هرم قدرت در جهان

0 323

تاکنون تئوریهای مختلفی در باره ساختار قدرت جهانی مطرح شده و بسیاری از تحلیلگران بر این باوراند که ابر قدرتهای رسمی جهان که دیده می شوند زیر ساخت اصلی قدرت نیستند و یک قدرت جهانی غیر رسمی و ناپیدا وجود دارد که عمده نظامهای حاکم در غرب به ویژه ابر قدرتهای جهانی را مدیریت می کنند و گاه آنها را نیز قربانی جاه طلبی های خود  می کند. این تصور ناشی از تئوری توطئه و تخیل های سیاسی نیست و نمی توان آن را نیز تعمیم داد  ولی رصد تحولان جهان و نیز مانع تراشی برای هرگونه حرکت استقلال طلبانه در هر بخشی از عالم که به افول و ظهور قدرت های جدید می انجامد این ضرورت را مطرح کرد که ماهیت نهاد قدرت جهانی را بشناسیم و تلاش آن برای کنترل جهان را نیز کشف کنیم و برنامه های آنها برای تعیین جهت گیریها و تمرکز سرمایه در سطح جهان و حفظ تمرکز  سرمایه در دست اقلیت غربی را نمایان سازیم.

در باره هرم قدرت جهانی صحبت های زیادی شنیده شده است ولی انتشار هرم قدرت با طبقه بندی آن که چند سال پیش صورت گرفت بسیاری از تحلیلگران قدرت جهانی را به خاطر این جسارت ، نترسی و اعتماد به نفس  شگفت زده کرد. این هرم نشان می داد که قدرتی پنهان تلاش دارد زندگی جوامع این کره خاکی را برنامه ریزی کند و جهان را اداره نماید. انتشار تسلسل قدرت در هرم جهانی از سوی گردانندگان جهان یک نوع مبارزه طلبی با هرگونه استقلال خواهی شمرده می شود  و نوعی احساس قدرت و ثبات است.

در راس این هرم یک چشمی دیده می شود که چشم جهان بین شیطانی نامیده می شود و تقسیم قدرت در طبقات دیگر را زیر نظر خود دارد. این چشم را در دلار امریکا که بر بازار اقتصاد و تجارت جهانی مسلط است نیز مشاهده می کنید.

در طبقه دوم از بالا به پایین یک نفر دیده می شود که پادشاه جهان است بدون اینکه مردم جهان او را احساسش کنند یا او را بپذیرند و گفته می شود که این فرد شوهر خانم الیزابت ملکه امپراتوری انگلیس است که روزگاری نیمی از جهان را  زیر سلطه خود داشته است.

 

در طبقه سوم شورای سیزده تاجدار جهان است که ثروتمند ترین و قدرتمند ترین افراد جهان شمرده می شوند و از آن  جمله خاندان های سلطنتی انگلیس و اسپانیا است. این تاجداران با هماهنگی انگلیس تلاش دارند سیاستهای سلطه گرایانه استعماری را به گونه های جدید را باز تولید و استمرار بخشند.

در طبقه چهارم  کمیته ۳۰۰ خاندان ثروتمند در جهان قرار دارد که زیر نظر ۱۳ خاندان تاج دار مدیریت می شوند. این افراد به حدی ثروت دارند که در تصورهیچکس نمی گنجد. از جمله این خاندانها خاندان روچیلد صاحب بزرگترین بانکهای جهان و راکفلر مالک عمده شرکت های نفتی جهان و خاندان مندز و خاندان ابنادانا و غیره هستند. این گروه سیصد نفره به همراه ۱۳ تاجدار ۹۰ در صد منابع اقتصادی جهان را تحت سلطه دارند.

در طبقه پنجم خاندانهای تابع قرار دارد که تعداد آنها متغیر است و ملیاردرهای جهانی را در بر می گیرد. شاید افرادی مانند بیل گیتس و ستیو جابز در این طبقه تعریف می شوند. گفته می شود تعداد اعضای باشگاه میلیاردرهای جهان در سال ۲۰۲۰ از ۲۶۰۰ میلیاردر تجاوز کرده و احتمالا همگی در طبقه پنجم هرم قدرت تعریف می شوند.

    حال به مرکز هرم می رسیم که از آن تحت عنوان آتاقهای فکر یاد می شود و نقش سازمانهای فراماسیونری در همینجا تعریف می شود که در مرکز یا مغز هرم  قرار دارد. افراد ثروتمند الزاما دانشمند و عالم نیستند و به همین علت  از افراد متخصص در امور سیاسی، حقوقی، اقتصادی، تولید کنندگان فن آوری و طبقه هنرمندان را در چارچوب تشکل های فرماسیونری جذب و سازمان داده و به خدمت گرفته اند. این افراد به جای قدرت جهانی برنامه ریزی می کنند و اجرا  آن را در دست دارند. این افراد سالانه دهها اجلاس مانند باشگاه رم، باشگاه بیلدربرگ، داووس و غیره برگزار می کنند و متخصصان جهان را به خدمت می گیرند  و از این رهگذر جهت گیریهای حرکت جهانی را تعیین می کنند.

    لایه هفتم این هرم گروه سلطه بردارائی های جهان شامل مراکز مالی و صندوقها و بانکهای بین المللی را نمایان می سازد. این گروه با یک تصمیم می تواند با یک کلیک تمامی دارائیهای کشورهای خارج از دایره سلطه را بلوکه کند و آنها را فلج کند. این طبقه از طریق دادن وام دادن به کشورهای توسعه نیافته آنها را به دام می اندازد و برای همیشه با ارائه برنامه های اقتصادی الزام آور در گردونه سلطه خود قرار می دهد.

