اسماعیل هنیئه و زیاد نخاله : اسطورهائی که مظهر واقعیت مقاومت فلسطین هسنند

0 290

زیاد نَخاله آزادیخواه و سیاستمدار اهل فلسطین است. او در سال ۲۰۱۸ پس از رمضان عبدالله شلح دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین شد. زیاد نخاله، پیش از این معاون دبیرکل این سازمان بوده‌است.

وزارت خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۴ میلادی زیاد نخاله را به خاطر حمایت از جنبش‌ها و گروه‌های مخالف اسرائیل و رساندن امکانات دفاعی به غزه در فهرست تروریسم خود قرار داد؛ او بعد از رمضان عبدالله شَلَح دومین شخصیت فلسطینی است که آمریکا در این فهرست خود قرار می‌دهد.[۳]

زیاد نخاله در سال ۱۹۵۳ میلادی در شهر غزه به دنیا آمد و تحصیلات خود را در نوار غزه به پایان برد و از دانشسرای معلم غزه دیپلم گرفت

زیاد نخاله مانند اسماعیل هنیئه یک روشنفکر آزادی خواه و صلح دوست می باشد و بارها از سوی جوخه های ترور اسرائیل تهدید به مرگ شده است ولی هیچ یک از این تهدیدات نتوانسته او را از کوشش برای نجات مردم مظلوم و تحت محاصره غزه باز دارد او مانند اسماعیل هنیئه دو شخصیّت برجسته و راهبردی انقلاب اسلامی فلسطین هستند که برای نجات کشور خود از تهدیدات روزافزون تروریسم بی ترّحم اسرائیلی کوشش می کنند

اسماعیل هنیئه امروز رهبری جنبش و حرکت مقاومت اسلامی در فلسطین را بر عهده دارد و در این راه از همراهی های بی دریغ زیاد نخاله برخوردار است.

مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه های اسماعیل هنیئه و زیاد نخاله در رابطه با عملیات شمشیر قدس اعلام کردند:

دل‌های ما در صحنه مبارزات شما حاضر است/پیروزی نهایی را خواهید دید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به رهبران مقاومت فلسطین فرمودند: دل‌های ما در صحنه‌ مبارزات شما حاضر و دعای ما برای دوام و استمرار پیروزی‌های شما، دائم است.

مقام معظم رهبری مبارزه با غاصبان فلسطین را مقاومت در برابر ظلم، کفر و استکبار خواندند و تأکید کردند: دل‌های ما در صحنه مبارزات شما حاضر و دعای ما برای دوام استمرار پیروزی‌های شما، دائم است.

مقام معظم رهبری خطاب به اسماعیل هنیئه چنین نوشتند:

نامه‌ی جنابعالی را که در آن شرح و تحلیل جهاد اخیر فلسطین را مرقوم داشته‌اید، دریافت کردم. مبارزه‌ی شما، مقاومت در برابر ظلم و کفر و استکبار است و چنین مبارزه‌ ای مرضیّ خداوند عزیز قدیر و مصداق: اِن تَنصُروا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُم است. به حول و قوه‌ی الهی پیروز خواهید شد و ارض مقدّسه را از لوث وجود غاصبان تطهیر خواهید کرد ان‌شاءالله.

و خطاب به زیاد نخاله چنین نوشتند:

نامه‌ی برادرانه‌ی جنابعالی را دریافت کردم. جهاد بزرگ و پیروز شما برادران فلسطینی، چشم دوستدارانتان در سراسر جهان را روشن کرد. دل‌های ما در صحنه‌ی مبارزات شما حاضر و دعای ما برای دوام و استمرار پیروزی‌های شما، دائم است. وعده‌ی الهی راست است که فرمود: وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه، و شما پیروزی نهایی را خواهید دید ان‌شاءالله و بحوله و قوّته.

اسماعیل هنیئه و زیاد نخاله ادامه دهندگان راهی هستند که دکتر فتحی شقاقی در تاریخ فلسطین گشود و آنها با قدرت و دقّت تمام این راه مقدس را ادامه دادند.

