راهبرد مقام معظم رهبری مُنجی افغانستان خواهد بود

0 11
راهبرد مقام معظم رهبری مُنجی افغانستان خواهد بود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام و المسلمین ناصر عباس جعفری در نشست خبری بررسی اوضاع فعلی افغانستان با بیان این که آمریکا شیطان بزرگ است اظهار کرد: آمدن آمریکا به منطقه و افغانستان در ۲۰ سال گذشته و همچنین تصمیم فعلی این کشور به رفتن از افغانستان، هر دو فتنه و توطئه بوده و هست و از این رو ضروری است تا کشورهای منطقه این فتنه و توطئه را با تعامل با یکدیگر از بین ببرند.

وی افزود: آمریکا قبل از خروج از افغانستان طوری صحنه را چیده است که نه تنها هیچ گونه آرامشی در افغانستان ایجاد نشود، بلکه این کشور به سمت تفرقه و یا حتی جنگ داخلی سوق پیدا کند.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان سپس خاطر نشان کرد: آمریکا به دنبال تقسیم منطقه و تجزیه کشورهایی مانند افغانستان بوده و هست، اما تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مانع از این توطئه آمریکا شده است.

وی رسمیت و مشروعیت دادن به طالبان و همچنین آوردن داعش و برخی دیگر از گروه های افراطی به داخل خاک افغانستان را از دیگر توطئه های آمریکا برشمرد و اضافه کرد: باید دانست که هر نوع جنگ داخلی و یا حتی تجزیه در افغانستان، آسیب های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مختلفی را برای کشورهای منطقه به دنبال خواهد داشت.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان در عین حال اذعان کرد: کشورهای منطقه در شرایط فعلی باید تعامل و همکاری لازم را با یکدیگر داشته باشند و در جهت دفع توطئه های آمریکا و خروج ذلیلانه آن از منطقه حرکت کنند.

وی با اشاره به این که آمریکا در منطقه به دنبال یک نوکر و غلام برای خود است یادآور شد: تردیدی نیست همان گونه که راهبردهای دقیق و عالمانه مقام معظم رهبری توانست آسیای غربی را نجات دهد، راهبردهای معظم له درباره آسیای مرکزی و جنوبی هم می تواند منجی این منطقه باشد، بویژه آن که شیطان بزرگ و تاکتیک های او برای رهبر معظم انقلاب اسلامی شناخته شده است.

دبیرکل حزب وحدت مسلمین پاکستان در ادامه گفت: البته باید توجه داشت که قدرت گرفتن تنها یک گروه در افغانستان نیز نمی تواند سبب آرامش قطعی و دائمی در این کشور و در منطقه آسیای مرکزی و جنوبی باشد.

وی همچنین تأکید کرد: خط و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، راه عزت و نجات مسلمین از توطئه ها و فتنه های شیطان بزرگ است و این تدبیر باید با هوشیاری و بصیرت جمعی مسلمانان و بویژه کشورهای منطقه دنبال و پیگیری شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.