مردم چهارمحال و بختیاری ۳ میلیارد و ۶۶۱ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

0 31
مردم چهارمحال و بختیاری 3 میلیارد و 661 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند

علی ملک‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: طی ۱۱ ماهه امسال مردم نیکوکار چهارمحال و بختیاری سه میلیارد و ۶۶۱ میلیون تومان صدقه برای کمک به نیازمندان پرداخت کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به روش‌های پرداخت صدقات، ادامه داد: پرداخت صدقات از طریق صندوق‌های صدقات، دستگاه‌های پرداخت الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند انجام می‌شود.

وی افزود: صدقات پرداختی مردم نیکوکار استان بر اساس دستورات دینی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیازمندان همان منطقه اختصاص می‌یابد.

ملک‌پور اضافه کرد: احداث مسکن برای خانواده‌های نیازمند، پرداخت هزینه‌های درمانی، تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج فرزندان مددجویان، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان و پرداخت کمک‌هزینه معیشتی به خانواده مددجویان از محل صدقات مردمی است.

وی با اشاره به جمع‌آوری صدقات خانگی استان با استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان، اضافه کرد: در این روش تخلیه‌گران صندوق‌های صدقات خانگی پس از شمارش صدقات پرداختی، وجه تأیید شده را از طریق دستگاه پوز ثبت می‌کنند که رسید نیز به صورت آنی صادر می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این روش صدقات پرداختی به صورت آنی ثبت می‌شود، گفت: حذف گردش پول نقد و جلوگیری از انتقال آلودگی‌های ویروسی، حذف مراحل شمارش و انتقال پول به بانک، ارسال فوری پیامک پرداخت برای مشترکان و دریافت آنی صدقات و هزینه آن برای نیازمندان از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.