مرورری بر درگیری مقاومت اسلامی و مردم فلسطین با رژیم اشغالگر قدس

0 18

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل

«خالد مشعل» از مسئولان جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، خواسته های این جنبش را برای برقراری آتش بس با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

خالد مشغل به شبکه خبری «تی آر تی» گفت: خواسته های حماس در این زمینه شامل خروج صهیونیست ها از مسجد الاقصی و اجازه ورود آزادانه و حضور فلسطینی ها در آن، متوقف شدن اخراج فلسطینی ها از محله شیخ جراح در قدس، آزادی بازداشت شدگان اخیر و توقف حمله به نوار غزه است.

وی تاکید کرد که مقاومت چند روز به اسرائیلی ها هشدار داد که جنایاتشان را در قدس متوقف کنند.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

مشعل ادامه داد که جنبش حماس به طرف های میانجی اعلام کرده در وهله نخست، متوقف شدن تجاوز ضروری است و ما به هدف خود برای آزادسازی و بازگشت فلسطینی ها و نجات قدس نزدیک می شویم.

مشعل گفت: دولت های عربی و اسلامی باید بدانند، این یک لحظه تاریخی است که عزت آن به پیروزی قدس و فلسطین و نجات غزه و تمامی سرزمین فلسطین بستگی دارد.

تنش در مرز غزه با فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر افزایش یافته و با حملات راکتی نیروهای مقاومت از یک سو و حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر از سوی دیگر همراه بوده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست جمعه ۲۴ اردیبهشت برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

ششمین روز بمباران نوار غزه؛ شمار شهدا به ۱۳۹ نفر رسید

ششمین روز بمباران نوار غزه؛ شمار شهدا به 139 نفر رسید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان دفاع مدنی در غزه شمار شهدای فلسطینی از آغاز حملات و بمباران‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نواز غزه تا صبح امروز (شنبه – ۱۵ می)، را اعلام کرد.

شبکه «الجزیره» در خبری فوری به نقل از سازمان دفاع مدنی در غزه  اعلام کرد که از آغاز بمباران‌های اسرائیل، ۱۳۹ نفر از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن به شهادت رسیدند.

 وزارت بهداشت فلسطین شامگاه جمعه خبر داده بود که شمار شهدای تجاوز صهیونیست‌ها به نوار غزه به ۱۲۶ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۱ نفر کودک و ۲۰ نفر نیز زن بوده و دست کم ۹۵۰ نفر نیز مجروح شده‌اند.

خبرگزاری فلسطینی صفا، صبح امروز گزارش داد که صهیونیستها بدون هشدار قبلی، منزل متعلق به خانواده یک غیر نظامی به نام «ابوحطب» واقع در اردوگاه پناهجویان «الشاطی» را بمباران کردند. در جریان این حملات دو زن و پنج کودک به شهادت رسیدند و نیروهای امدادرسانی، پیکرهای این شهدا را از میان آوار منزل ویران شده، خارج کردند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است.

«ابوحمزه» سخنگوی نظامی گروه سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین  در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی به حمله زمینی علیه غزه تاکید کرد که نبرد زمینی کوتاه‌ترین راه برای رسیدن مقاومت به پیروزی است و در این نبرد سرنوشت نظامیان صهیونیستی جز کشته یا اسیر شدن نخواهد بود.

شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد، دقایقی پیش سه موشک از سوریه به سوی اسرائیل شلیک شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اضافه کرد که یکی از موشک‌ها داخل اراضی سوریه سقوط و دو موشک دیگر نیز در مناطق باز در داخل فلسطین اشغالی برخورد کرده است.

شرط حماس برای پذیرش آتش بس با اسرائیل/ افزایش شمار شهدای غزه به 126 نفر/ شلیک سه موشک از سوریه به سوی سرزمین‌های اشغالی/ حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

شامگاه پنجشنبه نیز «دیلی‌استار» لبنان مدعی شلیک چهار راکت از جنوب لبنان به فلسطین اشغالی شد، اما برخی منابع دیگر شمار راکت‌های شلیک‌شده را سه فروند اعلام کردند.

شبکه خبری الجزیره گزارش داد، راکت‌های شلیک‌شده از جنوب لبنان به شهرک «شلومی» در خاک فلسطین اشغالی اصابت کرد. این شبکه شلیک سه راکت را تأیید کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی و شورای شهر شلومی نیز با تأیید شلیک سه راکت از خاک لبنان، روایات‌ متناقضی درباره محل فرود این راکت‌ها ارائه کرده‌اند. ارتش رژیم صهیونیستی گفته این راکت‌ها در دریا فرود آمده‌اند، در حالی که رئیس شورای شهر شلومی مدعی فرود آنها در یک محوطه باز شده است.

این راکت‌ها از منطقه «القلیله»، واقع در شمال شهر جنوبی «الناقوره» که در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی واقع شده شلیک شده‌اند.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شده است. وزارت بهداشت نوار غزه امروز اعلام کرد تا این لحظه، شمار قربانیان حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به بیش از ۱۲۰ شهید از جمله ۲۷ کودک و ۱۱ زن رسیده است. همچنین بیش از ۶۰۰ فلسطینی تا کنون مجروح شده‌اند.