اسماعیل هنیه(زادهٔ ۱۹۶۳) که رهبران سیاسی حماس است. نخست‌وزیر دولت خودگردان فلسطین از ۲۹ مارس ۲۰۰۶ تا ۱۴ ژوئن ۲۰۰۷ بود.

هنیه در ۶ مه ۲۰۱۷ رئیس جدید دفتر حماس و جایگزین خالد مشعل شد.

اسماعیل هنیه، با نام کامل اسماعیل عبدالسلام احمد هنیه با کنیه ابو العبد در ۲۹ ژانویه ۱۹۶۳ در اردوگاه الشاطی در غزه به دنیا آمد. محل اصلی زندگی خانواده اش قبل از آوارگی روستای الجوره در عسقلان بوده‌است.

وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در مدارس سازمان آنروا در اردوگاه الشاطی در غزه گذراند. تحصیلات دبیرستان را در دانشسرای دینی الازهر در غزه کامل کرد و در سال ۱۹۸۱ وارد دانشگاه اسلامی غزه شد و به عضویت انجمن اسلامی این دانشگاه در آمد. وی همچنین از سال ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۴ عضو شورای دانشجویی دانشگاه و از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۶ ریاست شورای دانشجویی دانشگاه را بر عهده داشت. وی لیسانس زبان عربی را از دانشکده تربیت دانشگاه اسلامی غزه دریافت کرد.

او بارها بوسیله ماموران رژیم اشغالگر قدس دستگیر و زندانی شد بار اوّل به مدت ۱۸ ماه در ۱۹۸۷ بار دوم به مدت ۶ ماه در سال ۱۹۸۸ و بار سوم به مدت ۳ سال که از سال ۱۹۸۹ آغاز شد و به مدت سه سال ادامه یافت او در تاریخ ۱۷/۱۲/۱۹۹۲ همراه با ۴۱۵ نفر از رهبران و فعالان حماس و جهاد اسلامی به مرج الزهور در جنوب لبنان تبعید شد.

 

او در تاریخ ۱۷/۱۲/۱۹۹۲ همراه با ۴۱۵ نفر از رهبران و فعالان حماس و جهاد اسلامی به مرج الزهور در جنوب لبنان تبعید شد.

او هدف ترور جوخه مرگ اسرائیل قرار گرفت.

اسماعیل هنیه جزئیات عملیات ترور نافرجام خود را این گونه توصیف می‌کند:

در تاریخ ۶/۹/۲۰۰۳ م. همراه شیخ احمد یاسین به دیدار دکتر مروان ابو راس رفته بودیم. وقتی ناهار را در منزل ایشان میل کردیم، ناگهان یک هواپیمای اف ۱۶ محلی را که در آن بودیم بمب باران کرد. سقف فرو ریخت و همه جا را دود و گرد و خاک فرار گرفت. به شکرانه پروردگار موفق شدیم از منزل خارج شویم و خداوند ما و خانواده دکتر ابو راس را نجات داد.

فعالیت ها و سمت های اسماعیل هنیئه به این شرح است:

دبیر پیشین هیئت امنای دانشگاه اسلامی غزه ، مسئول پیشین اموراداری دانشگاه اسلامی غزه، مدیر سابق علمی دانشگاه اسلامی غزه،عضو سابق امنای دانشگاه اسلامی غزه،عضو کمیته عالی گفتگوی حماس بابقیه گروهای فلسطینی و تشکیلات خود گردان،عضو کمیته عالی پیگیری انتفاضه به نمایندگی از حماس، رئیس دفتر شیخ احمد یاسین،عضو رهبری سیاسی جنبش حماس ، عضو سابق هیئت مدیره جمعیت اسلامی غزه،رئیس باشگاه جمعیت اسلامی غزه به مدت ۱۰ سال  اسماعیل هنیئه و زیاد نخاله هر دو از پیشتازان مقاومت اسلامی در فلسطین هستند.

و هر دو از خیانت های رژیم مرتجع عربی به آرمان فلسطین دل خونینی دارند و در مقابل می دانند که تنها حامی واقعی ملّت فلسطین ،انقلاب اسلامی ایران است بعنوان مثال

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در گفتگوی تلفنی با فرمانده کل سپاه پاسداران از نقش آفرینی سردار «شهید سلیمانی» در راستای رقم زدن چنین پیروزی هایی علیه اشغالگران صهیونیست قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این تماس تلفنی با سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد که فلسطینیان اکنون به آزادسازی سرزمینشان از چنگال رژیم صهیونیستی ایمان دارند.

