زیاد نخاله: دشمن بیش از حد تصور شکست خوردنی است

0 226

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت با وجود همه ناامیدی هایی که آمریکا و حامیانش ترویج کردند اما مقاومت فلسطین پیروز شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جشنواره جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد: مقاومت اخیر تاکیدی بر این نکته بود که اراده پویا، حتی در دوران محاصره هم قادر است مهم‌ترین چالش‌ها را از میان بردارد.
زیاد النخاله گفت: عملیات سیف القدس که طی چند روز انجام شد بسان طوفان، به ملتی حیات و زندگی بخشید که تصور می‌شد دچار مرگ شده و قدس و فلسطین را رها کرده است.

مشروح سخنان زیاد النخاله در این مراسم به شرح زیر است:
زیاد نخاله: در آغاز در برابر هر آنکس که در پی تجلیل از شهدای ما، اعم از مجاهدان و شهروندان بی گناه است، سر تعظیم فرود می‌آورم. سلام بر شهدای مجاهد که شایسته حضور این جمع عظیم در اینجا هستند. اجازه دهید سلامی ویژه داشته باشم به روح شهید عزیز، حسام ابوحربید، فرمانده گردان قدس در شمال نوار غزه، که در میدان، جانش را فدا کرد. سلام بر خانواده‌های شهدا، خداوند به همه شما اعم از مادران، پدران، همسران و فرزندان اجر و پاداش دهد. سلام بر مجروحان و خانواده‌های بزرگ آنان. سلام بر همه آنانی که منازلشان در حملات هوایی صهیونیست‌ها ویران شد، اما همچنان مقاوم و پابرجا ماندند. درود بر ملت عظیم ما که شایسته این پیروزی بودند و هستند. سلام بر گردان قدس و فرماندهان قهرمانش که بیدار و با نشاط سلاحشان را به دست گرفتند.

مردمی بی مانند در کره زمین
وی خطاب به فلسطینیان گفت: مردم بزرگ، اهالی قهرمان غزه، به تمام جهانیان ثابت کردید امتی هستید که شایسته حیات و پیروزی است. شما با اراده و نثار خونتان در برابر دشمن، در برابر قوی‌ترین زرداخانه نظامی منطقه پیروز شدید.‌ای کسانی که از مقاومت قهرمانتان حمایت کردید و موجب شدید تا مقاومت این پیروزی را رقم بزند، شما در صبوری و اصرار به ایستادگی و سرافرازی، مردمی بی مانند در کره زمین هستید، درود من و تمامی آزاداندیشان جهان بر شما. به شما و همه شهدای فلسطین می‌گویم ما همچنان به خط جهاد و مقاومت وفادار می‌مانیم، به همان گزینه‌ای که بدان متوسل شده اید وفادار می‌مانیم و به خواست خدا این روند راه رسیدن به پیروزی است.

آنچه به دست آمد پیروزی بر تجاوزگری وحشیانه بود
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین س‍پس گفت:‌ای مردم بزرگ، امروز روز شهدا و روز پیروزی ملت ماست. این روز، روز پیروزی ما بر روندی از زندگی است که آنان ظالمانه، جابرانه و از طریق محاصره برای ما خواسته اند. امروز در جایی گرد هم آمده ایم که مدت زمانی بازداشتگاه و زندان مبارزان بود، مبارزانی که شاهد شکنجه هزاران نفر از شهروندان و شهادت بسیاری از آنان در زیر شکنجه‌ها بودند، اما امروز این مکان به محلی برای برگزاری جشن پیروزی تبدیل شده است. پس از مقابله با تجاوز گسترده، که از آن بسیار نوشتند و در آینده نیز خواهد نوشت، گردهم آمدیم تا از شهدای بزرگ گردان قدس، گردان عزالدین قسام و شهدای مردمی تجلیل کنیم. آنچه به دست آمد پیروزی بر تجاوزگری وحشیانه بود، تجاوزی که در هم شکست و نابود شد، این دستاورد مردمی است که هر روز در پی پیروزی هستند.
زیاد نخاله افزود: این مقاومت شما در فلسطین، با تمامی سازوکارهاست، مقاومتی که بر گزینه درست رویارویی با دشمن اشاره و بر این نکته تاکید دارد که اراده پویا و جنگجو، با وجود تداوم محاصره، مهم‌ترین چالش‌ها را از میان بر می‌دارد، تاکید می‌کند که دشمن بیش از آنچه که بسیاری تصور می‌کردند شکست خوردنی است.

