سیاست تفرقه افکنی دشمن در برابر آزاد اندیشی تشیع

0 212

پلیس رژیم صهیونیستی چند روز پیش اعلام کرد که شیخ احمد شهوان در روستای اکسال در شمال فلسطین اشغالی با شلیک سه گلوله از سوی فردی ناشناس ترور گردید.  پلیس رژیم صهیونیستی افزود که جسد مقتول که در دفتر خود یافت شد، دچار آسیب دیده گی است که نشان می دهد که شیخ احمد قبل از شهادت دچار ضرب و جرح از سوی متجاوزان قرار گرفته بود. سئوال این است که چرا و چگونه و با چه هدف این روحانی فلسطینی به شهادت رسیده است؟.

آنچه از شیخ احمد شهوان معروف است اینکه او یک محقق دینی برجسته است که دو دهه پیش اعلام انتقال از مذهب شافعی به تشیع کرد. شیخ احمد اخیرا اعلام کرده بود که تعداد شیعیان در فلسطین اشغالی در حال افزایش است و پدیده جدید تشیع در فلسطین به علت ارتباط با شیعیان جهان عرب یا ایران پدید نیامده بلکه در نتیجه تحقیقات علمی است که در چند دهه اخیر به علت گسترش فضای مجازی و رسانه ای در جهان به شدت افزایش یافته است. او اعلام کرد که در سال ۲۰۰۰ جنبشی تحت عنوان بصیرت یافتگان (مستبصرین) در فلسطین اشغالی اعلام موجودیت کرد که عمده اعضای آن از افراد تحصیل کرده مانند پزشکان، مهندسان و وکلا بودند و در شهرهای غزه، نابلس، جنین، عکا، حیفا و روستاها و شهرهای مختلف سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸ هستند و به تشیع گرویدند ولی اکثر این افراد به دلایل سیاسی و ضرورت حفظ وحدت جامعه فلسطینی در مبارزه بر ضد رژیم اشغالگر این تحول را اعلام  نمی کنند.

شیخ احمد در سال ۱۹۹۸ در مراسمی در سرزمین اشغالی ۱۹۴۸ اعلام تشیع کرد و گفت مذهب تشیع اسلام واقعی است که پیامبر پایه و اساس آن را گذاشت و در غدیر خم نیز به مسلمانان ابلاغ کرد در حالیکه مذاهب دیگر اسلامی از سوی سلاطین و حکام پس از ۱۵۰ سال از بعثت پیامبر اکرم شکل گرفتند. او اعلام کرد که بسیاری از روایات صحاح با عقل قابل پذیرش نیست و در برابر منطق سلیم قران پایداری ندارد و با میراث پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم تعارض دارد. از دو دهه پیش جنبش صابرین بزرگترین تشکل شیعی در غزه اعلام موجودیت کرد و به فرآیند مقاومت بر ضد رژیم صهیونیستی پیوست.

بسیاری از کارشناسان سیاسی بر این باورند که جمهوری اسلامی ایران بر اساس ضرورت کنونی حفظ وحدت جامعه فلسطینی در برابر اشغالگران صهیونیست از هرگونه تلاش برای تبلیغ مذهب تشیع در فلسطین حمایت نمی کند اما به علت ضرورت حمایت از آزاد اندیشی با هرگونه اعمال فشار بر تشیع یافتگان در این سرزمین نیز مخالف است و همواره به تشیع یافتگان گوشزد می کند که اولویت سیاسی و شرعی در فلسطین مبازه با دشمن صهیونیستی است که سرزمین دار الاسلام را غصب کرده و هرگونه فعالیت در جهت ایجاد فتنه داخلی تلاش در جهت دشمن می داند. این کارشناسان بر این باوراند که ترور این شیخ حق جوی فلسطینی از سوی سازمانهای امنیتی دشمن صهیونیستی اتفاق افتاده که همواره در پی ایجاد فتنه و اختلاف بین مذاهب اسلامی است. ایجاد و گسترش تفکر تکفیری در عصر کنونی از افغانستان اغاز گردید که سازمان جاسوسی سی آی ا امریکا بزرگترین حامی اسرائیل در جهان ، سازمان القاعده را به وجود آورد و تحت عناوین مختلف داعش، جبهه النصره، جیش الشام و بوکو حرام و دهها سازمان دیگر در سرتاسر منطقه گسترش داد و از آن به عنوان ابزاری برای ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان  استفاده می کند و از این رهگذر در پی تحکیم سلطه خود بر جهان اسلام است. حمایت علنی این رژیم جنایتکار از پیروان تفکر تکفیری در جولان در سوریه و دادن سلاح به آنها و درمان کردن زخمیهای آنان در بیمارستانهای صفد نشان می دهد که رژیم صهیونیستی تا چه حد در با این جریان انحرافی ارتباط دارد و جهت اختلاف افکنی فعالیت می کند و تلاش دارد با انجام هر جنایتی به این اهداف فتنه گرایانه خود برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.