عدم موفقیت در کنترل کرونا به نحوه عملکرد مسئولان برمی‌گردد

0 13

ملک فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد انتشار خبری از سوی مسئولان حوزه سلامت مبنی بر اینکه خیز موج چهارم کرونا در سراسر کشور قطعی است، گفت: مشکلاتی که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون با آنها درگیر بوده‌ایم و گاهی متاسفانه همه گیری این بیماری شدت می‌یافت به نحوه عملکرد مسئولان و جامعه برمی‌گردد.

چرا مردم کرونا را به عنوان جزیی از زندگی خود پذیرفته‌اند؟

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وقتی یک بیماری در این سطح به عنوان پاندمی مطرح می‌شود، رفع آن در گروی یک عزم ملی است که از طریق آموزش و ایجاد تعهد در جامعه برای مقابله با آن بیماری امکانپذیر است و سازو کار آن نیز باید توسط مسئولان فراهم شود.

وی تصریح کرد: متاسفانه نه دولت تاکنون برای کنترل بیماری کرونا به وظیفه خود به خوبی عمل کرده است و نه ابزارهای لازم برای ارائه خدمات آموزشی به جامعه به‌منظور کنترل این بیماری تامین شده است.

فاضلی خاطرنشان کرد: سال گذشته در پیک اول شیوع کرونا به دلیل اینکه این بیماری تازه شیوع پیدا کرده بود جامعه در جهت کنترل آن تلاش می‌کرد، بنابراین شاهد موفقیت در این زمینه بودیم، اما عدم موفقیت برای مهار این بیماری در سال جاری ناشی از پذیرفتن آن به عنوان جزیی از زندگی مردم در جامعه است.

وی افزود: نحوه عملکرد مسئولان و فعالان شبکه‌های اجتماعی از دیگر دلایل مهم عدم‌باورپذیری بیماری کرونا در سطح جامعه است، ضمن اینکه مسئولان حوزه آموزش و رسانه ملی هم در این زمینه باید تلاش بیشتری کنند.

فاضلی عنوان کرد: هم‌اکنون زنگ خطر نحوه کنترل این بیماری در جامعه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم به صدا درآمده است، چرا که آنها هنوز کرونا را به عنوان یک بیماری خطرناک باور نکرده و آن را به عنوان جزیی از زندگی خود پذیرفته‌اند. از سوی دیگر مسئولان نیز نتوانسته‌اند امکانات لازم برای کنترل این بیماری را در بین مردم تامین کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: مشکلات اقتصادی نیز از دیگر عواملی بوده که به عدم باورپذیری بیماری کرونا و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دامن زده است، کما اینکه مردم برای تهیه مرغ توزیع دولتی در یک مکان بسته با فضایی محدود جمع می‌شوند و به دلیل مشکلات معیشتی، سلامتی خود را فراموش می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آنچه مسلم است مسئولان مربوطه در رعایت حداقل‌های زندگی مردم چه در حوزه تامین معیشت و چه سلامت ضعف همه جانبه داشته‌اند که نشان می‌‎دهد متاسفانه هیچ گاه از مشکلات گذشته درس نگرفته و به تعهدات خود نسبت به جامعه به درستی عمل نکرده‌اند. بنابراین امیدواریم مسئولان با تامین رفاه عمومی و پایبندی به تعهداتی که نسبت به جامعه دارند، مردم را در رعایت پروتکل‌های بهداشتی با خود همراه کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.