شکست آمریکا و حامیانش در برابر ایمان فلسطینیان
زیاد نخاله همچنین تاکید کرد: ما با اراده و مقاومتمان قوی‌تر از آنی هستیم که بسیار تصور می‌کنند. عملیات سیف القدس طی چند روز انجام شد، اما گویا طوفانی رخ داد، گویا حیات و زندگی برای ملتی بود که تصور می‌شد دچار مرگ شده و قدس و فلسطین را رها کرده است. این دستاورد با وجود همه نومیدی‌هایی که در واشنگتن و دیگر پایتخت‌ها ترویج کردند‏، با وجود دم زدن آنان از شکست‌های ما، به راه انداختن پویش هایی، چون عادی سازی روابط، با بیان اظهار نظر‌های گمراه کننده و برپایی جشن برای پیروزی‌های دروغینشان به دست آمد. سخنشان این بود که مقاومت بی فایده است، چون روبروی شما دریا و پشت سر، اطراف و در آسمان شما دشمن است. برداشت دشمن این بود که قدس را تصاحب کرده، اما مردم بزرگ فلسطین، از کوچک تا بزرگ به بیرون آمدند و حرکتی تاریخی را آغاز کردند، چون به پیروزی خود ایمان داشتند.

غزه شمشیر قدس و شمشیر تمام فلسطین
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطر نشان کرد: تمامی صاحبان قدس در مارد، حیفا، یافا، اللد، ام الفحم، جنین، رام الله، نابلس، الخلیل و تمامی شهر‌ها و آبادی‌ها و همه فسلطینی‌ها در داخل و خارج، به همراه امت‌های عربی و اسلامی و آزاداندیشان جهان برای قدس بپاخاستند. غزه شمشیر قدس و شمشیر تمام فلسطین بود.
زیاد نخاله در ادامه افزود: طی چند روز همه چیز عوض شد و آمریکا و اطرافیانش دست به کار شدند تا بتوانند اوضاع گاو مقدسشان یعنی اسرائیل را سامان دهند. آنان در این مسیر از حق مردم فلسطین برای داشتن کشور مستقل و پایتخت سخن گفتند، این روند تلاش برای کند کردن ضربه‌های تاریخی و تبعات آن در منطقه و جهان و تلاش برای تسلط مجدد بر شهرهایی، چون مارد بود، شهری که گمان می‌کردند در گیرو دار اتفاقات ساکت شده است. آنان پس از این نیز تلاش خواهند کرد تا برای ما مصائب و مشکلات ایجاد کنند، سعی می‌کنند میان ما اختلاف بیندازند، تلاش می‌کنند با بهره گیری از هر وسیله ای، نومیدی‌ها را در ما ترویج دهند، تلاش می‌کنند توافقنامه اسلو را بار دیگر و این بار به شیوه جدید احیا کنند، همانگونه که سعی خواهند کرد ما را خلع سلاح کنند تا رژیم صهیونیستی تنها ارباب منطقه باشد و بتواند راه زندگی ما را ترسیم کند. همه این موارد می‌طلبد که بیدار باشیم، می‌طلبد که مردم در کنار مقاومت باشند، به صورت کلی وحدت مردم ما در هر مکانی، هدفی است که باید برای رسیدن به آن و تقویت آن، با هر امکاناتی تلاش کرد.