او در ادامه گفت: جنگ یازده روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه در تاریخ نبرد و درگیری با دشمن صهیونیست موضوعی مهم و کلیدی است. می‌توان گفت که این جنگ بخشی از وحدت بی سابقه و محور منسجم و هماهنگ فلسطین محسوب می‌شود.

نخاله در پایان نیز ضمن اشاره به تلاش‌های فراوان شهید قدس، سردار حاج قاسم سلیمانی، در راستای فراهم سازی اسباب وقوع چنین پیروزی‌هایی علیه اشغالگران صهیونیست، گفت: شما (ایران) در همه میادین در کنار ما بودید و در این پیروزی به دست آمده شریک هستید و در آزادی قدس نیز با ما خواهید بود.

 

حمایت همه جانبه انقلاب اسلامی از مستضعفین جهان بویژه ملّت مظلوم فلسطین امری است که بر هیچ کسی پنهان نیست. نتیجه این حمایت ها شکل گیری مقاومت در آسیای غربی ،شکست توطئه های تروریستی و صهیونیستی و باز شدن مشت گروهای تروریستی نظیر طالبان ،القاعده،داعش،جبهه النصره شد و ماهیّت آمریکائی – اسرائیلی آنها برای همگان آشکار گردید.

ظریف در گفتگو با «زیاد نخاله» پس از عملیات شمشیر قدس اعلام کرد:

ایران برای حمایت از مردم فلسطین و مقاومت‌ آماده است

وزیر امور خارجه کشورمان با افتخارآمیز خواندن صبر و استقامت مردم فلسطین، آمادگی ایران برای حمایت از مردم فلسطین و مقاومت‌ را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با «زیاد نخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین، حمایت مستمر جمهوری اسلامی ایران از مردم و مقاومت فلسطین را مورد تاکید قرار داد.

ظریف با افتخارآمیز خواندن صبر و استقامت مردم فلسطین، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم حمایت از مردم فلسطین و مقاومت‌ را مورد تاکید قرار داد.

زیاد نخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز در این گفتگوی تلفنی از حمایت‌های همیشگی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

 

سخنان زیادنخاله اشاره به این واقعیت داشت که امروز مقاومت اسلامی تبدیل به یک حقیقت یکپارچه شده و از لبنان و فلسطین تا یمن گسترش یافته است . در مرکزیّت این مقاومت جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است.

 

زیاد نخاله به سران عرب هشدار داد و گفت:

سران عرب از ناکامی ریاض در جنگ ۶ ساله علیه یمن عبرت بگیرند

زیاد نخاله تاکید کرد که سران رژیم های عربی منطقه بایستی از ناکامی های سعودی علیه یمن درس عبرت گرفته و همکاری های خود با رژیم صهیونیستی و آمریکا را قطع کنند.

«زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با شبکه المسیره بر نقش کلیدی و تعیین کننده مقاومت ملت یمن در شکست بخش عمده‌ای از حملات دشمن سعودی تاکید کرد.

نخاله در ادامه با اشاره به اینکه ائتلاف متجاوز سعودی پس از سپری شدن ۶ سال از آغاز جنگ تحمیلی علیه یمنی‌ها کارش به جایی رسیده که برای اجرای توافق آتش بس دست و پا می‌زند، افزود: با افتخار به روند ایستادگی و مقاومت ملت یمن می‌نگریم. این جنگ غیرقانونی است و هیچ توجیهی ندارد.

او ضمن ستایش از نقش تأثیرگذار و برادرانه ملت یمن در حمایت از خواست مشروع فلسطینیان مبنی بر حق تعیین سرنوشت و مبارزه با رژیم صهیونیستی تصریح کرد که مردم یمن علیرغم محاصره‌ای که از سوی دشمن متحمل هستند فلسطینیان در نوار غزه را یاری کردند و با بخش وسیعی از هموطنانمان که در این کشور ساکن اند برادرانه رفتار کردند و آنان را به آغوش کشیدند.

