تلاش وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی بازار مرغ پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

0 18

معین الدین سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( سه‌شنبه ۱۷ فروردین ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، از حضور وزیر جهاد کشاورزی در کمیسیون خود خبر داد و گفت: با توجه به حضور آقای خاوازی در جلسه امروز محور های متعددی از جمله مباحث مربوط به تلاطم‌های اخیر بازار مرغ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در خصوص وضعیت موجود در بازار مرغ توضیحاتی ارائه کرد، امیدواریم با توجه به توضیحات ایشان آشفتگی‌های بازار قبل از ماه مبارک رمضان کاهش پیدا کند چرا که امروز التهاب افسارگسیخته‌ای را در بازار مرغ شاهد هستیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی،به اعمال ماده ۲۳۴ آئین نامه داخلی مجلس در خصوص استنکاف دولت از اجرای قانون توسط نمایندگان  اشاره کرد و گفت: با توجه به درخواست نمایندگان مبنی بر اعمال این ماده، صبح امروز وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس حاضر شده ودر خصوص وضعیت نابسامان بازار توضیحاتی ارائه کرد.

وی ادامه داد: بررسی عدم اجرای قانون تضمین خرید محصولات کشاورزی توسط دولت موضوع دیگری بود که در نشست امروز کمیسیون کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت. سال گذشته قانونی تحت عنوان “اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی” در مجلس تصویب و مطابق با آن شورای قیمت‌گذاری ایجاد شد، اما باز هم رییس جمهور در خصوص اجرای این قانون و مصوبات شورای قیمت‌گذاری مقاومت می‌کند.

لزوم توجه به بخش کشاورزی در توافق‌نامه‌های بین المللی 

نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز پیرامون موضوع توافق‌نامه‌های بین المللی نظیر، توافق اخیر ایران و چین مطرح شد؛ کمیسیون کشاورزی به دنبال این است که سهم بخش کشاورزی در تمام این توافق‌های بین المللی لحاظ شود، با توجه به نگاه جمهوری اسلامی ایران به حوزه کشاورزی و مباحث مربوط به صادرات و واردات، در این قراردادها باید سهم خوبی برای بخش کشاورزی در نظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در پایان وزیر جهاد کشاورزی در خصوص اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال توضیحاتی مطرح کردند همچنین مقرر شد در این زمینه، هفته آینده نیز به همراه معاونان خود در جلسه کمیسیون حاضر شده و جزییات برنامه های خودشان را برای تحقق شعار سال ارائه کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.