«ابوحمزه» سخنگوی نظامی گروه سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی به حمله زمینی علیه غزه تاکید کرد که نبرد زمینی کوتاه‌ترین راه برای رسیدن مقاومت به پیروزی است و در این نبرد سرنوشت نظامیان صهیونیستی جز کشته یا اسیر شدن نخواهد بود.

حمله موشکی به یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی

نیروهای مقاومت مستقر در نوار غزه یک پایگاه هوایی در فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار دادند.

به گزارش شکبه خبری المیادین، گردان های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) پایگاه هوایی «حتسریم» را با چند فروند راکت هدف قرار داد؛ جزئیاب بیشتری از این حمله گزارش نشده است.

فرشته غزه چگونه پر کشید

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، از بامداد امروز، عکسی از یک کودک زیبای فلسطینی در رسانه‌ها و فضای مجازی در حال انتشار است که نام او «ملاک رأفت الطنانی» دختربچه اهل غزه است که او هم از جنایات رژیم صهیونیستی در امان نبوده و به همراه پدر و مادرش و دیگر اعضای خانواده‌اش به آسمان پر کشید.

وبگاه «المشرق» نوشت: مَلاک (فرشته) دیگر هرگز چشمانش را نخواهد گشود؛ هرگز به مدرسه نخواهد رفت، دیگر موهای طلایی‌اش را شانه نخواهد زد و دیگر هرگز لباس عید به تن نخواهد کرد چرا که جنگنده‌های اسرائیلی خانه آن‌ها را بمباران کرده و به جای لباس عید، به او کفن آغشته به بوی دود و باروت هدیه دادند.

ملاک به همراه پدرش رأفت الطنانی (۳۹ ساله) و مادرش راویه ابوعصر (۳۵ ساله) در نتیجه بمباران منزل‌شان در شهر «بیت‌لاهیا» واقع در شمال نوار غزه به شهادت رسید.

در این بمباران همچنین  برادران مَلاک به نام‌های اسماعیل (۶ ساله)، امیر (۵ ساله)، ادهم (۴ ساله) و محمد (سه ساله) نیز به شهادت رسیدند.

سازمان دفاع مدنی در غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز حملات و بمباران‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نواز غزه تا صبح امروز (شنبه – ۱۵ می)، را ۱۴۲ نفر اعلام کرده که ۳۹ نفر آن‌ها کودک و ۲۲ نفر زن هستند.

گفت‌وگوی تلفنی سردار قاآنی و اسماعیل هنیه

گفت‌وگوی تلفنی سردار قاآنی و اسماعیل هنیه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تماس تلفنی از «سردار قاآنی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دریافت کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم، سردار قاآنی در این تماس تلفنی پاسخ منحصر بفرد و موفق مقاومت به تجاوز دشمن صهیونیستی و دفاع از ملت فلسطین را ستود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین وحشی‌گری رژیم اشغالگر را محکوم کرد.

اسماعیل هنیه نیز در این تماس تلفنی گفت که نبرد قدس، نبرد تمام فرزندان ملت بوده و موضع ایران در حمایت از ملت فلسطین را ستود.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.

در حالی که رژیم صهیونیستی در مقابل دیدگان جهانیان به کشتار مردم فلسطین ادامه می‌دهد، آمریکا و کشورهای اروپایی به جانبداری از این رژیم پرداخته‌اند.

به گفته سازمان دفاع مدنی در غزه، شمار شهدای فلسطینی از آغاز حملات و بمباران‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نواز غزه تا امروز (شنبه – ۱۵ مه)، بیش از ۱۴۰ نفر از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن بوده است.

شلیک ۲۷۸ موشک و راکت به فلسطین اشغالی طی ۱۲ ساعت

شلیک ۲۷۸ موشک و راکت به فلسطین اشغالی طی ۱۲ ساعت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه خبر داد که از ۷ صبح امروز تا ۷ عصر ، ۲۷۸ موشک و راکت از غزه به سوی شهر‌های اشغالی شلیک شده است.

از ابتدای درگیری میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها در دوشنبه شب گذشته تا کنون ۱۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند.

در عملیات امروز مقاومت که در انتقام از خون شهدای اردوگاه الشاطئ انجام شد، علاوه بر تل‌آویو، فرودگاه «بن گوریون» و شهرها «رمت گن»، «ریشون لتسیون» و «گفعات شموئیل» نیز هدف قرار گرفت.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند که به دنبال حملات راکتی امروز در تل‌آویو و چند شهر دیگر منع آمد و شد وضع شده است.

در حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان فلسطینی الشاطئ، خانه‌های غیرنظامیان هدف قرار گرفت که طی آن ۱۰ نفر از اعضای دو خانواده  از جمله شش کودک و دو زن به شهادت رسیدند.

ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید که از دوشنبه گذشته بیش از دو هزار موشک از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک شده و البته مدعی است که سامانه دفاع هوایی این رژیم تقریبا نیمی از آنها را رهگیری کرده و ۳۵۰ فروند آن هم داخل نوار غزه سقوط کرده اما تصاویر منتشر شده از خسارات ناشی از موشک‌های مقاومت در سرزمین‌های اشغالی گویای چیز دیگری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.