در لایه هشتم گروه سلطه بر ثروت های خدادادی جهان قرار دارد. اینکه چرا کشورهای دارای ثروتهای طبیعی به ویژه نفتی و گازی درگیر جنگ یا تحریم و یا ناآرامی هستند این بخشی از برنامه های کنترل این ثروتها از سوی قدرت جهانی است. نشان شرکتهای نفتی و مالی مانند ارکو، مستر کارت ، ویزا ، پی پال و غیره در اینجا دیده می شود. این شرکتهای چند ملیتی  یا تراستها وظیفه دارند که از هرگونه توسعه در کشورهای منبع انجام نشود و به صورت خام به شرکت های غربی به قیمت بسیار ارزان تحویل داده شود.

    در لایه نهم جمله عجیبی دیده می شود سلطه بر جمعیت جهان. از آنجایی که جمعیت زمین در حال حاضر نزدیک به هشت میلیارد نفر است و کنترل این حجم عظیم جمعیتی نا ممکن است از این  رو کنترل جمعیت جهان در هرم قدرت  به یک هدف تبدیل شده است. برنامه های جلوگیری از حاملگی و تولید داروهای لازم برای این هدف ، عقیم سازی و سیع مردان و زنان ، کاهش میزان ازدواج و افزایش موارد طلاق  و گسترش فرهنگ ازدواج سفید بدون تشکیل خانواده و تبلیغ هم جنس گرایی به عنوان یک تنوع و نیاز با اهرم های گسترش آزادی های جنسی همگی ابزارهای پیگیری این هدف است. یکی از برنامه های این گروه نقش وظیفه ای در تحقیق و پژوهش برای افزایش بیماریهای واگیردار در سطح جهان است. در موسسه سی دی سی جمله عجیبی نوشته شده است که وظیفه ما ساخت ویروسهای خوکی و مرغی است و هیچ بعید نیست که ویروس کرونا نیز ساخته و پرداخته این گروه است.

در لایه نهم گروهی قرار دارند که برنامه ریزی برای کنترل فکری مردم جهان  وظیفه آنهاست. ادیانی که وعده بهشت می دهند اگر با فرایند اطاعت از قدرت جهانی تعارض ندارد باقی می ماند ولی اگر موجودیت قدرت جهانی را تهدید می کند به سرعت باید از بین برود. از این رو آنها تنها از دینی حمایت می کنند که با سلطه آنها کاری ندارد. دکتر شریعتی در توصیف هدف این گروه می گوید مهم نیست به شراب نشسته باشی و یا به نماز مهم این است که در صحنه نباشی. بله مهم نیست مسلمان یا مسیحی یا یهودی یا هر دینی آسمانی و غیر آسمانی داشته باشی مهم آن است که خلاف برنامه آنها عمل نکنی. دولتهای تحت سلطه آنها دارای سرویسهای اطلاعاتی، نظامیان، پلیس و دادگاه هستند و از این طریق مردم را تفتیش عقاید می کنند و کنترل می نمایند. برنامه ریزی آموزشی برای مدارس و دانشگاه ها در سطح جهان ، و نیز کنترل رسانه ها صوتی و تصویری و دیجیتال و مغز شویی از طریق بمباران خبری و ندادن مهلت برای فکر کردن از جمله ابزارهای دولت جهانی برای کنترل جهان است.

در لایه آخری یعنی رده دهم که اغلب مردم جهان را در بر می گیرد و در هرم قدرت جهانی نوشته شده شما اینجا هستید. در این لایه گله ای از گوسفندان دیده می شود که روی آنها نوشته شده بردگان همیشه بدهکار جهان اند. در این بخش سیر زندگی انسان را نیز نشان می دهد. متولد می شویم، به مدرسه می رویم، نیروی کار می شویم، مالیات می پردازیم و بعد بدهکار می شویم و سپس بازنشسته می شویم و در پایان دچار مرگ می گردیم. قدرت جهانی برای همه این مراحل برنامه دارد که اموال داده شده به عنوان حق الزحمه یا حقوق باز ستانده شود.

حال اگر کسی در پی این باشد که این مناسبات بردگی را تغییر دهد و یک زندگی شرافتمندانه برای انسانها به عنوان جانشینان خداوند متعال در زمین دنبال کند راهی جز سرپیچی از این دستورات جهانی ندارد. قدرت جهانی مجموعه وسیعی از سازمانها و نهادها در درون کشورهای مختلف ایجاد و رخنه داده و در سطح جهانی نیز مجموعه وسیعی از کنوانسیونها و مقرران جهانی ایجاد کرده است و تنها با تغییر این مقررات بردگی، استقلال واقعی به دست می آید. به کار گیری رسانه و فضای مجازی و بسیاری از ابزارهای دشمن در جهت روشنگری و دفاع از مردم و استقلال آنها می تواند منظومه و چرخه قدرت جهانی را دچار اخلال کند و از تحقق اهداف آنها جلوگیری نماید. نشر آگاهی و دانستن ماهیت مناسبات موجود در جهان نقطه شروع قیام بر ضد نظام کنونی بردگی جهان است که می تواند آغاز تحول در جوامع باشد تا  به ساحل نجات و عدالت برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.