این مقام مقاومت فلسطین در ادامه به اتهام زنی‌های بی پایه و اساس سران رژیم‌های عربی منطقه علیه یمن و نیروهای مقاومتی این کشور و همچنین خالی کردن پشت فلسطینیان در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی اشاره کرد و بر ضرورت عبرت گیری آنان (سران عرب) از اتفاقات پیش آمده در خلال ۶ سال اخیر و شکست‌های پی در پی و قدرت گیری روزافزون نیروهای مردمی یمن تاکید کرد.

نخاله توضیح داد: متأسفانه برخی رژیم‌های عربی منطقه سیاست‌های آمریکا از جمله عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را پیگیری و اجرا می‌کنند. حمله تکفیری‌ها به سوریه و همچنین جنگ علیه یمن نشان دهنده این است که آمریکا در راستای قدرت دهی به رژیم اشغالگر و پیاده سازی اهداف خود عمل می‌کند.

وی در این گفتگو با اشاره به نزدیک شدن فضای سیاسی فلسطین به برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری تصریح کرد که فلسطین اکنون مانند زندانی است در یک بازداشتگاه بزرگ که تلاش می‌کند زنده بماند. توافق اسلو یک پروژه صهیونیستی علیه فلسطین بود و نتیجه آن این شد که ملت فلسطین تحت سیطره رژیم اشغالگر قرار گیرد.

او همچنین به ایران و ایستادگی این کشور در برابر رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و ایران را یکی از معدود کشورهایی برشمرد که در کنار ملت فلسطین ایستاده است.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کنار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ما در اینجا تعهد می‌کنیم و پیمان می‌بندیم که راه شهید حاج قاسم تا آزادی قدس شریف ادامه پیدا می‌کند.

او با حضور در جوار مزار سردار شهید سلیمانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید بزرگوار گفت: من از طرف مردم فلسطین به مردم شهید پرور ایران تسلیت می گویم.

وی گفت: ما در اینجا تعهد می‌کنیم و پیمان می‌بندیم که راه شهید حاج قاسم تا آزادی قدس شریف ادامه پیدا می‌کند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: ما اینجا به شما اعلام می‌کنیم که راه و مکتب حاج قاسم را ادامه خواهیم داد و پرچم اسلام را در تمام شهرهای سرزمین تحت سلطه رژیم صهیونیستی به اهتزاز در خواهیم آورد.

وی با اشاره به مجاهدت‌های شهید سلیمانی گفت: مردم فلسطین می‌دانند شما چه کارهایی برای آنها انجام داده‌اید و حس سپاسگزاری و قدرانی نسبت به شما می‌دارند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین بیان کرد: شما از حمایت کننده‌های مجاهدین فلسطین و رزمندگان فلسطین برای آزادی قدس شریف بودید.

«زیاد نخاله» در جریان ششمین کنفرانس بین المللی علمای مقاومت تحت عنوان «انتفاضه امت در مواجهه با توطئه های عادی سازی و پروژه های نابودی مسأله فلسطین» تاکید کرد: وظیفه امروز ما در فلسطین و در هر جای دیگر، تلاش و فداکاری برای توقف تجاوز علیه امتمان است.

وی افزود: دشمن صهیونیستی امروزه [برای رژیم های مرتجع عرب] تبدیل به یک همپیمان قابل قبول شده است که امت ما را با وقاحت هر چه تمام تر هدف قرار می دهد. این رژیم تمام ارزش های اخلاقی و دینی و انسانی را زیر پا گذاشته است.

نخاله بیان کرد: صهیونیست ها فکر می کنند که با تبلیغات رسانه ای می توانند فشارها را کم کرده و افکار عمومی جهانی را از روند یهودی سازی قدس منحرف کنند.

وی ادامه داد: آنچه که تشکیلات خودگردان انجام داده فرار رو به جلو است؛ چنین اقداماتی دستاوردی  نخواهد داشت بلکه واقعیت های جدیدی را تحمیل می کند.

نخاله همچنین اظهار کرد: دشمن صهیونیستی تلاش می کند تمام دارایی های ما را غصب کند. رژیم صهیونیستی حتی از طریق ترور دانشمندانی مانند محسن فخری زاده به دنبال غصب کردن علم از ما است.