همزیستی با رژیم قاتل و تبهکار صهیونیستی غیر ممکن است
وی همچنین تصریح کرد: باید در برابر همگان شفاف باشیم و بگوییم که همزیستی با رژیم قاتل و تبهکار صهیونیستی غیر ممکن است و در چنین شرایطی خواهش و تمنا چیزی جز ذلت و اهانت بیشتر بهره‌ای ندارد، اما نبرد قدس ثابت کرد مقاومت بهترین راهکار برای رسیدن به حقوق و حمایت از مردم در برابر کشتار و تسلیم پذیری است. همین نبرد، یعنی نبرد سیف القدس می‌تواند خروجی و نتیجه ملی برای مردم فلسطین و برنامه‌ای ملی باشد تا جایگزین حل و فصل‌های بیهوده‌ای شود که بیش از یک ربع قرن ادامه دارد.

فلسطین در کانون توجهات جهانی
زیاد النخاله در ادامه افزود: فلسطین امروز بار دیگر، چه در بعد مردمی و چه در بعد رسمی، به کانون توجهات عربی، اسلامی و بین المللی تبدیل می‌شود، وظیفه ماست که برای بهره برداری از این متغیرات تلاش کنیم، باید با هر آنچه که در توان داریم تلاش‌ها برای عقیم گذاشتن دستاوردهایمان را خنثی سازیم، سخن از دولت وحدت ملی، دولتی در چارچوب مشروعیت بین المللی و همگام با شرایط کمیته چهارجانبه و مقبول غرب، تلاشی است که هنوز دلیلی جز سعی و تلاش برای عبور از دستاورد‌ها در نبرد سیف القدس نمی‌توان برایش متصور بود، این کار تلاش برای احیای مجدد توهم بازگشت به مذاکرات است.


باید به مردم و مقاومتمان اعتماد کنیم
زیاد نخاله گفت: من از تمامی گروه‌های ملی که همزیستی با برنامه‌های صهیونیستی را در سر دارند، می‌خواهم بار دیگر برنامه‌های نژادپرستانه رژیم را مطالعه کنند، این برنامه‌ها همه چیز فلسطین را برای خود می‌خواهد و وظیفه ماست که از این تصور که مردم ما قادر نیستند کاری انجام دهند فاصله بگیریم، باید به مردم و مقاومتمان اعتماد کنیم و بدانیم که می‌توانند همه چیز را تغییر دهند.
وی خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی رژیمی است که اساس شکل گیریش ارتش و نیروی مسلح است که ما را از سرزمین و تاریخمان بیرون راند و هر جنایتی را علیه مردم ما مرتکب شد، آنچه در اطرافتان از قتل و خونریزی می‌بینید بزرگ‌ترین دلیل برای صحت این گفتار است، پس بدون هیچ تردیدی باید در پی طرح ملی واقعی خود باشیم، طرحی که خواستار آزادی فلسطین به پایتختی قدس است و هر طرحی غیر از این بازگشت مجدد به توهمات است.

باید به نعمت جهاد و شهادت متوسل شویم
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین سپس گفت: نبرد قدس مرحله سازش دروغین را پشت سر نهاد و مرحله جدیدی از جهاد و مبارزه را آغاز کرد پس باید برنامه جهادی مستحکمی را که در آن به وحدت ملت فلسطین در تمامی مناطق حضورشان و همچنین بر آزادی فلسطین تاکید شده باشد، اصرار داشته باشیم. باید به نعمت جهاد و شهادت متوسل شویم تا ما را به مردمی تبدیل نکنند که کاسه گدایی به دست گرفته اند. آنان در حال حاضر برای تبدیل ملت ما به چنین ملتی تلاش و برنامه ریزی می‌کنند، پس باید هوشیار باشیم.

