دوخط خبر و چهار دروغ بزرگ!

5 240

بگزارش خبر آنلاین ،شبکه خبری سی ان ان نوشت«مردم ایران روز جمعه گذشته در یک انتخابات «پرحرف و حدیث» شرکت کردند که رقابت اصلی بین دو نامزد آن یعنی ابراهیم رئیسی و عبدالناصر همتی بود و آمار مشارکت در بعد از ظهر جمعه کمتر از حد انتظارات بود.»

در همین خبر کوتاه که بیش از دو خط نیست سی ان ان چهار دروغ بزرگ گفته است :

۱- «انتخابات ایران پر حرف و حدیث بود»در حالیکه فرآیند مناظرات و روند برگزاری انتخابات و شمارش آراء هیچگونه حرف و حدیثی نداشت. مناظرات بصورت عادلانه برگزار شد و نامزدها بطور جدی و صریح دیدگاه های خود را مطرح کردند و در روند برگزاری انتخابات هیچگونه اتفاق غیر منتظره ای که تاثیری بر نتیجه انتخابات داشته باشد رخ نداد و آراء در حضور نمایندگان نامزدها شمارش شد و هیچگدام از نامزدها به نتایج اعلام شده اعتراض نکردند و همه به رئیس جمهورمنتخب مردم تبریک گفتند.

۲- درانتخابات ایران بر خلاف انتخابات آمریکا،تنها دو نامزد با هم رقابت نکردند بلکه رقابت با شرکت هفت نامزد آغاز شد و بوسیله چهار نامزد تا مرحله پایانی پیش رفت و در نهایت ملّت نامزد مورد نظر خود را انتخاب کرد.

۳- رقابت اصلی بین رئیسی و همتی نبود زیرا همتی در بین چهار نامزد رتبه سوم را از نظر تعداد آراء به خود اختصاص داد و اگر رقابتی بتوان گفت که وجود داشته بین دو کاندیدائی است که بیشترین آراء را آورده اند یعنی رئیسی با نزدیک به ۱۸ میلیون رای و رضائی با بیش از سه میلیون رای.

۴- تعداد شرکت کنندگان نیز در بعدازظهر جمعه نه تنها کمتر از حد انتظار نبود که بیش از حد انتظار بود بطوریکه رای گیری تا ساعت ۲ بامداد روز بعد ادامه یافت.

بنظر شما آیا می توان به چنین خبرگزاری ها و رسانه هائی اعتماد کرد؟

خبرگزاری هائی که در دوخط خبر چهار دروغ بزرگ می گویند!

5 نظرات
 1. فرید می گوید

  کاملاً موافقم از آنها بیش از این انتظار نمیره

 2. رضا می گوید

  هرچه اقتدار و پیشرفت کشور و حضور مردم در صحنه بیشتر می شود دروغ های آنها نیز بزرگتر

 3. محسن می گوید

  دروغ و کینه توزی های آمریکا و رسانه هایش برای اولین بار نبود و آخرین بار هم نخواهد بود.

 4. اکرم می گوید

  خبرگزاری های غربی و در راس آنها BBC و CNN جیره خواره صهیونیست بین الملل هستند و از آنها بیش این انتظاری نیست.

 5. مبین می گوید

  حضور همیشگی مردم در لحظات در لحظات مهم و اساسی همیشه خواری بود در چشم امپریالیسم جهان خوار رسانه ای که دیگر نمی دانند چه کار باید بکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.