وی در ادامه به گسترش استفاده از سلاح های آمریکایی و صهیونیستی برای کشتار مردم در کشورهای منطقه اشاره کرد.

نخاله گفت: ترور فخری زاده در واقع یک حرکت انتقام جویانه از ایران به دلیل حمایت این کشور از عدالت است.

 

رابطه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران و رهبران مقاومت اسلامی در فلسطین در گفتگو های رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و دبیر کل جنبش جهاد اسلامی برای آزادی فلسطین منعکس شده است.

قالیباف در تماس با زیاد نخاله گفت: اگر مقاومت­ مبارزان فلسطینی نبود پیروزی به دست نمی‌آمد

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی تماس تلفنی با زیاد نِخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با وی به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

وی در ابتدای این تماس تلفنی با تجلیل از مقاومت مردم فلسطین در برابر اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی، گفت: اگر مقاومت­ و مجاهدت­ مبارزان فلسطینی نبود، پیروزی‌های ارزشمند آنان در برابر متجاوزان صهیونیست تحقق نمی یافت.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن تحرک برای الحاق کرانه باختری فلسطین به سرزمین‌های اشغالی توسط صهیونیست‌های متجاوز، اظهار داشت : به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی به سران مجالس اسلامی و غیر اسلامی نسبت به این اقدام خصمانه و نفرت انگیز صهیونیستی – آمریکایی و عواقب آن، هشدار داده و درخصوص عدم اجازه به این رژیم جعلی برای تداوم قانونشکنی و تجاوز تاکید کرده‌ام.

قالیباف همچنین بر لزوم تداوم مقاومت تا پیروزی قدس شریف و آزادی تمامی مناطق فلسطینی تحت اشغال از چنگال صهیونیست‌های غاصب تاکید کرد.

زیاد نِخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک انتخاب قالیباف به سمت رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در صف اول دفاع از حقوق ملت فلسطین قرار دارد و این موجب مسرت و دلگرمی مردم مظلوم فلسطین است.

وی افزود: امروز ملت فلسطین به جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشور در منطقه و جهان نگاه میکنند که در برابر اقدامات نا امن‌سازی منطقه از رژیم صهیونیستی با قدرت عمل می‌کند.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این گفتگوی تلفنی بر تداوم مبارزه تمامی گروه‌های محور مقاومت تا برافراشتن پرچم فلسطین در سراسر سرزمین‌­های فلسطینی به پایتختی قدس  تاکید کرد.

زیاد نخاله جانشین شایسته رمضان عبدالله است و امید فراوانی وجود دارد که آرزوهای شهید فتحی شقاقی و رمضان عبدالله شلح تحت فرماندهی او تحقق پیدا کند. سردار قاآنی که جانشین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس است که در پیامی خطاب به زیاد نخاله چنین ابراز داشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

برادر ارجمند جناب آقای زیاد نخاله دبیرکل محترم جنبش جهاد اسلامی فلسطین

سلام‌علیکم

ضایعه فقدان “دکتر رمضان عبدالله شلح” دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین که عمر مبارک خود را شجاعانه و فداکارانه در مسیر مجاهدت و پایمردی در عرصه مقاومت و آزادی فلسطین عزیز و قدس شریف صرف کرد را به جنابعالی، مجاهدین جنبش جهاد اسلامی فلسطین و ملت شریف و مقاوم فلسطین عزیز تسلیت عرض نموده و برای همسر فداکار و مکرمه، فرزندان و بستگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.

آن فقید عزیز، با شجاعت و بصیرت در مقابل همه انحراف های ایجاد شده توسط دشمن ایستاد و در مسیر مبارزه، مانند چراغی روشنگر، راهنمای مجاهدین راستین بود.

اینجانب ضمن ارج نهادن به زحمات مخلصانه مرحوم دکتر رمضان عبدالله در عرصه جهاد و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی، برای شما سلامتی و مزید توفیق خدمت مسئلت دارم و از همه همرزمان ایشان و نیروهای عزیز مقاومت جهاد اسلامی فلسطین می‌خواهم راه ایشان را تا رسیدن به هدف نهایی که آزادی فلسطین و قدس شریف است، ادامه دهند.