برادران مسلمان و عرب ما میدان را خالی نکنند
زیاد نخاله در ادامه افزود: آمریکایی که ما با سلاحش، با جنگنده هایش و با موشک هایش کشته می‌شویم از بازسازی ویرانه‌های جنگ اخیر دم می‌زند به همین منظور وظیفه برادران عرب و مسلمان ما این است که این میدان را برای قاتلان ملت ما خالی نکنند. ما همواره بر این باوریم که امت ما توانایی کمک بیشتر به فلسطین و مردم فلسطین را دارد.
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران الگویی برای همگان است خطاب به مردم فلسطین گفت: شما چه چیزی کم دارید که نتوانید مثل مردم ایران و هوادار فلسطین و مقاومت مردم فلسطین باشید؟
وی همچنین خاطر نشان کرد: وظیفه خود می‌دانم از مردم بزرگ یمن و رهبر مبارزش سید عبدالملک حفظه الله به دلیل ابتکار عملش برای جمع آوری کمک تشکر کنم، آن‌ها می‌خواهند غذای خود و فرزندانشان را به ما بدهند در شرایطی که در تامین قوت روزانه خود مانده اند. آنان ما را بر خویش ترجیح داده اند.‌ای مردم بزرگ یمن شما محبتتان را به مردم فلسطین تکمیل کرده اید و به ما و جهانیان آموختید که چگونه می‌توان برادر واقعی بود.

نبرد قدس چشم انداز‌های جدیدی گشود
زیاد نخاله گفت: نبرد قدس برای هر فردی که در پی رهایی از ترس است، برای هر کسی که قدس را آزاد از بند دشمن و به عنوان پایتخت فلسطین می‌خواهد چشم انداز‌های جدیدی را گشوده است، مردمی که بخشی از شمایند- مردمی پراراده، کم امکانات و دارای مقاومت سرسخت- هر چیزی را برای خود ممکن کرده اند، آزادی قدس را نزدیک کرده اند، چه می‌شد که شما هم بیشتر به قدس و فلسطین نزدیک بودید و از مقاومتی حمایت می‌کردید که برنامه‌های صهیونیست را ناکام گذاشت و این برنامه‌ها را به توهم شبیه کرد. این مردم فلسطین و مقاومت فلسطینند که بار دیگر راهی گسترده را برای عمل و رفتار گشودند. این دور از درگیری میان ما و دشمن هنوز به پایان نرسید، مبارزان ما همچنان آماده اند تا در هر زمانی این مبارزه را از سر بگیرند، ما همچنان در سنگرهایمان هستیم، اما به خواسته برادرانمان در مصر و قطر پاسخ مثبت دادیم، جا دارد از تلاش این دو کشور برای توقف تجاوز به مردم فلسطین تشکر کنم.
دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: ما به توقف هم زمان درگیری پایبندیم، چون آن را خدمت به فلسطینیان ساکن محله شیخ جراح می‌دانیم که به خاطر آن‌ها درگیری را آغاز کرده ایم. خواسته ما آسیب نرساندن به مسجد الاقصی است و به همین دلیل رفتار میدانی دشمن، میزان پایبندیش به توقف درگیری، رفتارش در قدس و محله شیخ جراح را تحت نظر داریم، مقاومت پایبند به حمایت از مردم و مقدسات فلسطین بود و خواهد بود.

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین گفت: درپایان سخنم بر اصول زیر تاکید می‌کنم:
۱- ما به مقاومت علیه رژیم صهیونیستی پایبندیم و تا زمانی که دشمن از سرزمین ما بیرون نرود از ستیز با آنان فروگذار نخواهیم کرد، تفاوتی نیست که در این مسیر تاوان چه باشد.
۲- وحدت ملت و مقاومت ما مهم‌ترین راه برای استیفای حقوق ما در فلسطین است.
۳- تا زمانی که اشغالگری در سرزمین فلسطین باقی است هیچ صلحی در منطقه و جهان نخواهد بود.
۴- زمان هر چه بگذرد باز هم قدس محور اصلی تحرکات و محبوب قلوب ماست
۵- به فرماندهان دشمن می‌گویم هرگونه اقدام برای ترور علیه مبارزان یا فرماندهان ما، در هر مکان و زمانی که رخ دهد در همان زمان با هدف قرار دادن تل آویو پاسخ داده خواهد شد

فرهنگ اسلامی: ما پیروزی مردم فلسطین در عملیات شمشیر قدس را به فلسطینی ها و رهبران مقاومت اسلامی و تمام آزادیخواهان جهان تبریک می گوئیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.