آیا داعش سپر بلای آمریکاست؟

11 259

آیا داعش سپر بلای آمریکاست ؟

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی از گروه‌های عراقی که مواضع آمریکا را هدف حمله قرار می‌دهند خواسته کاری با آمریکا نداشته باشند.

«جوئی هود»، دستیار موقت وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «العربیه» گفته ایالات متحده، علی‌رغم تشدید حملات این گروه‌ها به مواضع کشورش در عراق با آنها درگیر «جنگ عیان» نیست.

هود از گروه‌های عراقی که در هفته‌های گذشته مواضع آمریکا در عراق را هدف قرار داده‌اند به عنوان «شبه‌نظامیان» یاد کرده است. او گفت: «درک می‌کنم بعضی از این شبه‌نظامیان با کارهایی که ایالات متحده انجام می‌دهد کاملاً مخالفند».

وی در ادامه گفت: «ولی ما از آنها می‌خواهیم، از آنها خواهش می‌کنیم کاری با ما نداشته باشند و ما هم کاری با آنها نخواهیم داشت تا بتوانیم با این دشمن مشترک، یعنی داعش بجنگیم». او هیچ اشاره به کمک هائی که بطور پیوسته توسط ارتش آمریکا به داعش می رسد نکرد.

هود در ادامه مدعی شد حملات مکرر گروه‌های عراقی به مواضع و نیروهای آمریکا «به نفع هیچ‌کس نیست وفقط به داعش آزادی عمل بیشتری می‌دهد.»

در جدیدترین حمله به منافع آمریکا در عراق، بامداد پنجشنبه منابع محلی عراقی گزارش داده بودند یک کاروان آمریکایی در منطقه بین استان «الناصریه» و «البصره» هدف حمله قرار گرفت.

این حملات در شرایطی انجام می‌شود که گفته می‌شود آمریکا در تلاش است گفت‌وگوهای راهبردی با دولت عراق در خصوص خروج نظامیان آمریکایی را به تأخیر بیندازد.بدین منظور مبارزه با گروه داعش که بنا به اعتراف مقامات ارشد آمریکا بوسیله آمریکا ایجاد و مدیریت می شود را بهانه کرده است.

از زمان شهادت سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، کاروان‌های لجستیکی متعلق به ائتلاف آمریکا به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند. گروه‌های مقاومت عراق تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.

به‌رغم اظهارات مقامات آمریکایی و عراقی درباره محدود شدن مأموریت نظامیان بیگانه به آموزش و مشاوره‌دهی به نیروهای عراقی، گرو‌ه‌های مقاومت عراق با اشاره به ورود گسترده کاروان‌های لجستیکی آمریکایی به خاک این کشور و مشارکت نیروهای آمریکایی در عملیات‌های نظامی درعراق تأکید دارند که این اقدامات نمی‌تواند بیانگر محدود شدن مأموریت نظامیان آمریکایی باشد.ناظران سیاسی معتقدند حضور آمریکا در سوریه و عراق و سایر نقاط منطقه بدلیل سلطه جوئی آمریکاست و آمریکا برای توجیه این حضور گروههای تروریستی را ایجاد کرده و به بهانه مبارزه با آنها به سرکوب ملّت های مسلمان در آسیای غربی می پردازد.

11 نظرات
 1. حسن می گوید

  بهترین پاسخ را دبیر کل مقاومت اسلامی نجبا داده است .«در منطق مقاومت ،شما فقط وقتی احساس آرامش خواهید کرد که از عراق خارج شوید و به دخالت آشکار و مخربتان در امور کشور پایان دهید ف چرا که شما آمریکایی ها سرمنشا بسیاری از مشکلات عراقی ها هستید».

 2. رزیتا می گوید

  دوران حضور غربیها در شرق و خاورمیانه رو به اتمام است . همه آنها کم کم متوجه شکست پروژه های پر خرج و خشن خود شده اند اگر برخی از حکومت های دست نشانده غربی از حمایت های خود دست بردارند ( که مجبور به دست برداشتن هم خواهند شد) دیگر نه غربیها و نه گروه های تروریستی دست نشانده آنان در منطقه نمی توانند باشند.

 3. مسعود می گوید

  دوران حضور غربیها در شرق و خاورمیانه رو به اتمام است . همه آنها کم کم متوجه شکست پروژه های پر خرج و خشن خود شده اند اگر برخی از حکومت های دست نشانده غربی از حمایت های خود دست بردارند ( که مجبور به دست برداشتن هم خواهند شد) دیگر نه غربیها و نه گروه های تروریستی دست نشانده آنان در منطقه نمی توانند باشند.

  1. اکبر می گوید

   کاملا درست است

 4. فرهنگ اسلامی می گوید

  کاملا موافقم

 5. فرهنگ اسلامی می گوید

  کار آمریکا و داعش را ان شاالله یک جا تمام میکنیم

 6. فرهاد می گوید

  با نظر حسن کاملا موافق هستم

 7. رسول می گوید

  اینا دنبال این هستند که هر جور شده داعش را قویترش کنن و تقویتش کنند برای همین میخوان از مشکلات خودشون در منطقه و درگیری های مستقیم کم کنند

 8. مصطفی می گوید

  آمریکا و انگلیس هرچه تلاش کنند و دست وپا بزنند آخر سر نمی توانند جلوی بیداری مردم مسلمان منطقه را بگیرند و در نهایت باید از منطقه خارج بشوند

 9. محمد می گوید

  با نظر مصطفی موافقم

 10. فرهاد می گوید

  کاملا موافق نظر دوستان هستم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.