ما نیز اطمینان می‌دهیم که همچون سردار بزرگوار شهید سلیمانی در کنار شما و همه نیروهای مجاهد، باقی مانده و همواره در مسیر تقویت محور مقاومت گام برداریم.

از خداوند متعال مغفرت و رضوان الهی برای آن مرحوم مسئلت نموده و از حضرت حق تعالی عاجزانه خواستاریم تا روح ایشان را با ارواح طیبه صالحین و شهدایی که با برخورداری از رهبری ایشان خواب را از چشم دشمن غاصب ربودند محشور فرماید.

مواضع زیاد نخاله نشان می دهد که او همچنان ادامه دهنده راه رمضان عبدالله است کمااینکه قاآنی نیز ادامه دهنده راه قاسم سلیمانی است.

«زیاد نخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین اظهار داشت: ملت فلسطین تا زمانی که در خارج از سرزمین خود آواره است، نکبت ادامه دارد و ما همچنان در شرایط نکبت بسر می بریم.

وی گفت: پروژه اسرائیل این است که تمامی فلسطین را اشغال کند و کرانه باختری قلب این پروژه است. متاسفانه برخی گروههای فلسطینی با کشورهای [عربی] که آماده عادی سازی روابط با اسرائیل هستند، ائتلاف می کنند.

نخاله خاطرنشان کرد که مقاومت تنها گزینه ملت فلسطین است و قادر است دشمن را به امتیازدهی وادار کند. اسرائیل به جز حکومت خودگردان چیزی به فلسطینی ها عرضه نکرده است. درخصوص پروژه ملی فلسطین مفهوم واحدی نزد ما [گروههای فلسطینی] وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب افزود: الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین یک امر واقع است زیرا این منطقه از سال ۱۹۶۷ اشغال شده است. آنچه که در معامله قرن اجرا می شود، ترسیم تحمیل واقعیت های [جدید] است زیرا الحاق کرانه باختری به اسرائیل مسئله ای است که وجود دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اعلام اینکه با حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت، آینده مقاومت در منطقه عالی خواهد بود، گفت: امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرد تا بگوید قضیه فلسطین یک موضوع اسلامی و عام است.

وی اظهار داشت: ما نیاز داریم اعراب اقدامات عملی انجام دهند، اقداماتی که سطح حمایت آنها از ملت فلسطین را نشان دهد. ما نمی خواهیم متوهم باشیم و بگوییم اعراب از ما حمایت و به ما کمک می کنند. یک فلسطینی صادق باید بگوید اسرائیل، فلسطین را اشغال کرده است و ما باید با آن مقابله کنیم.

زیاد نخاله تصریح کرد: ما باید به مقاومت پایبند باشیم زیرا گزینه دیگری نداریم. مقاومت فلسطین و مقاومت در منطقه در حال حاضر از هر زمان دیگری قدرتمند تر است. در غزه، دژ محکمی از مقاومت وجود دارد. جبهه مقاومت از روحیه بالایی برخوردار است و اراده تداوم مقاومت را دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده ای را از دست دادیم که نقش زیادی در حمایت از مقاومت داشت. پس از شهادت ایشان، بابت حمایت ایران از مقاومت نگرانی نداریم و حاج اسماعیل قاآنی از مقاومت به ویژه در شرایط کنونی حمایت می کند. ایران در تمامی زمینه ها حمایت از مقاومت را به تاخیر نمی اندازد.

وی اعلام کرد: مقاومت در منطقه ادامه دارد و اگر هر تجاوزی به نوارغزه صورت بگیرد، مقاومت بدون تردید پاسخ خواهد داد. تمامی شهرهای اسرائیلی در تیررس موشک های مقاومت قرار دارد. حزب الله همه تسهیلات لازم برای مقاومت فلسطین را بدون حد و مرز فراهم می کند.

زیاد نخاله در ادامه گفت: هماهنگی میان گروههای مقاومت داخل فلسطین نیاز به تلاش و تفاهم بسیار دارد و نمی توان جنبش های جهاد اسلامی و حماس را در عرصه فلسطین به عنوان دکور در نظر گرفت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.