلیارد و۵۳۰ میلیون تومان برای جامعه هدف تحت حمایت ایجاد شده است و تلاش می‌کنیم با همت جهادی و حرکت جهشی این تعداد تا پایان سال افزایش یابد.

هدایت صفری به مولفه‌های توانمند‌سازی مددجویان اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات مسکن به عنوان یکی از ارکان مهم توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و از برنامه‌های اصلی کمیته امداد استان زنجان در این بخش است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان به منظور ارائه خدمات مسکن در قالب ساخت، خرید، تعمیر و تکمیل مسکن و احداث سرویس بهداشتی و حمام برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان سرمایه‌گذاری شده و ۹۵ مسکن روستایی احداث و ۶ مسکن شهری نیز خریداری و به ولی نعمتان عزیز اهدا و تحویل شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان توجه به مباحث فکری و فرهنگی جامعه هدف از طریق فراهم کردن زمینه تحصیل و آموزش دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت را از رویکردهای مهم و اساسی کمیته امداد در این بخش دانست و افزود: به فضل الهی و همراهی مسؤولان، فضاسازی مناسب رسانه‌ای و همت جهادی خادمین محرومین و ایتام در این نهاد الهی و انقلابی از ابتدای اجرای این طرح که قبل از بازگشایی مدارس آغاز شده است، یک هزار و ۳۰۰دستگاه تبلت و گوشی هوشمند تهیه و به ولی‌نعمتان عزیز تحویل شده تا از این امکان برای ادامه تحصیل بهره‌مند شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.